Skocz do zawartości

subarowicze w uk


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.ja tez sie wybieram na chatsworth.ale tylko w niedziele.w sobote ma podobno padac..pytanko.czy subarowicze maja jakies miesce spotkania?jada razem?czy kazdy jedzie sam?pozdro

 

Hej mario32 :) Mysle ze na miejscu sie jakos zlapiemy, mam Twoj mobile :twisted: wiec damy rade :wink: Chyba wszyscy beda prosto na miejsce jechac no i tez w niedziele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.ja tez sie wybieram na chatsworth.ale tylko w niedziele.w sobote ma podobno padac..pytanko.czy subarowicze maja jakies miesce spotkania?jada razem?czy kazdy jedzie sam?pozdro

 

Hej mario32 :) Mysle ze na miejscu sie jakos zlapiemy, mam Twoj mobile :twisted: wiec damy rade :wink: Chyba wszyscy beda prosto na miejsce jechac no i tez w niedziele :)

hej Jan!.ja bede juz od 8.rano na chatsworth.napewno sie jakos spykniemy.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mario32 nie udalo sie spotkac i tel mi padl wiec bylo trudno sie zlapac ale bylismy i siedzielismy do 16 i nawet pogoda w miare dopisala :) Ogulnie impreza udana chociaz porownujac do poprzednich edycji to troche trasa sie za krotka zrobila :roll: No i czasami nuda wialo i gdyby nie donuty Solberga i Pereza to bysmy tam zasneli :lol:

Pozdrowionka dla wszystkich :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.masz racje,gdyby nie solberg nie byloby co ogladac. http://www.youtube.com/watch?v=bKRFWHTYqsc.a wybierasz sie na rainworth skoda rally? blisko domu, i oesy szutrowe w lasach. http://www.dukeries-rally.co.uk/index.asp. ja sie wybieram ,moze sie jakos spotkamy bedzie razniej na oesach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim.

Jestem tu calkiem nowy ale pomyslalem ze sie podlacze do tego tematu bo w UK:)

Od jakiegos juz czasu zastanawiam sie nad jakims fajnym,sportowym autkiem

i stad moja wizyta tu na forum.

Pierwsa moja mysl to bylo cos uniweralnego z miejscem z tylu ,na co dzien i do zabawy

tu myslalem o Civicu Type R. Po miesiacu rozmyslan stwierdzilem ze mam juz w sumie normalne auto

wiec moze cos konkretniejszego i tu w szranki staje Subaru Impreza WRX STI vs Nissan 350Z.

Wiec scooby, nissan a moze cos innego?

Moje najwazniejsze kryterium to wytrzymalosc i niezawodnosc .

Wiem ze to zupelnie inne auta ale dlatego pytam bo nie umie sie zdecydowac interesuje mnie ktore lepiej jezdzi,

szybciej, sprawniej itp czyli performance, to moje 2 gie kryterium.

Moze w przyszlosci jak juz mi bedzie malo chcialbym zrobic jakis maly tuning do 320-350 km ale niekoniecznie. Czy sti to wytrzyma?

Jesli ma to byc okupione jakimis problemami, to wole cieszyc sie tym co dala fabryka

i nic nie kombinowac, bo zawsze zostaje jakis margines bezpieczenstwa.

aa i ostatnie pytanie czy sti nadaje sie na dluzsza jazde czy to total glupota?

(wygoda ,itp i jak to autko znosi dluga jazde?)

'Ten' samochodzik ma byc dla mnie odskocznia ,moze pozwoli mi poznac nowych ludzi itp itd.

Dodam jeszcze ze autko chce z roku 2005.

Z gory dzieki za wszelkie opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4RQS, witaj!

 

Gdzie mieszkasz w UK?

STi wytrzyma wszystko - tylko zalezy ile trzeba bedzie pozmieniac ;) 320 km na luzie.

 

STi napewno jezdzi "bezpieczniej" od tylno napedowego Zed'a, jakosc wnetrza podobnie beznadziejna w obu autach. Impreza jest o niebo bardziej praktyczna.

 

Impreza w UK zrzesza (podobnie jak w PL) sporo zdrowo klepnietych ludzi - http://www.sidc.co.uk - i to jest bardzo fajne. Modyfikacjom w Imprezie moze nie byc konca (zobacz watek Jade Nielegala). Scena Zed'owa jest zupelnie inna.

 

Scoob brzmi, Nissanowi sie wydaje ze ma wydech ;)

 

I juz zupelnie lansersko - wolisz miec w kieszeni kluczyki od Imprezy, czy od Nissana? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj M4RQS,

 

Ja niestety nie mam STI ale mam Impreze WRX i powiem, że nie chciałbym zamienić już Subaru na inny samochód. W styczniu tego roku sprzedałme (niestety dałem się namówić na to mojej żonie) mojego MY98 i kupiłem Mazde6 dyszla, niemal najbogatsza wersja z 2005 roku auto wygodne, ekonomiczne ale NUDNE. Tak więc wytrzymałem w nim zaledwie 4 miesiące i kilka tygodni temu kupiłem znowu Imprezę tym razem WRX z 2002 wersja 5d. I teraz jest SUPER. Wiem, że nie pytałeś o wybór między dyszlem a Imprezą ale chicałem napisać, że jak już wsiądziesz do Subaru i nim pojeździsz to się uzależnisz :twisted:

Z poprzednią Imprezą nie miałem praktycznie żadnych problemów o tej się nie wypowiadam ale sądzę, że będzie podobnie.

Co do wygody no to nie jest Maybach ale ja scooby'm byłem w Polsce, podróż z żoną i 1,5 roczyn synkiem i było dobrze. Nie czułem się bardziej zmęczony niż po podróży Golfem czy Mazdą a frajdy było więcej :wink:

No i to co napisał T8LEK Subaru brzmi super i świtnie się trzyma drogi.

A i jeszcze jest taki fajny zwyczaj pozdrawiania się na drodzę albo nawet rozmówki z innymi kierownikami Imprez na stacjach, parkingach a ostatnio nawet na światłach przed skrzyżowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze opinie, bardzo sympatyczne zreszta :)

Jestem z okolic Leeds, jesli ktos nie zna to nie tak daleko od Manchesteru.

Nie ukrywam ze ciagnie mnie bardzo do subarki,w zwiazku z czym mam kolejne pytanko,mianowicie:

Czy 50k miles to duzo? 2005, sti uk, bez modyfikacji, 1 wlasciciel, fssh co roku, co 10k w tym samym warsztacie.Ostatni servis rok temu przy 43k,czyli service na dzien dobry z wymiana paska ,jekie to koszta?(pasek)

Szkoda ze zaraz po zakupie bo tu jeszcze wakacje sie klaniaja itp itd heh

Wyglada na bardzo zadbana z zewnatrz i wew, ma slady 'make up' w okolicach lusterka hehe .

Przyznam ze chcialem cos nie wiecej niz 40k przejechane.

Znalazlem tez -36 k 2004 ale 2 wlascicieli czesto widze oferty ze 3 wlascicieli i raczej mnie to zniecheca, chyba lepiej brac z nieco wiekszym przebiegiem od pierwszego ?!jak myslicie?

Tak na marginesie to te z mniejszym przebiegiem i serwisem 2k temu, maja olej czarny a ta pierwsza (serwis rok temu )a olej ciemny brazowy. Znalazlem tylko jeden mimus w niej nie pasujacy mi niski poziom plynu hlodniczego (pod kreska min.)?

No i odwieczne pytanie hehe, czy jest cos szybszego w serii w tym przedziale ?! co mnie objedzie poza m-power i miskiem evo ? NIe mowiac o porshe i innych gtr, lambo itp.

Dzieki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze opinie, bardzo sympatyczne zreszta :)

Jestem z okolic Leeds, jesli ktos nie zna to nie tak daleko od Manchesteru.

Nie ukrywam ze ciagnie mnie bardzo do subarki,w zwiazku z czym mam kolejne pytanko,mianowicie:

Czy 50k miles to duzo? 2005, sti uk, bez modyfikacji, 1 wlasciciel, fssh co roku, co 10k w tym samym warsztacie.Ostatni servis rok temu przy 43k,czyli service na dzien dobry z wymiana paska ,jekie to koszta?(pasek)

Szkoda ze zaraz po zakupie bo tu jeszcze wakacje sie klaniaja itp itd heh

Wyglada na bardzo zadbana z zewnatrz i wew, ma slady 'make up' w okolicach lusterka hehe .

Przyznam ze chcialem cos nie wiecej niz 40k przejechane.

Znalazlem tez -36 k 2004 ale 2 wlascicieli czesto widze oferty ze 3 wlascicieli i raczej mnie to zniecheca, chyba lepiej brac z nieco wiekszym przebiegiem od pierwszego ?!jak myslicie?

Tak na marginesie to te z mniejszym przebiegiem i serwisem 2k temu, maja olej czarny a ta pierwsza (serwis rok temu )a olej ciemny brazowy. Znalazlem tylko jeden mimus w niej nie pasujacy mi niski poziom plynu hlodniczego (pod kreska min.)?

No i odwieczne pytanie hehe, czy jest cos szybszego w serii w tym przedziale ?! co mnie objedzie poza m-power i miskiem evo ? NIe mowiac o porshe i innych gtr, lambo itp.

Dzieki, pozdrawiam.

 

M4RQS, na sucho to nie bardzo jest sens dywagowac czy 50k przebiegu to malo, czy duzo - wszystko zalezy od tego w jakim auto jest stanie i... kto nim jezdzil, W zaturbionym Scoobim to szczegolnie istatne, rozgrzewanie i chlodzenie turbiny np. Zanim kupisz pogadaj troche z wlascicielem i wyczujesz czy gosc kumal Impreze, czy poprostu nia jezdzil. FSSH - zawsze warto zweryfikowac szybkim telefonem do dealera. Duzy przeglad z paskiem to u mnie na wsi okolo 300GBP + (ale ja mam znizki :wink: )

 

Z budzetem na seryjne STi '05 nie zastanawialbym sie ani chwili, tylko szukal Litchfield'a T20 (nawet o 2 lata starszego), albo dolozyl troche do T25. Wtedy, to juz Cie prawie nic nie objedzie...

 

http://www.pistonheads.com/sales/list.a ... mit=Search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki T8LEK.

Zdecydowalem ze napewno Subarka, teraz tylko cierpliwie szukac (za bardzo sie napalilem i chcialbym juz) az znajde cos godnego uwagi .

Zastanawim sie tylko jeszcze czy nie doloze z 2k i cos mocniejszego od stand STI np. jak wspomniales wczesniej, musze to dokladnie przemyslec i cierpliwie sie rozgladac w mojej okolicy.

Dziekowa i do uslyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczace oleju do skrzyni biegów do BugEye MY2002, bo chcę wymienić. Wiem z forum, że powinien to być Shell Gearoil 80W90 ale tu (UK) na mojej stacji Shell nie mają takiego :( a na siecie znalazłem tylko Shell Spirax G 80W90 i to w paczkach 12x1litr albo 4x4ltr :x . Co Wy tu w UK lejecie do skrzyni i czy może ten spirax G to jest ten "najlepszy"? A i jakaś podpowiedź gdzie kupujecie? Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem tez -36 k 2004 ale 2 wlascicieli czesto widze oferty ze 3 wlascicieli i raczej mnie to zniecheca, chyba lepiej brac z nieco wiekszym przebiegiem od pierwszego ?!jak myslicie?Tak na marginesie to te z mniejszym przebiegiem i serwisem 2k temu, maja olej czarny a ta pierwsza (serwis rok temu )a olej ciemny brazowy. Znalazlem tylko jeden mimus w niej nie pasujacy mi niski poziom plynu hlodniczego (pod kreska min.)?

 

Sprawdz czy nie ma mokrych dywanikow, czesto zdarza sie ze rozszczelnia sie nagrzewnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzy przeglad z paskiem to u mnie na wsi okolo 300GBP + (ale ja mam znizki :wink: )

 

 

Chciales chyba zwyzki powiedziec, mnie policzyli 250 za przeglad 50k z rozrzadem. :mrgreen:

 

ja place conajmniej ekstra 5 dych za to ze wlasciciel warsztatu ma na imie Kevin a na nazwiasko Adam :P

 

a bardziej serio, to sie jeszcze nie zdarzylo zeby na samym przegladzie sie konczylo, zawsze jak cos nie dlubna, to chlapacze powiesza, etc :wink: Mniej niz czysta nie chce wyjsc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...