Skocz do zawartości

Niepokojacy dźwięk przy mocnych skrętach manewrowych (i kilka innych dźwięków)


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Niepokoją mnie dźwięki w czasie ostrych skrętów - w momencie manewrów kiedy dokręcam kierownicę prawie maksymalnie w lewo/prawo.

Widziałem kilka wątków ze skręcaniem, ale nie do końca wydaje mi się, żeby o takie dźwięki chodziły... zresztą z opisem dźwięków zawsze jest problem dlatego wrzucam filmik.

 

 

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fiku, sprawdzę sobie to w dwie osoby na parkingu? Jak tak to... jak? :)

Tak sobie zdałem sprawę, że jak stoję w miejscu i kręcę to też czasem wyda taki dźwięk, to może być to...

 

Co do wycieraczek, ciężko nie zauważyć, ale kosmetyka na koniec :D:D

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raveout napisał:

a czy to nie przypadkiem pompa wspomagania?

 

Pompa wspomagania chodzi dość głośno ale to inny dźwięk, to jest bardziej gumowe i wyraźne.

Wersja fiku bardziej mi do tego pasuje (dźwiękowo) - ale to tylko moje odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć nowego wątku z dźwiękami więc dodam tutaj :)

 

popiskiwanie.mp3 - wydobywa się nie w czasie jazdy, tylko kilka sekund po zatrzymaniu. Bujanie autem "ręcznie" nie wyzwoliło tego dźwięku.

skrecanie w miejscu.mp3 - to w temacie pierwszego postu (chyba). Dzisiaj mnie taki dźwięk przywitał. Koniec pompy wspomagania? Dźwięk dochodzi z okolic przedniego prawego koła. Nie zawsze przy pełnym skręcie tylko kiedy napotka opór.

z okolic butli.mp3 - trzeci też usłyszany dzisiaj, wydobywa się z okolic butli z gazem ale niezależnie czy auto jest na gazie czy na benzynie. Ciężko mi to opisać, takie jakby łożysko... tyle, że wydobywa się cały czas jednolicie, niezależnie czy auto stoi w miejscu czy jedzie.

 

Jakieś pomysły? Mam nadzieję, że to nie jest zły nawyk to moje wrzucanie dźwięków ;)

Wizytę u mechanika planuję na nowy rok, ale do tego czasu ciekawość i zatroskanie o Forka nie da mi spokoju.

 

EDIT: Po 15 minutach kiedy znowu robiłem rundkę dźwięk przy skręcaniu już nie występował... kręciłem do oporu kilka razy w kilku miejscach po drodze i nic.

 

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...