Skocz do zawartości

legacy V z silnikiem 2.5 sohc ej253 - koszty utrzymania , czy warto?


John Adams

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam forum i trochę mało jest informacji na temat tego silnika. Przyklejony temat dohc vs sohc jest już trochę nieaktualny. A mi chodzi konkretnie o ten silnik montowany w Legacy V, a więc od 2009 roku. Te wcześniejsze trochę inne chyba były, z problemami z UPG. Może ktoś ma subaru z tym silnikiem i skrzynią CVT i mógłby coś więcej napisać na jego temat, a w szczególności kosztów utrzymania. Byłbym wdzięczny za trochę informacji. Silnik 2.0 dohc jest opisany na forum szczegółowo. ale 2.5 już dość szczątkowo. Inny silnik mnie nie interesuje, a przed zakupem chciałbym wiedzieć ile utrzymanie może kosztować w przyszłości.

 

Czysto przykładowo w linkach pokazuję nad czym poważniej myślę:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-2-5-167ps-boxer-alu-17-skora-harman-kardon-ID6z6mD9.html

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-2-5-faktura-vat-23-najbogatsza-wersja-wyposazenia-nawigacja-gwarancja-ID6yXXWR.html

 

Co chciałbym wiedzieć to jakie są koszty serwisowania tych aut. 

Przyznaję, że nie pasuje mi silnik 2.0 dohc, za drogo to wychodzi, za dużo zbyt drogich części eksploatacyjnych do wymiany - dwumasa, sprzęgło, wiskoza, częsta regulacja.

 

W 2.5 sohc najdroższa jest chyba skrzynia automatyczna (ok. 5-6 tysięcy używane), ale z tego co czytam na forum są one bardzo trwałe. Poza tym wszystko wychodzi taniej niż w 2.0, nawet spalanie jest niższe. 

Pytanie i wątpliwości pozostają z braku dostatecznych informacji. Czy o czymś nie zapominam przy tym silniku ? Co jeszcze może się pojawić i ile może kosztować ? No i jak jest z dostępnością części - w końcu najpewniej trafi się auto z USA.

Edytowane przez John Adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...