Skocz do zawartości

czym pompować koła - pytanie o jaki kompresor :p


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , co polecacie do pompowania kół, obecnie posiadam taką elektryczną na 12v w biedronce (o taka http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-pompka-samochodowa-12v-i6235071790.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NDAxMDEzMjYtNDkxOS00NjNjLWFkNGYtZWU4ODc1NGFjYzI1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=65d55ef3-ed84-4188-8186-f451f27b59a1 ) kupioną za 50 zł chyba pompkę i byłem zadowolony z niej do czasu aż zauważyłem że ciśnienie zmienia się  w zależności od wychylenia manometru  od poziomu i skacze nawet do 1 bara i jak docisnę to pokazuje 2 bary a jak poluzuje to 3 bary :huh:

Postanowiłem się rozejrzeć za czymś solidniejszym i wpadło mi w oko coś takiego: https://www.ceneo.pl/37745332#mh=b7F8ZfeE48007stanleyyIb6MyjD-3GO4QGCLnLibiEkyhOQpTqydmz974wSwCiVT8sjszKsNUbqeey1uqazZJ2nuHsBPQlrADet3XY44GomPNAn3Yv0WHsZZxP-xjojM316W6O6kq6O7Hlsfo9WsaLLjg95TVD_v8y_6DhPvUHqcK93feTJpSTWahGfX2Z4Vcv7NAKylxnupdpThHUZ0

ale w opinii ktoś napisał żeby tego nie kupować i wybrać zestaw do pompowania od Audi który jest mniejszy i na 12v i tańszy i lepszy wydajnościowo i jakościowo o taki http://allegro.pl/oryginalny-kompresor-samochodowy-12v-audi-vw-seat-i7016597930.html czy faktycznie ten zestaw od Audi godny polecenia ?

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam już od 5 lat z BLACK&DECKER ASI300 (motocykle i samochody) i daje radę. Oczywiście po 2-3 minutowym pompowaniu trzeba mu dać odetchnąć.

 

p.s. a myślałem, że będzie o azocie :biglol:

i-black-decker-asi300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam kompresor , wiem jak to brzmi ale przykładam dużą wagę do ciśnienia w oponach i to jest jedyne dobre rozwiązanie.

Każdy manometr niszczy się od wytrząsów więc te na 12V od samej jazdy w bagażniku sie rozkalibrują.

Dobry sprzęt na 12v kosztuje min 150 zł gdzie za 400 można wyrwać kompresor z lidla 

Jak ktoś sie upiera na te 12v to niech kupi sprzęt jakieś firmy (a 90% syfu na alle nawet nie ma firmy)

Tanie chińczyki bo bass/blac deker a już najlepiej coś europejskiego (ja bym brał ten bezolejowy z lidla np)

Jak macie garaż to warto przemyśleć i kupic coś 100/150l bo apetyty rośnie zawsze w miarę jedzenia. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najtańszy (prawie) kompresor i zwykły mały ręczny "kieszonkowy" porządny manometr. Gdzieś widziałem test takich manometrów. Koszt coś około 20zł, dokładność WZOROWA, łatwość stosowania na poziomie przedszkola.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie przerazilem, ze chodzi o pompowanie kol azotem ;) Jakby kto pytal, to uzywam mieszaniny gazow na bazie 78% azotu i 21% tlenu. 

 

Tak wlasciwie to moge was zdziwic, bo uzywam dwurecznej pompki rowerowej do dopompowywania kol w garazu. To w sumie akurat nie wazne czym napompujesz, ale jak czesto i jak dokladnie mierzysz. W samochodzie woze elektroniczny miernik od Michelina na wypadek, gdybym musial gdzies dopompowac kola w trasie, a potem zmierzyc.

 

Na codzien w  garazu uzywam profesjonalnego, warsztatowego manometra od KTM. Ten ostatni ma elastyczny wezyk w stalowym oplocie, co akurat przydaje sie przy motocyklu, jak sie trzeba dostac do wentyla pomiedzy przednimi tarczami hamulcowymi. 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rydzada napisał:

zwykły mały ręczny "kieszonkowy" porządny manometr. Gdzieś widziałem test takich manometrów.

i chyba to jest sedno sprawy, nie ważne czym pompujesz ważne czym sprawdzasz jakość napompowania. Był bym wdzięczny za info gdzie szukać tego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

i chyba to jest sedno sprawy, nie ważne czym pompujesz ważne czym sprawdzasz jakość napompowania. Był bym wdzięczny za info gdzie szukać tego testu.

Musicie sobie wyguglować, bo to wieki temu było. Zresztą manometr gdzieś mi przepadł. Pewnie nieopatrznie sprzedałem walnięty w którymś z moich aut.

Ja się aż tak nad tym ciśnieniem nie spuszczam. Od lat preferuję automaty na Orlenie, a od niedawna też na innych stacjach. Dla mnie bajka.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mazur6662 napisał:

jestem w posiadaniu takiego kompresora: https://www.otomoto.pl/oferta/ursus-ursus-4011-nie-c-355-czy-c-360-ursus-4011-nie-c-355-czy-c-360-ID6zfTGX.html

 

napompuje koła i z zaspy wyciągnie :)

Rok '69, cena 6,9 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rydzada napisał:

Od lat preferuję automaty na Orlenie, a od niedawna też na innych stacjach

To widocznie ja mam pecha bo gdzie bym nie pojechał to brak pistoleta lub tak zdezelowany że podpinając  do wentyla nie trzyma ciśnienia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karenz napisał:

Na stacjach tragedia , pompuje na 2.2 potem sprawdzam swoim sprzętem w prawym 2.8 w lewym 1,9  idealnie napompowane koła czuć.

Pisałem o automacie, na którym ustawiasz ile chcesz mieć barów i nic nie musi trzymać wentyla. Wystarczy przytknąć końcówkę do wentyla i poczekać aż zapipczy. Nigdy się na czymś takim nie zawiodłem. 

kompresor-digital_5.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ipsx82 napisał:

i chyba to jest sedno sprawy, nie ważne czym pompujesz ważne czym sprawdzasz jakość napompowania. Był bym wdzięczny za info gdzie szukać tego testu.

poszukaj w marketach manometru KUFIETA, tani, z małą skalą i bardzo dokładny.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rydzada napisał:

Pisałem o automacie, na którym ustawiasz ile chcesz mieć barów i nic nie musi trzymać wentyla. Wystarczy przytknąć końcówkę do wentyla i poczekać aż zapipczy. Nigdy się na czymś takim nie zawiodłem. 

 

Mam taki sam w moim sołtysowie, na jednej ze stacji Statoil. Też sobie chwalę - dobrze działa, w miarę precyzyjnie pompuje, przy okazji zawsze podjadę, żeby profilaktycznie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rydzada napisał:

Pisałem o automacie, na którym ustawiasz ile chcesz mieć barów i nic nie musi trzymać wentyla. Wystarczy przytknąć końcówkę do wentyla i poczekać aż zapipczy. Nigdy się na czymś takim nie zawiodłem. 

kompresor-digital_5.jpg

 

Dokładnie, zawsze szukam Orlenu z tą maszynerią. Najwygodniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2017 o 20:15, ozarek napisał:

analog

 

miałem, fajnie działał ... póki działał ... ale bardzo szybko się popsuł...

używam pompki nożnej (z manometrem) polskiej marki "Start". Idealna nie jest, "wieczna" też nie ... ale nic lepszego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mniejszy , tańszy ale daje rade...0003KCXUCKUKCWLC-C116-F4.jpg

 

ciekawe...opracowanko:

http://magazynauto.interia.pl/porady/eksploatacja/opony-felgi-2867/news-kompresor-dla-kazdego,nId,1531600

Edytowane przez Herbert
dodatek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...