Skocz do zawartości

Moment dokręcania przewodu hamulcowego


dragon666666

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Powiedzcie mi proszę jaki jest moment dokręcania przewodu hamulcowego do zacisku?? Wymieniałem dzisiaj tłoczek hamulcowy w moim Foresterze i nie bardzo wiedziałem z jaką siła go dokręcić . Ustawiłem klucz na 35 NM i niby jest Ok ale miedziana uszczelka trochę się powyginała . Zacisk tyl w Forku SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Skoro wymieniałeś sam tłoczek hamulcowy to chyba raczej powinieneś wiedzieć źe dokreca sie z " czuciem "

.... z czuciem mogę przekręcić śrubę wiec nie tedy droga .  Zamieszczając pytanie chodziło  mi o uzyskanie  konkretnych wartości. Nie miałem zamiaru wyważać otwartych drzwi . Druga sprawa , po wymianie tłoczków z tylu przy pomocy zestawu do regeneracji , hamulce w dalszym ciągu bardzo się nagrzewają . Ręczny nie jest naciągnięty a mimo wszystko  są strasznie ciepłe . Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał:

Temperatura tylnych hamulców powinna być zbliżona do przednich , sprawdź czy jarzmo nie jest zapieczone i czy klocki nie są za ciasne. Często klocki pilnikiem piłuje by luźno pracowały w zaciskach. 

 

Wszystko wyczyściłem i nasmarowałem. Oczywiście po wymianie chodzi dużo lepiej , luźniej ze względu na nowe części ale przodu jeszcze nie zmieniałem wiec może tu leży problem. Subiektywnie przód nie nagrzewa sie aż tak bardzo jak tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos będzie regenerował hamulce( wymiana tłoczków lub samych elementów gumowych) lub tez samych klocków i będzie potrzebował momentów dokręcenia to poniżej wartosci :

- jarzmo do zwrotnicy  - 78 Nm

- zacisk do jarzma - 39 Nm

- przewód hamulcowy do zacisku - 18Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...