Skocz do zawartości

Szczerze o 2,5T STI


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2018 o 23:07, AdaSch napisał:

Moja żona jednoznacznie stwierdza, że jest w uprzywilejowany sposób traktowana przez innych kierowców jako kobieta w imprezie, jakby to, że jeździła imprezą świadczyło, że jeździ bardzo dobrze, że nie zamuli, nie będzie jechać jakoś nieprzewidywalnie itd, widać tez wzrok różnych ludzi oglądających się za autem. Sam wlot na masce powoduje, że cześć kierowców od razu uważa, że auto jest mega szybkie.

czy taki efekt jest jeszcze w czymś innym? jak dla mnie jeżeli już to supercarsach.

 

Jeżdżę STI od pół roku i jestem w szoku jak ludzie reagują na ten samochód. Wpuszczają, machają, małolaci przechodzący na pasach pokazują "dej mu na zimnym";) . Chyba wszystko przez ten kurołap na masce i wielkie skrzydło na tylnej klapie . Jeździłem wcześniej róznymi samochodami lepszymi bądź gorszymi i nigdy sie nie spotkałem z takim zjawiskiem. To auto po prostu nie wzbudza w ludziach chorej zazdrości jak np BMW czy Mercedes o podobnej wartości.

  • Super! 2
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tutaj chodzi po prostu o fakt, że tych aut jest tak mało na naszych drogach i stąd miło się na takie STI patrzy. Co z tego, że RS'y Mki, AMG wyglądają kozak, skoro tyle tego na drogach, no może nie jeździ tego AŻ tak wiele, jednak podstawowe jednostki Audi, Merca czy BMW mamy na drogach tyle, że aż do obrzydzenia, stąd widok wersji konkret-sportowej już nie robi na wielu wrażenia, tym bardziej w dobie tak wszechstronnych konfiguratorów jak M-pakiet, a pod maską zwykły diesel 2l..no nie wiem, tak ja to widzę. Pamiętam jak swego czasu podjechałem swoim staruszkiem pod stację benzynową, po drugiej stronie stali chłopaki z jakieś tam Bmki i na widok mojego auta jeden do drugiego rzekł z zadziwieniem "Ty, to jakaś Bmka?"..fakt tyłek Legacy w sedanie z daleka przypomina trochę BMW w wersji coupe :D

 

No nic, z zewnątrz STI wygląda pięknie, szkoda, że FHI nie zrobili jakiegoś H8 czy coś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt, że zdecydowanie więcej osób traktuje STI z szacunkiem. Bywają oczywiście i desperaci np. w skodach. H8 to by było raczej jak w berliecie czy dostawczym mitsu. Przednie koło za fotelem kierowcy. Jeździłem, można się przyzwyczaić. Ale ktoś już tak robił, silnik z tyłu, skrzynia od strony chłodnicy. Zrobić wyjście wału z boku i gotowe ! Tylko czy udałoby zachować hasło Symmetrical ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał, finałów zamówiłem civica type-ra.

Po drodze trawiłem: Q60 3,0tt, Q50 hybrid, Q70 hybrid, Volvo polestar s60 3,0, WRX STI, EVO, a nawet przez pewnien czas wranglera 3,6. Rozrzut duży.

 

Jeśli chodzi o STI podobało się mi, że to auto było takie zbite, sztywne, nie chodzi, że twarde, ale takie ... zwarte. Podobał mi się zawias, jego twardość i taka gotowość do startu, taka agresja w jeździe. Niestety faktycznie ilość kilometrów przejeżdzanych i zagrożenie ze strony panewki, uszczelki, itp. wzięło górę. Jeżdże po ekspresówkach i autostradach i jeśli po normalnych drogach przyspieszenia są bardzo ok to brakowało takiego pierd ...cia na prostej. Wielkie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem WRX STI :)

Ośki nie brałem pod uwagę, Polestar fajny ale nudny... No i to jeden z ostatnich STI w Europie. A silnik.... jak zrobi kaboom będzie okazja zrobić go "pod siebie". Nie mogę doczekać się odbioru!

  • Super! 6
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia wersja MY18 będzie bardzo pożądana przy odsprzedaży. Zacisk jest konkretny i kolor zacisku super. Koła 19', recaro tez fajnie wygląda. a no i górny wyświetlacz zmieniony, dużo przyjemniejszy. W Katowicach jest do wzięcia MY18 i jest MY17.

Gratuluję.

Edytowane przez matylda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jej nie kupiłem,  zatem nie myśle o odsprzedaży :)

A Type-R jest super, gdybym nie miał auta "na lato" (napęd na tył i brak dachu) myślałbym o nim. Technologicznie super, i ten wygląd. Jak żywcem wyjęty z "szybkich i wscieklych" :)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matylda napisał:

Informacyjnie: do Katowic przyjedzie jedyny w Polsce MY18 biały, jeden i drugiego nie będzie nigdy. Jest szansa na posiadanie czegoś wyjątkowego.

Ciekawe :)

Biały jest piękny, ale przy codziennym jeżdżeniu po naszych ulicach, zwłaszcza "wiejskich drogach", trzeba mieć prywatną przydomową myjnie ;) 

C-TR to ciekawy wybór. Powodzenia w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rydzada napisał:

Ciekawe :)

Biały jest piękny, ale przy codziennym jeżdżeniu po naszych ulicach, zwłaszcza "wiejskich drogach", trzeba mieć prywatną przydomową myjnie ;) 

C-TR to ciekawy wybór. Powodzenia w użytkowaniu.

Mam już drugie białe auto i zdecydowanie wole białe niż czarne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, llkuba napisał:

Tsunetomo, Matylda gratuluje kupna ! Oby wymażone auta służyły jak najdłużej !!!

 

 

Dzięki. Jak to mówią życie jest za krótkie by pić kiepskie wino i jeździć nudnymi samochodami :)

do dziś żałuje ze sprzedałem turbomiatę, miała duszę... jestem pewien ze STI tez ją ma :)

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Dzięki. Jak to mówią życie jest za krótkie by pić kiepskie wino i jeździć nudnymi samochodami :)

do dziś żałuje ze sprzedałem turbomiatę, miała duszę... jestem pewien ze STI tez ją ma :)

 

Tsunetomo to chyba każdy tak ma, że po paru latach żaluje, że sprzedał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Nie masz co żałować, jak by miała stać i gnić to lepiej żeby ktoś inny się cieszył.

 

E tam gnić, garaż porządny :)

ale fakt, poszla w ręce fana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, llkuba napisał:

Rozumiem Ciebie jak bym sprzedał mojego parcha to bym tydzień nie jadł ... a żałoba do końca roku albo co najmniej do kupna czegoś innego.

Haha, no właśnie. 

Z drugiej strony człowiek cieszy się dwa razy - pierwszy jak auto kupuje, drugi jak uda mu się sprzedać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie chcę brzmieć jak fanatyk czy cuś ale miałem przed forkiem Golfa GTI V z mocą 250 koni, teraz mam Fiestę MK7 ze 130KM (brzmi mało ale przy wadze 990 kg swoje robi) i dla mnie kupowanie FWD z taką mocą jest kompletnie bez sensu. Ja wiem, technologia poszła do przodu, bajery, szpery, rowery jak w poprzedniej generacji Focusa RS ale to wciąż jest FWD i nie da żadnych szans na poprawną utylizację tych koni, momentu a przede wszystkim nie dostarczy takiego funu (pomijam tor, tam i polonezem można się pobawić). Mój Forek z marnymi 150 koniami daje mi 100x więcej adrenalinki i wypieków na twarzy niż GTI ze stówą więcej, który to potrafił głównie robić dym przednią ośką i ganiać Paseratti TDI/ Leony Cupra/ CTRy od świateł do świateł.

 

No i wiem, że wygląd to kwestia gustu ale obecna generacja CTR wygląda delikatnie mówiąc... dyskusyjnie. Te trzy rury z tyłu, z czego środkowa mniejsza. Za dużo sake w biurze projektowym Hondy :D

Edytowane przez Infra
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Infra napisał:

Mój Forek z marnymi 150 koniami daje mi 100x więcej adrenalinki i wypieków na twarzy niż GTI ze stówą więcej, który to potrafił głównie robić dym przednią ośką

 

Ta...napewno wolnossący forek 2.0 da więcej adrenaliny niż clio RS, fiest ST itd....fun i adrealina to nie tylko start z miejsca.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...