Skocz do zawartości

ASR poduszka powietrzna błąd 44 Tribeca B9


areksubaru

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru Tribeca B9 2007 rok.Mam taki problem zapaliła mi się kontrolka ASR oraz na małym wyświetlaczu obok dużego poduszka po lewej stronie jest na OF.Podłączyłem tester Delphi ...wskazuje na nieznany kod usterki (44) ,poodpinałem i pozapinałem kostki pod siedzeniem i nic.Przeszukałem nasze fora i zagraniczne i takiego kodu usterki  w tym roczniku w ASR nie ma .To moje auto więc kolizji nie miałem ....czy komuś z kolegów pojawił się taki problem...?Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki....Tylko co się ma tempomat do poduszek...?innych błędów nie ma przeskanowałem wszystko....Tylko nieznany kod usterki 44 ...który nie chce się skasować .....Wskazuje na lewą stronę gdyż poduszkę po prawej stronie pokazuje na of i pali się kontrolka ....ale....ale to jest wszystko zintegrowane poduszki, napinacze,taśma w kierownicy ....chyba będzie trzeba grzebać na piechotę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że na siedzeniu pasażera nikt nie siedzi w czasie testu i masz symbol OFF to nic nie znaczy dla skanera. W czasie testu sprawdza gotowość całego systemu i sam możesz czasem zaobserwować, że przez chwilę nie masz aktualnego stanu prawej strony, pojawia się ze zwłoką. A nawet gdybyś rozpiął w trakcie już uruchomionego systemu to i tak wykaże błąd gotowości dla systemu air bag.

Więc dobrze, że wyłuskałeś kostkę, która nie domykała obwodu; proponuję spryskać piny w tych kostkach preparatami dedykowanym do poprawy stanu i do konserwacji i kilka razy wpiąć/wypiąć = będzie na dłużej stabilnie.

Ta przypadłość dotyczy wielu marek i modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...