Skocz do zawartości

Szczerze o 2,5T STI


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, Stany, Kanada ... dobrze wiesz, że zaczyna się od 0.5 litra które pozwoli nieźle zaszumieć w głowie. Amerykanie lubię mieć wszystko największe dlatego występuje tam więcej 2.5 z resztą nie którzy do anorektyków nie należą :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił nowego ctr, na suchym torze objedzie nowe sti, do tego adaptacyjne zawieszenie, lepsza jakość wykonania, niby tylko fwd, ale podobno w trakcie jazdy wcale tego nie czuć, oczywiście przy dobrych warunkach pogodowych. Sam miałem wcześniej fn2 i długo chorowalem na sti gh, ale wiem, że każdy dziwny dźwięk z silnika w tym aucie by mi sen z oczu spędzał... W końcu stanęło na 370z, inna bajka zupełnie, ale nie żałuję. 

Edytowane przez Karol Maciejewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10/11/2017 o 18:50, tedimy99 napisał:

Możesz rozwinąć. Właśnie silnik z mojego FXT leży na stole u Edwina będziemy podejmować decyzję z jakich klocków składać. Kuć nie kuć oto jest pytanie.

 

Edwin lepiej wie co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz poproszę ten sam TRACK BATTLE jak spadnie deszcz 1 okrążenie i jak spadnie śnieg 2 okrążenie Obstawiam 2:1. Pytanie czy jak by za kierownicą Subaru  jeden z moich ulubieńców czyli Krzysztof H albo Kajetan K jakie by mieli czasy ... .

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 14:15, pedror napisał:

Dokładnie! A może focusa RS?

 

Oczywiście że to mega auto ale tu na SIP honda to [ edycja Moderatora ] :biglol: niech tak pozostanie my wiemy co jest bardzo dobre :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda to nie jest gówno mogę nawet napisać jest w czołówce aut bezawaryjnych. Na niej nauczyłem się jeździć jako dzieciak w latach 90 - siątych. Ale wiesz jeszcze kilka lat temu nikt (nawet nie śmiał) nie porównywał wolnossącej Hondy Civic Type-R z Subaru Imprezą STi.  EVO umarło a razem z nim prawdziwy konkurent .

 

Co trzeba przyznać Hondzie to mega dobry Vtec TURBO ... a o NSX który potrafi powalić na łopatki GTR-a już nie wspomnę ... 

 

Nie czarujmy się Civic zawsze wąchał smród ... a teraz powącha zimą w deszczu na szutrze .

 

Czy to jest wSTid dla STi ?

 

Nie bo te auto nadal jest znakomite i mam nadzieje, że inżynierowie STi w końcu wrócą do czasów gdzie Subaru wygrywało w WRC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że prawda  cężka jest do przełknięcia ale cóż z rozumem 12 latka w przypadku tym jakim jest mly96 hahahaha 

itak dalej przykłady można mnożyć subaru= [ edycja Moderatora ] hahaha nie dość ze się sypie jak [ edycja Moderatora ] na red street to nie jedzie :D hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistrz prostej :rolleyes: 

 

 

W dniu 19.11.2017 o 09:44, darecki napisał:

 

itak dalej przykłady można mnożyć subaru= [ edycja Moderatora ] hahaha nie dość ze się sypie jak [ edycja Moderatora ] na red street to nie jedzie :D hahahahaha

 

nikogo nie obchodzą doświadczenia z twojej pracy...

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... który to już temat, w którym darecki i ktoś tam kłócą się na temat "Honda czy Subaru"? :P Każda marka ma swoje wady i zalety, a nawet Kanadyjczyk z filmiku dareckiego mówi, że Civic mu się podoba, ale gdyby wybierał auto uniwersalne, to z uwagi na pogodę panującą w Kanadzie brałby STI. Co do mocy w STI, to trzeba olać cyferki i skupić się na doskonaleniu umiejętności, dobrej oponie, itp. - jest wiele droższych i szybszych aut (zwłaszcza na suchej autostradzie), ale ta różnica gwałtownie maleje, kiedy psuje się pogoda ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam po co powstał ten wątek? Ja mam tylko WRX-a ale właśnie ta inność mnie urzekła. Silnik boxer napęd AWD, ten dźwięk specyficzne prowadzenie, te tandetne plastiki na które nie zwracam uwagi w czasie jazdy, wszystko w tym aucie sprawia mi radość z użytkowania. Może Honda jest szybsza, może Cupra jest oszczędniejsza ale ja i tak wolę subaru bo zwyczajna motoryzacja mnie znudziła. 

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek powstał chyba po to aby na oficjalnym forum Subaru można było napisać, iż nowego STI nie opłaca się kupić bo jest drogie no i posiada silnik 2,5 który obecnie jakoś nie jedzie, a 300 koni to obecnie żenada.

Jeśli jednak jakaś zagubiona duszyczka jednak zakupi ten "beznadziejny" samochód to koniecznie musi go zagazować. 

 

Czytając te wypowiedzi już stwierdziłem , iż ja chyba jestem naprawdę nienormalny, mam STI bez gazu z tym beznadziejnym silnikiem 2,5 oczywiście po UPG. 

Jednak jakoś jazda sprawia mi dużą frajdę i nie rujnuje mnie korzystanie z paliwa jakie fabrycznie przewidział producent. 330 koni nadal wywołuje u mnie spore emocje i nie spotykam na każdym skrzyżowaniu tylko mocniejszych aut.

Porównywanie Civica Type-R i Imprezy STI też nie do końca ma sens gdyż Civic to auto wyścigowe, a Impreza STI to rajdówka, nie mistrz asfaltu.

Wyjaśnię jednocześnie, iż bardzo szanuję Hondę jako producenta i faktycznie nowy CTR jest bardzo dobry i mocny.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Polak821 napisał:

, te tandetne plastiki na które nie zwracam uwagi w czasie jazdy, wszystko w tym aucie sprawia mi radość z użytkowania

 

Plastiki w subaru nie są tandetne. W porównaniu do innych marek są naprawde bardzo dobrej jakości. Po 12 latachnic nic skrzypi są "miekkie" przy dokładaniu kamery cofania czy tylniego światła przeciw mgielnego nie bałem się że coś pęknie (w temperaturach po wyżej 14'C) 

 

Polak wiem co miałeś na myśli czyli nie są piękne ale to informacja dla osób które chcą kupić Subaru. Mi się to podoba nawetł włączanie ogrzewanie tylniej szyby, światła mijania czy świateł drogowych słychać, że te auto żyje po prostu słychać każdy styk przekaźnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, llkuba napisał:

 

Plastiki w subaru nie są tandetne. W porównaniu do innych marek są naprawde bardzo dobrej jakości. Po 12 latachnic nic skrzypi są "miekkie" przy dokładaniu kamery cofania czy tylniego światła przeciw mgielnego nie bałem się że coś pęknie (w temperaturach po wyżej 14'C) 

 

Polak wiem co miałeś na myśli czyli nie są piękne ale to informacja dla osób które chcą kupić Subaru. Mi się to podoba nawetł włączanie ogrzewanie tylniej szyby, światła mijania czy świateł drogowych słychać, że te auto żyje po prostu słychać każdy styk przekaźnika. 

W 100% się z Tobą zgadzam. To są auta dla facetów, a nie dzieciaków. Dziwi mnie założyciel tego wątku, bo mając określoną kwotę przejechałbym się autami w danym budżecie i wybrałbym takie które wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. Jeżeli ma się kręćka na punkcie motoryzacji to trzeba mieć takie auto które powoduje że całą drogę do pracy cieszysz się jak dziecko z wymarzonego prezentu pod choinką. A gadanie że STI ma tylko 5,2 s do paki i inne bzdety mają drugorzędne znaczenie. Ja mam WRX zrobionego na 270 koni i jakoś mnie jeszcze żadna honda, ani innej marki auto nie objechało.

 

P.S. @darecki Jeżeli Subaru to takie złe auta to czemu nimi jeździłeś? I proszę nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne. Nie obchodzi mnie to, tylko się dziwie że męczysz banie ludziom na forum Subaru. Może przenieś się na forum Hondy i tam pisz że miałeś Subaru które się psuje, jest wolne itp. Wszyscy będą Ci z dzióbka wyjadać, będziesz mentorem.  

Edytowane przez Polak821
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Polak821 napisał:

P.S. @darecki Jeżeli Subaru to takie złe auta to czemu nimi jeździłeś? I proszę nie odpowiadaj, to pytanie retoryczne. Nie obchodzi mnie to, tylko się dziwie że męczysz banie ludziom na forum Subaru. Może przenieś się na forum Hondy i tam pisz że miałeś Subaru które się psuje, jest wolne itp. Wszyscy będą Ci z dzióbka wyjadać, będziesz mentorem.  

EDIT. Post do usunięcia - znalazłem przycisk "ignoruj".

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Polak821 napisał:

Dziwi mnie założyciel tego wątku, bo mając określoną kwotę przejechałbym się autami w danym budżecie i wybrałbym takie które wywołuje u mnie uśmiech na twarzy.

Przeczytaj pierwszy post. Nie chodzi o to którym się fajnie jeździ. Autorowi sen z powiek spędza zawodność motoru 2,5 turbo. Niestety przeciwwagą banana podczas jazdy jest frustracja podczas „niejazdy”, bo masz fajne auto tylko, że… w warsztacie. I nie chodzi też o koszty naprawy tylko o czas gdy nie możesz autem jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał robić 35-40 tysięcy kilometrów to bym nie brał pod uwagę STi.

Oczywiście również i Type-R to nie byłby mój wybór.

W przypadku gdy jeździ się sporo (z czego zapewne większość na autostradzie/drogach ekspresowych) to skoncentrowałbym się na Audi - jeśli oczywiście ktoś mierzy w AWD/quattro.

S3/S4/S5 - w zależności od rocznika - będzie lepszym, bardziej komfortowym i najprawdopodobniej mniej paliwożernym wyborem, nawet kompletnie abstrahując od potencjalnych problemów z 2.5 T.

 

Moim skromnym Subaru na klasycznego połykacza szos średnio się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...