Skocz do zawartości

Szczerze o 2,5T STI


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik przy w wtrysku bezpośrednim ma wyższą efektywność=jest bardziej ekonomiczny przy tej samej mocy co konwencjonalny. Dlatego pisałem właśnie o tym silniku jako jedynym słusznym w cywilnej wersji STI. 300KM, a potrafi wg danych z netu w mieście spalać mniej niż 10l/100km

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rydzada napisał:

Tak. Prince DLM. Kolega rozważa montaż. Nie znam kosztu. Muszę dopytać

To dopytaj, bo słyszałem w 2017 Prins wycofał instalację do Forka bo jakieś trudności były.

A chętnie się dowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 tygodnie temu Imprezę WRX STI 2.5T MY08, jeden właściciel serwisowana w pewnym ASO w Szczecinie, niecałe 2,5kkm temu włożony nowy shortblock ej257. Rutynowa wizyta tylko na wymianę oleju w silniku pokazała wiele braków i niedoróbek. Jazda próbna zrobiona przez p. Marka z MTS Dzierżoniów na pierwszy rzut wykazała problemy ze sprzęgłem, od dołu wyszła cieknąca cewka AVCS a to tylko wierzchołek góry lodowej. Po całej operacji przywrócenia auta do stanu takiego jaki powinien być po regularnych wizytach w ASO rachunek zamknął się kwotą 7200 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

silnik w BRZ (ten sam co w GT86 chyba?) co to za ustrojstwo? Czy to ten 2,0, który raczej chwalicie? Jest on trwały?

On ma podwójny wtrysk paliwa, jeden bezpośredni i dodatkowo pośredni. Aha i zawory regulowane hydraulicznie - czyli nie trzeba będzie silnika wyciągać. :) Prawdę mówią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc troszkę historii:

 

Toyota chciała stworzyć następcę słynnego AE 86 który świetnie sobie radził w drift-cie. A jak wiemy Toyota ma jakiś procent w udziałach Subaru... . I tak powstał wspaniały samochód... . 

 

Z tego co mi wiadomo to to samo, na pewno różniły się szerokością opon. Silnik ten sam ... a i był jeszcze Scion FR-S (na USA).

 

Na naszych spotach raz był BRZ po tuningu ale o szczegóły zapytaj Chojnego.

 

A drugiego BRZ-ta widziałem na spocie JDM w king kross z Turbo kitem prawdopodobnie Szymon Sajmon będzie wiedział o kogo chodzi bo był jednym z organizatorów. 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2018 o 16:52, Qóba napisał:

@lesnik201, kupiłeś tą oklejoną STI z Polmotoru Szczecin?

Tak. Dokładnie tą. W końcowej weryfikacji wyszło że to STI TOP/TOG

W dniu 14.01.2018 o 16:55, Kambol napisał:

Ale nie nastawiaj się, że to koniec wydatków... ;):P

Nie nastawiam sie na koniec wydatkow i inwestycji... Nastepne w kolejce sa hamulce :-) bo jak to mawiają rajdowcy - "nie sztuka się rozpędzić ale sztuka się zatrzymać", a za jakies 70-80kkm zakucie silnika

Świnka cały czas będzie po opieką MTS Dzierżoniów... Więc w najlepszych rękach w PL

Edytowane przez lesnik201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lesnik201 napisał:

a za jakies 70-80kkm zakucie silnika

 

Albo dużo jeździsz, jak ja co najmniej, albo masz dobrze zarysowane plany na przyszłość, czego Ci zazdroszczę. Niestety takie plany przy marce Subaru mogą się szybko rozjechać. Miejmy nadzieję, że te "70-80kkm" silnik Ci wytrzyma bez wcześniejszego rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 5 lat zrobiłem 32 tys km, no ale zawsze były i są tez inne auta w domu.

 

A wracając do tematu - czy ten 2.0 DIT jest CAŁKOWICIE wolny od wszelkich wad materiałowych, konstrukcyjnych i jest bardzo trwaly?  Robi po 300 tys km na jednych panewkach i bez wymiany UPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maciek323 napisał:

A wracając do tematu - czy ten 2.0 DIT jest CAŁKOWICIE wolny od wszelkich wad materiałowych, konstrukcyjnych i jest bardzo trwaly?  Robi po 300 tys km na jednych panewkach i bez wymiany UPG?

 

Też mocno mnie to ciekawi, szczególnie, że na rynku pojawiają się używane WRX'y z tym silnikiem sprowadzane z USA w całkiem rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo aut (chyba głównie Forków XT) ma przebiegi już grubo ponad 100tys. km i nic się nie dzieje, są tylko pojedyncze przypadki awarii. Także wychodzi na to, że to dobry silnik. Mnie się jeździ b. dobrze, przyjemne osiągi i b. dobre zużycie paliwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że silnik 2,0 DIT jest dobry i lepszy od obecnego 2,5 t jest chyba przedwczesne

Jak będzie montowany w STI, wystoją go na min. 300kM i chociaż 400 Nm (wyniki zbliżone do choćby niemieckiej konkurencji), wytrzyma eksploatację i użytkowanie w sportowym aucie to wtedy będzie można go jakoś porównywać i wskazać który jest trwalszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze podsumowanie nt trwałości 2.0DiT wyraził jeden z użytkowników Forka z tym silnikiem: 

"Przy tej serii to niedługo 2.5XT będzie uchodził za silnik nie do zajechania"

 

Niestety mnóstwo zatartych silnikow przy przebiegu 30-40 tys. km nie za dobrze rokuje na przyszlosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że wina nie musi być po stronie samej konstrukcji, tylko np. w "eko" oleju o parametrach wody. Pamiętam, jak swego czasu chyba Carfit informował na forum, że do swego forka lał olej zupełnie inny niż zalecany przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tez możliwe, a nawet bardzo możliwe.

Widzę ze coraz więcej serwisów ASO (róznych marek) wycofuje się z zalewania aut  olejami 0w20. Np. w Toyocie, która fabrycznie zalewała Aurisy/Corolle 1.6 olejem 0w20, teraz w serwisach w Wawie leją 5w40. Może w subaru jest podobnie. Tym bardziej jak silniki Turbo i interwał zalecany to 15 tys km...

 

Ciekaw jestem opinii warsztatowców którzy rozbierali taki silnik i oglądali graty, jakie tam tłoki, pierścienie siedzą itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary dziad, jestem lekko poruszony tymi klasyfikacjami. Kiedyś, dawno temu, klasy oleju mówiły o warunkach w jakich dany olej można eksploatować. Ekologia dokonała potężnych zniszczeń. Rozumiem, że 0W20 łatwiej smaruje, ale to jest WODA ! Po lekkim rozgrzaniu silnika 5W50 nie jest wcale gorszy.

Aktualnie w STI mam zalany 10W60. Garażuję w plus 7 stopniach. Kontrolka gaśnie w czasie rozruchu, Zamknięcie drzwi, pasy, światła, wyłączenie trakcji i stabilizacji i można jechać. Pewne, że trzeba ok. 10-15 kilosów aby rżnąć, ale spokojna jazda to nie problem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...