Skocz do zawartości

Upgrade intercoolera Sti 98 do Gt99?


beru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mozliwość zakupu intercolera z imprezy sti 98 i chciałbym zamontować go w moim Gtku z myślą o przyszłych  "modach", aktualnie 280km/370nm. pytanie tylko czy warto zakladac ten intercooler ponieważ wiem ze mój i ten sti maja podobne wymiary(lub ja się myle?) wymiary mojego ic to a 370mm b 140mm c 70mm, real foto. Proszę o wypowiedz znawców tematu. pozdrawiam :)

23484808_1698044843599497_257659952_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • beru zmienił(a) tytuł na Upgrade intercoolera Sti 98 do Gt99?

Przede wszystkim kwestia kondycji tego starego intercoolera - nie czarujmy sie, wiekszosc z nich jest w kondycji raczej juz biednawej.

Tyle, ze sa w miare pnp. Mozna znalezc czesto w lepszym stanie ic-ki z WRX new age. Ale tu juz trzeba porzezbic troche niestety.

Sa za to nieco wieksze chyba.

Ew. jakies zamienniki.

Sam rozmiar to nie wszystko - liczyc sie bedzie wlasnie stan, takze blaszek radiatora itp.

Co do porownania rozmiarow - my89 i my99 - chyba beda z grubsza takich samych rozmiarow ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten IC STI GC ze zdjęcia to odpuść. Pozostało mu pewnie z 60-70% wydajności (tak jak w Twoim obecnym IC na foto). Lamele strasznie zmęczone.

Jeśli masz GT99 to montuj IC z WRX GD - za 100- max. 150zł kupisz "igłę". Większy niż ten z GC STI 98.  Warto też wspomnieć, że aby miało to  sens splitter od kurnika trzeba  przerobić - aby powietrze wlatujące opływało całą powierzchnię lamel nowego IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...