Skocz do zawartości

Belki/bagaznik dachowy OBK 2.5 MY17


jatyon

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrej rekomendacji odnosnie bagaznika dachowego (belki)

 

Szukam takiego najbardziej "przylegajacego" do dachu (niskiego). 

 

 

Moge kupic, jak ten na zdjeciu - na pewno dobra jakosc, ale  chcialbym zobaczyc czy sa rownie dobre marki (a moze lepsze) i byc moze tansze(dobrej jakosci). 

 

Czy ktos z was ma taki bagaznik i moze go polecic?

 

Z gory dzieki za sugestie (bede potrzebowal tez uchwyt na deske/narty). 

bagazink.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 09/11/2017 o 09:41, jatyon napisał:

Moglbys napisac ktore to sa latwiejsze i szybsze w montazu? 

 

z gory dzieki, 

W poprzednim OBKu mialem belki fabryczne - nie wiem kto je produkowal. Instalowaly sie bardzo prosto, bez zadnych dodatkowych narzedzi.

W tym obecnym trzeba uzywac klucza 5-katnego dostarczanego przez Thule.

Jakos latwiej i szybciej sie instalowaly. Moze to kwestia przyzwyczajenia, ale jakos wolalem poprzednie.

Te of Thule sa za to troche nizsze, a halas taki sam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość nowy i określenie MY przy outbacku nic mi nie mówi,

A chciałem spytać o relingi do rocznika 2005 - coś do kwoty ok 500zł - zbliża się zima i narty trzeba gdzieś wozić.

 

Mogę liczyć na pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość nowy i określenie MY przy outbacku nic mi nie mówi,

A chciałem spytać o relingi do rocznika 2005 - coś do kwoty ok 500zł - zbliża się zima i narty trzeba gdzieś wozić.

 

Mogę liczyć na pomoc ?

Jeżeli nowy w tej kwocie to chyba tylko coś uniwersalnego - no name. Firmowki to okolice tysiąca w górę za same belki. Sprawa o tyle prostsza że w outbacku masz relingi, ja szukałem do legaca z tego roku (brak relingów) i tylko Thule wyglądał rozsądnie a udało się kupić używkę za 4stowki, zresztą potem sprzedana na forum. Ale dla mnie bagażnik na dachu psuł auto strasznie wizualnie.

Aha. My znaczy Model Year czyli rok modelowy, nie zawsze zgodny z rokiem produkcji (pod koniec roku z linii najczęściej zjeżdżają już MY roku kolejnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - tak się domyślałem, że chodzi o rocznik.

 

Odnośnie belek bagażnika na dach na różnych aukcjach pokazują zestawy montażu na dachu a nie relingach.

Jutro postaram się podjechać do firmy Inter-Pack i coś dopasować.

Wstępnie "na oko" wydaje się pasować taki model  <<<<link>>>>

Dam znać czy to pasuje - ale relingi w moim OBK mają rowek tylko po wewnętrznej stronie więc odpadają modele z łapami na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wojciech Michurski napisał:

 

Dam znać czy to pasuje - ale relingi w moim OBK mają rowek tylko po wewnętrznej stronie więc odpadają modele z łapami na zewnątrz.

 

Nie odpadają, w tego typu relingach (zintegrowanych) łapa obejmuje i zaciska reling z dwóch stron. 

 

 

FB0A49C7-4F81-45D9-A452-4E637A62E5A2.jpeg

4A7C21D0-C1B5-4582-BD3F-10345359E8A6.jpeg

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 18:26, jatyon napisał:

Szukam dobrej rekomendacji odnosnie bagaznika dachowego (belki)

 

Szukam takiego najbardziej "przylegajacego" do dachu (niskiego). 

 

 

Moge kupic, jak ten na zdjeciu - na pewno dobra jakosc, ale  chcialbym zobaczyc czy sa rownie dobre marki (a moze lepsze) i byc moze tansze(dobrej jakosci). 

 

Czy ktos z was ma taki bagaznik i moze go polecic?

 

Z gory dzieki za sugestie (bede potrzebowal tez uchwyt na deske/narty). 

bagazink.jpg

co to jest za model thule???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zwolennikiem jednak bagażników ze standardową belką. Te lepszych firm też nie hałasują, a dadzą radę zmieścić 4 uchwyty rowerowe, co w przypadku opisywanych typów niestety nie jest możliwe.

Ja mam aktualnie relingi z rowkiem tylko po zewnętrznej stronie, czyli odwrotnie niż kolega powyżej pisał, ale kupiłem na jakiejś promocji takie cudo:

http://www.interpack.eu/product-pol-6477-Bagaznik-bazowy-Atera-Signo-RTD-048522-122-cm.html

I jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Cichy, łatwy w montażu. Podobno ta firma robi też dla wielu marek OEM-y, w tym dla niemieckich. Made in Germany.

Do tej pory byłem fanem Mont Blanc i Thule, ale Atera zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...