Skocz do zawartości

Forester XT 2018


Seweryn Sew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zamierzam kupić Forestera MY18 natomiast coraz częściej czytam o nowej budzie generacji V ... itd.. co polecacie wstrzymać się do premiery nowego chociaż chyba nikt nie wie kiedy to nastąpi czy brać "brzydala" .... poproszę o sugestie i jakieś info ... bo czas nagli będę wdzięczny za informację

Edytowane przez Seweryn Sew
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Seweryn Sew napisał:

Siemka

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]

 

20 minut temu, Seweryn Sew napisał:

jako starzy użytkownicy

Regulamin Forum Subaru.

 

23 minuty temu, Seweryn Sew napisał:

co radzicie czekać czy brać brzydala ? 

Czekać na nowego brzydala.

 

Pozdrawiam

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wzięliśmy, bo nie wierzymy politykom, księgowym, marketingowcom itp. Poza tym nie chcieliśmy Eyesight, downsizingu, hybrydy, nowej platformy itp. Buda w czwórce i tak jest brzydsza niż w dwójce, zatem piątka będzie jeszcze brzydsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karenz napisał:

Zwykle od prezentacji do pierwszych odbiorów mija ok rok. A tu nawet nie ma oficjalnych zapowiedzi FHI że nad czymś pracują.

Najsztywniejszą platformą na świecie,  z silnikiem 1.6 lub "sport" 2.0 :D Tak  jak w nowej Imprezie :yahoo:

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karenz napisał:

Subarowcy w ogóle są oderwani od rzeczywistości. Tu się narzeka na 2.0 a konsumenci europejskich marek wybierają miedzy 0,9 a 1.2 

Ja jestem takim konsumentem. Sixt "uszczęśliwił mnie" wypożyczając Renault Captur 1.2 turbo. Takim parchem to ja dawno nie jeździłem. Chleje w mieście 11 litrów, elastyczność gorsza od Hondy Jazz. Mam nadzieję, że to zachowanie typowe dla tego konkretnego silnika a nie dla każdego o obniżonej pojemności. Forester 1.6 brzmi śmieszno-strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karenz napisał:

piszesz pewnie o 1.2 tce to dziwne bo to najmocniejszy silnik w capturze :D

ja od rentis dostałem golfa 1.0 no powiem szło to jak diezel od dołu ale spalanie 10l min.

No właśnie w 1.2 tce dół jest straszeni słaby. Jestem przyzwyczajony, że jak auto nie stoi to zawsze odjedzie z dwójki a tutaj nie da rady. :(

 

Wracając do FXT 18 to ja zaczynam się bać: "Subaru engineers were using the Honda CR-V and Volkswagen Tiguan as benchmarks in their latest round of testing." Kiedyś Subaru przecierało szlaki a teraz wzoruje się na innych. Mam nadzieję, że dotyczy to tylko niektórych elementów a nie np. Hondowskiego napędu gdzie Haldex jest tak sterowany, że z samego tyłu nie ruszy. A wszystko po to aby zaoszczędzić jakieś śmieszne ilości paliwa.

Jeśli poprzez wprowadzenie ugrzecznionych, ekologicznych, bezjajowych aut Subaru zyska na tyle aby wprowadzić na rynek mocne modele niezależnie od kosztów to ja jestem za. Ale zobaczymy bo do tej pory idzie to w niepokojącym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Guliwer napisał:

My wzięliśmy, bo nie wierzymy politykom, księgowym, marketingowcom itp. Poza tym nie chcieliśmy Eyesight, downsizingu, hybrydy, nowej platformy itp. Buda w czwórce i tak jest brzydsza niż w dwójce, zatem piątka będzie jeszcze brzydsza.

faktycznie trudno coś wywnioskować a patrząc na tendencję nie rokuje to zbyt dobrze.... w cenie subaru można mieć  mazde cx5, biedne volvo xc 60 bez kół ;) co prawda i wiele wiele innych... faktycznie subaru to stan umysłu ;) cieszę się ,że w tym i mojego co do systemów pełna zgoda obecnie mam wszystkie i pierwsze co robię to wyłączam wszystkie ,które się da.... i później jadę... 

no nic trzeba podjąć decyzję ... 

Godzinę temu, Aga napisał:

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]

 

Regulamin Forum Subaru.

 

Czekać na nowego brzydala.

 

Pozdrawiam

 

Godzinę temu, Aga napisał:

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]

 

Regulamin Forum Subaru.

 

Czekać na nowego brzydala.

 

Pozdrawiam

tylko nie wiem czy warto....a życie leci ;) pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie wie ;) bądź też udają ... MY18 ( fotele i kierownica pod prądem i śmieszna boczna kamerka MY18 ) ;)  z drugiej strony nad czym się tu zastanawiać podejrzewam, że kolejna wersja będzie przepchana elektroniką  z tym,że na rynku jest wiele ciekawych propozycji natomiast mnie ciągnie już od 3 lat do Forka tylko załączył się guzik racjonalność finansowa ... IV poleci dół zaraz po premierze V o ile będzie  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja to najwcześniej 2019 a realnie w PL myślę, że 2020 o ile w ogóle. Gdyby było wiadomo że w 2018 rozpocznie się sprzedaż to można byłoby się wstrzymywać, a tak to chyba dość odległa perspektywa - zwłaszcza jak się myśli o kupnie. Forek MY18 to świetne auto wielozadaniowe, bez większych wad jeżeli akceptujemy jego charakterystykę.
Miałem okazję przejechać się XT Sport MY18. W porównaniu do mojego 2.0i Ex to dwie ważne elementy na plus:

- grubszy wieniec kierownicy, wrażenia świetne (w moim MY17 2.0i wieniec jest cieńszy, nie wiem czy to zasługa MY18 czy XT tak ma po prostu) 

- ogrzewanie tylnych skrajnych siedzeń - jest to istotne dla niemałej grupy osób w aucie z tapicerką skórzaną

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie poleci, bo panuje racjonalna polityka i mała podaż towaru, plus kurs Euro. Jak chcesz XT i w konkretnym kolorze, to nie masz na co czekać.

p.s. ja tak czekałem i zamiast jeździć w grudniu 2016, odebrałem w październiku 2017.

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pozwoliłem sobie zrobić ostatnie oględziny MY18 przed podjęciem ostatecznej decyzji co kupić MY18 czy Volvo XC60 (18 ) ... co z rzuciło mi się w oczy.. 

- podłokietnik mocno lichy ;)  trzęsie się i jest dość osobliwy w wykonaniu 

- zapięcie pasów tylnej kanapy dla środkowego pasażera what t f....  ;)  wystaje to z podsufitki w 17 też tak jest... ?  

- jakość plastików ... też pozostawia wiele do życzenia  

 

 no ale finalnie usiadłem za kierownicą i czar wszystkich dużych , małych niedoróbek prysł ... wniosek jeden albo jestem psycholem albo to samochód dla mnie... po prostu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...