Skocz do zawartości

Forester XT 2018


Seweryn Sew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Wprawdzie w innym języku, ale odpowiedź zrozumiała :

" die Subaru-Bordcomputer zeigen nicht Null an sondern mindestens 2 L/100 km. Warum auch immer, die Logik der Japaner ist mir fremd. "

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 minuty temu, Seweryn Sew napisał:

ponoć tak...plus podgrzewana kierownica + kamera lusterku nad czym się zastanawiać skoro cena podobna 

nie jest podobna. Różnica 1900 EUR. Dla wielu to bardzo duża różnica. Pytanie czy to co dostajemy ekstra względem MY17 jest tego warte. Indywidualna sprawa. Czy z tym wyciszeniem MY18 względem MY17 ktoś coś wie więcej i konkretniej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Siemek napisał:

nie jest podobna. Różnica 1900 EUR. Dla wielu to bardzo duża różnica. Pytanie czy to co dostajemy ekstra względem MY17 jest tego warte. Indywidualna sprawa. Czy z tym wyciszeniem MY18 względem MY17 ktoś coś wie więcej i konkretniej ?

 

nikt tego nie neguje z tym ,że odnośnie " lepszego " wyciszenia dowiadujesz się na etapie zakupu w salonie od pracowników działu sprzedaży nie sądzę aby przekazywali nie prawdziwe informację ... zmiana opisywana gdzieś powyżej grubsza kierownica ...ogólnie dla mnie różnice w doposażeniu są nie wielki to indywidualna sprawa każdego a wydając około 150000 tysięcy za samochód to raczej bym się nie zastanawiał tym bardziej ,że na samym roczniku stracimy więcej sprzedając kiedyś samochód .. pewnie wyjdzie nowa buda niebawem tak więc te 1900 E może się okazać w przyszłości tak naprawdę oszczędnością.... ale to wybór każdego z nas .. 

nie mam porównania z MY17 tak naprawdę to te same samochody i w przypadku MY18 dodane jakieś pierdy ;) ot tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
20 godzin temu, Dottoree napisał:

Czy ktoś może potwierdzić lub zdementowac info, że MY18 jest lepiej wyciszony od MY17...?

Może. Zmiany były w tym zakresie z rocznika 16 na 17. Pomiędzy 17 i 18 nie ma w/g specyfikacji różnic.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

3 miesiące użytkowania XT na plus na pewno dynamika samochodu jak i napęd tak więc oczywiste oczywistości ;)  co z zaobserwowanymi "minusami " : 

spalanie średnie bez mocnego butowania ale dynamicznie 13 litrów PB ( od 100 do 160 km/h  ) jazda powyżej   200 km/h 20 litrów  ;) 

wersja dostojny biznesmen ;) około 10-11 litrów ( max 100 ) 

tankuję średnio co około 450 km czyli o ekonomii nie mam mowy natomiast frajda z jazdy jest bardzo duża dla tego samochodu zdaje się warunki atmosferyczne nie istnieją , wybacza sporo błędów 

przy większej prędkości w moim egzemplarzu  podwiewa zimnem pod kolana oczywiście zapytam w ASO o co chodzi ;)  być może coś się odkręciło etc.. 

przy mocniejszych zakrętach często zdarza mi się lądować na siedzeniu obok ;) ale ten typ tak ma tak więc nie  jestem zaskoczony podgrzewane kanapy ok ale mam wrażenie ,że  czasem tyłek mi się pali... automatyczna klapa bagażnika wymaga cierpliwości czekasz i czekasz ale finalnie zawsze się otwiera warto to zrobić wcześniej z kluczyka przy podchodzeniu należy uważać na głowę co by się nie huknąć  ;)  sam bagażnik - no nic po prostu mały , płytki jakiś ... miejsca w samochodzie sporo system multimedialny spoko navi do bani nie widzi głównych ulic i wymaga dopracowania ;)   wpadając w nieco głębszą dziurę mam wrażenie ,że jest głośno i coś się wali ale okazuje się fałszywym alarmem ... na plus światełka przednie dają radę ..  to chyba tyle ;) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 minut temu, Seweryn Sew napisał:

spalanie średnie

Nieco jeszcze spadnie po dotarciu samochodu. Ponadto warunki zimowe podwyższają spalanie. Ale przy 200+ i tak będzie dużo :)

20 minut temu, Seweryn Sew napisał:

automatyczna klapa bagażnika wymaga cierpliwości

Zgadza się. Na szczęście można też otwierać/zamykać manualnie. Projektant chyba za bardzo przejął się maksymą "festina lente".

 

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy przyjechałem Forkiem z Katowic, ok. 350km w 3,5 godziny, temperatura minus 12. Średnie wg kompa wyszło 11 litrów, miejscami było szybko. Także nie jest tak źle z tym spalaniem, spada po dotarciu a poza tym trzeba się nauczyć nim jeździć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dottoree napisał:

Wczoraj w nocy przyjechałem Forkiem z Katowic, ok. 350km w 3,5 godziny, temperatura minus 12. Średnie wg kompa wyszło 11 litrów, miejscami było szybko. Także nie jest tak źle z tym spalaniem, spada po dotarciu a poza tym trzeba się nauczyć nim jeździć... 

średnia 100/h to taki raczej spacerek... ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w niedzielę trasa 400 km w okolice Krynicy Górskiej. Trasa zróżnicowana: drogi szybkiego ruchu, autostrada, drogi powiatowe i wiejskie, miejscami lekki offroad :)

Średnie spalanie wg kompa 9.2 l. Jazda bez szaleństw ale też bez symptomów zawalidrogi. Nie jest źle. Temperatura -10 wiejskie drogi w górach w śniegu i lodzie bez pobocza z miejscem na 1 auto. Przy mijance Forek dzielnie zahaczał o pobocze - to są te zalety Forka nie do przecenienia. Jazda w nocy po krętych wąskich górskich drogach też OK - światła LED dają radę :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2018 o 15:41, Seweryn Sew napisał:

3 miesiące użytkowania XT na plus na pewno dynamika samochodu jak i napęd tak więc oczywiste oczywistości ;)  co z zaobserwowanymi "minusami " : 

spalanie średnie bez mocnego butowania ale dynamicznie 13 litrów PB ( od 100 do 160 km/h  ) jazda powyżej   200 km/h 20 litrów  ;) 

wersja dostojny biznesmen ;) około 10-11 litrów ( max 100 ) 

tankuję średnio co około 450 km czyli o ekonomii nie mam mowy natomiast frajda z jazdy jest bardzo duża dla tego samochodu zdaje się warunki atmosferyczne nie istnieją , wybacza sporo błędów 

przy większej prędkości w moim egzemplarzu  podwiewa zimnem pod kolana oczywiście zapytam w ASO o co chodzi ;)  być może coś się odkręciło etc.. 

przy mocniejszych zakrętach często zdarza mi się lądować na siedzeniu obok ;) ale ten typ tak ma tak więc nie  jestem zaskoczony podgrzewane kanapy ok ale mam wrażenie ,że  czasem tyłek mi się pali... automatyczna klapa bagażnika wymaga cierpliwości czekasz i czekasz ale finalnie zawsze się otwiera warto to zrobić wcześniej z kluczyka przy podchodzeniu należy uważać na głowę co by się nie huknąć  ;)  sam bagażnik - no nic po prostu mały , płytki jakiś ... miejsca w samochodzie sporo system multimedialny spoko navi do bani nie widzi głównych ulic i wymaga dopracowania ;)   wpadając w nieco głębszą dziurę mam wrażenie ,że jest głośno i coś się wali ale okazuje się fałszywym alarmem ... na plus światełka przednie dają radę ..  to chyba tyle ;) 

W okolicach 100km/h ten samochód pali 8l a nie to co piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec-Wrocław, spokojnie, z boxem, 4 os, parę wyprzedzeń, czasem +10% dopuszczalnej ... jest OK

FXT16.thumb.jpg.ac7c764428b46587b8be961302a582ec.jpg

 

PS...jak najwięcej na tempomacie !

Edytowane przez M-Nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FXT świetnie pasuje określenie "turbo żyje, turbo pije". W żadnym innym aucie nie miałem tak ogromnych różnic w spalaniu. Uwierzę i w 7 i w 13 litrów na setkę przy tej samej trasie i podobnym trybie jazdy. Silnik żłopie hektolitry paliwa przy przyspieszaniu, ale przy stałej prędkości jest ok.

Dla porównania moje GTI spala 8-9 litrów niezależnie czy jedziesz 70, 90 czy 130. Naprawdę na dłuższej trasie to wszystko sprowadza się do tego samego wyniku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Wrocku, z tym samym boxem, do pracy i z pracy + krótkie strzały miejskie, przy ostatnich mrozach średnio 12+/100.

Z ostatniej chwili, 6 km jazdy (stania) we Wrocławskich korkach, czas jazdy (stania) 41 minut, spalanie na tym odcinku 20/100 ... można i tak. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FXT świetnie pasuje określenie "turbo żyje, turbo pije". W żadnym innym aucie nie miałem tak ogromnych różnic w spalaniu. Uwierzę i w 7 i w 13 litrów na setkę przy tej samej trasie i podobnym trybie jazdy. Silnik żłopie hektolitry paliwa przy przyspieszaniu, ale przy stałej prędkości jest ok.
Dla porównania moje GTI spala 8-9 litrów niezależnie czy jedziesz 70, 90 czy 130. Naprawdę na dłuższej trasie to wszystko sprowadza się do tego samego wyniku.
To prawda. Ale ale też z perspektywy czasu i obecnie używanych aut (podobne rozmiarowo i sporo wieksze suvy od forka) FXT spala ciut za dużo na autostradzie i jest wtedy ciut za głośne. Wniosek - buda mogłaby być bardziej areodynamiczna i wyciszona. Na to m. in. liczę w nowej generacji. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prywatna, czy ktoś z szanownych posiadaczy Forka, z Warszawy, miałby chęć udostępnić mi tylną kanapę na 5min celem przymiarki fotelika? Gdyby udało się umówić dowolnego dnia po 20:30 to byłoby ekstra :) W przeciwnym wypadku muszę znaleźć czas na wypad do salonu. 

 

Sprawa z gatunku poważnych, bo już mam wynegocjowanego Superba, ratujcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kts napisał:

W okolicach 100km/h ten samochód pali 8l a nie to co piszesz

;) można , można natomiast pisze to co widzę u siebie... lubię jeździć samochodem a nie się toczyć ... ;) 

Godzinę temu, Nowicjusz napisał:
4 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:
Do FXT świetnie pasuje określenie "turbo żyje, turbo pije". W żadnym innym aucie nie miałem tak ogromnych różnic w spalaniu. Uwierzę i w 7 i w 13 litrów na setkę przy tej samej trasie i podobnym trybie jazdy. Silnik żłopie hektolitry paliwa przy przyspieszaniu, ale przy stałej prędkości jest ok.
Dla porównania moje GTI spala 8-9 litrów niezależnie czy jedziesz 70, 90 czy 130. Naprawdę na dłuższej trasie to wszystko sprowadza się do tego samego wyniku.

To prawda. Ale ale też z perspektywy czasu i obecnie używanych aut (podobne rozmiarowo i sporo wieksze suvy od forka) FXT spala ciut za dużo na autostradzie i jest wtedy ciut za głośne. Wniosek - buda mogłaby być bardziej areodynamiczna i wyciszona. Na to m. in. liczę w nowej generacji. Pzdr

jak się jeździ dynamicznie to żłopie i jest to ponad przeciętną spalania ... tyle ale sam samochód super

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale ale też z perspektywy czasu i obecnie używanych aut (podobne rozmiarowo i sporo wieksze suvy od forka) FXT spala ciut za dużo na autostradzie i jest wtedy ciut za głośne. Wniosek - buda mogłaby być bardziej areodynamiczna i wyciszona. Na to m. in. liczę w nowej generacji. Pzdr

Tylko obawiam sie ze ta lepsza buda będzie miała konsekwencje w postaci jednego silnika do wyboru i to nie będzie 2.0 DIT
Wolałem nie ryzykować i jutro odbieram stara budę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko obawiam sie ze ta lepsza buda będzie miała konsekwencje w postaci jednego silnika do wyboru i to nie będzie 2.0 DIT

Wolałem nie ryzykować i jutro odbieram stara budę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadza się tak może niestety być. Swoją drogą wada o której piszę dotyczy jazdy po autostradach - kwestia indywidualna jak często się po nich jeździ.

 

Co do obecnego Forka XT - miałem dwa lata, wspominam bardzo dobrze. Świetne męskie auto (choć moja żona też go uwielbiała, nie wiem czy nie bardziej) także powinieneś być zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gazik napisał:


Tylko obawiam sie ze ta lepsza buda będzie miała konsekwencje w postaci jednego silnika do wyboru i to nie będzie 2.0 DITemoji853.png
Wolałem nie ryzykować i jutro odbieram stara budę emoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a to gdzieś jeszcze była ;) ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...