Skocz do zawartości

Szczerze o 2,5T STI


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Matylda proponuje Tobie zajrzeć na Spotkania Forumowe i tam znaleźć swoje województwo i spotkać się z osobami które posiadają 2.5 STi ,  2.5 WRX , czy 2.5 XT . Chodź może będą to starsze modele niż szukasz (a być może nie) ale zaczerpniesz konkretnych opinii. Posłuchasz silnika, wydechu być może ktoś Ciebie przewiezie ... poczujesz kulturę pracy silnika 2.5.

 

A jak sam pisałeś Subaru  zatrzymało się w rozwoju i tu niestety nie mogę zaprzeczyć ... blok 2.5 powstał w połowie lat 90 tych. Mógł bym pisać ale po co zanudzać

 

Korzyści Subaru 2.5

 

- Zimą szybko nagrzewa wnętrze 

- Elastyczny w dolnej partii obrotów

- Niepowtarzalna kultura pracy silnika (zero drgań przenoszących na budę)

- Niski środek ciężkości

- Silnik typu boxer 

- Wiadomo mechaniczne AWD nie żaden Haldex 

 

A Ty się przejmujesz dwoma uszczelkami ... pozwól ponieść się emocjami, adrenaliną przez osiągi i dźwięk STi.

 

Większość forumowiczów radzi sobie z problemami 2.5 wystarczy popytać ... szlifują głowice zakładają grubsze uszczelki. 

 

Z tego co tu czytam to lepiej każde 2.5 zostawić pod kocem w domu. 

 

A napiszę tylko tyle znam moje Subaru już 9 lat i nie zamienił bym tego parcha na nic innego.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

A Ty się przejmujesz dwoma uszczelkami ... pozwól ponieść się emocjami, adrenaliną przez osiągi i dźwięk STi.

 

I odłóż sobie kupkę pieniędzy na ewentualny remont. Przed swoim sumieniem wytłumaczysz to jak tuning silnika, który przecież zaplanowałeś.

 

Ponoć produkcja STI ma zostać zakończona. Może to dodatkowy argument by skosztować plejad. 

 

Alternatywnie - kup CTR i za zaoszczędzone pieniążki GTka do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

10 minut temu, dr.elich napisał:

 

Ponoć produkcja STI ma zostać zakończona. Może to dodatkowy argument by skosztować plejad.

No właśnie ostatni czas, żeby leasingować nowe STi  bo później już nie będzie. Jest gwarancja a wspomnień nikt Ci nie zabierze ... . A za 3 latka coś innego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę swoje 3 grosze...

Jestem posiadaczem STI MY04 z silnikiem 2,5 od ponad 10 lat (!). Auto nie jest seryjne, silnik robiłem, itd itp. W tamtych czasach samochód wymiatał totalnie.

Potem miałem okazję pojeździć Lanosem, który miał z hamowni niecałe 350KM - moje sti było szybsze.... ale też jest lżejsze i ma znacznie mniejsze koła - a to wpływa na wrażenia.

Ostatnio porównywaliśmy moje sti z niemal nowym Focusem RS (2016). Focus ma gorsze zawieszenie (charakterystyka pracy), ale poza tym robi robotę.....

Zaryzykuję więc taką poradę: idź do odpowiednich salonów i zażycz sobie jazdę próbną - Civikiem, STI i Focusem.

A tak w ogóle, to ja wybrałem rok temu Forda - ale z mocniejszym silnikiem niż Focus RS ;). A STI zostaje jako zestaw zimówek do tegoż Forda :D.

Edytowane przez house_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniano o najważniejszym na korzyść subaru,  o pozdrawianu się :P. Posiadam sti hawka od 5 lat i jak narazie nie miałem żadnego problemu z UPG lub pęknietym tłokiem.

Edytowane przez abecer
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że blok STI powstał w zeszłym wieku. Aktualny CTR ma silnik serii K. To też żadna nowość. Zaczęto je produkować w 2000 roku i montować do różnych modeli w różnych pojemnościach. Fakt faktem, że silnik trudny do zabicia i uturbiony wolnossak, bez zakuwania, generuje naprawdę dobrą moc. Nie mówiąc o skrzyniach, które seryjne obsłużą do 700 koni (nie, to nie żart). 5cio biegowe skrzynie Subaru mdlęją na widok 300 koni, a i 6cio biegowe z STi (kosztujące krocie, bo podobno pancerne) poddają się przy wyższych mocach.

 

Kupno CTRa i GTka do zabawy to nie jest taki głupi pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus Rs jest wg mnie tandetny w środku, poprzedni podobał się mi bardzo,

VAGinę i jej pochodne nie biorę pod uwagę, po prostu nie trawię

A45 AMG, uzywka 2 letnia jest w cenie nowego CTR-a, do zastanowienia

ISF, już za stary, to V8 mnie przekonuje

Q50 nawet hybryda jest szybka, klasa premium, fajne wykonanie, a zawsze mówiłem, że takie auto gdy będę na emeryturze

Q60 3,0TT 405KM, jeszcze trochę za drogie, ale mnie przekonuje

EVO nie produkują, z 2011-12 coś by wygrzebał

308 GTI, fajne autko, nie drogie, ale 1,6

no i ten CTR, na zasadzie, szybko, trwale, bez problemów i drogo sprzedajesz

 

a Wy jakie macie typy? oprócz STI, oczywiście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus Rs jest wg mnie tandetny w środku, poprzedni podobał się mi bardzo,
VAGinę i jej pochodne nie biorę pod uwagę, po prostu nie trawię
A45 AMG, uzywka 2 letnia jest w cenie nowego CTR-a, do zastanowienia
ISF, już za stary, to V8 mnie przekonuje
Q50 nawet hybryda jest szybka, klasa premium, fajne wykonanie, a zawsze mówiłem, że takie auto gdy będę na emeryturze
Q60 3,0TT 405KM, jeszcze trochę za drogie, ale mnie przekonuje
EVO nie produkują, z 2011-12 coś by wygrzebał
308 GTI, fajne autko, nie drogie, ale 1,6
no i ten CTR, na zasadzie, szybko, trwale, bez problemów i drogo sprzedajesz
 
a Wy jakie macie typy? oprócz STI, oczywiście ...
Stinger. Używane Legacy GT. Ew. Mustang jeśli się zmiescisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Volvo S60 T5 albo T6  https://www.volvocars.com/pl/konfigurator/sedan/s60/summum#engines ma też AWD które z doświadczenia wiem, że nie jest tak genialne jak w Subaru ale na polnej drodze czy w deszczu daje radę ... Tylko by trzeba było się dowiedzieć czy jest legendarny 2.5 lub 2.3 z 5 cylindrami 

 

Chodź i tak został bym przy STI albo Legacy 3.6 R (które niestety jest w USA) albo Legacy GT z 2.5 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie s60 polestar ciekawe, trochę z wyglądu takie bez jaj, do deski rozdzielczej - ascetycznej trzeba by było się przyzwyczaić.

Teraz dają 2,0 365KM, poprzedni miał 3,0 około 340KM. Ciekawe jak z żywotnością tego 2,0.

Osiągi tego 2,0 to 17 sek do 200km/h, spoko.

Ceny nowy pod 300tys., demówka jest za 200tys, a 2 latek jest za 130tys, jakaś masakra ze spadkiem wartości.

4 minuty temu, Sikor44 napisał:

TO jesCze pomysl nad Bmw M235i ;) albo audi S3 (chociaz "VAG")

 

sercem jestem z Japonią, Alfę również kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matylda napisał:

Q60 3,0TT 405KM, jeszcze trochę za drogie, ale mnie przekonuje

A mnie nie przekonuje. Byłem, jeździłem, sprawdzałem. Wszędzie mnie atakowały reklamy, więc musiałem sprawdzić. Auto przekombinowane, bez zawieszenia (w sensie kanapa, a nie wóz sportowy), z kiepskim audio (oczywiście na tle mojego Forda ;)), małe w środku, nie hamujące za dobrze na suchym (opony). 

Jedyny atut to napęd 4WD, więc wóz całoroczny. Ale ogólnie nie wiem dla kogo jest on produkowany - na wóz rodzinny za mały, na sportowy - za miękki i wygładzony... Taka zabawka chyba dla bogatych chłopców w rurkach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Japończyki inne marki nie wchodzą w gre.

Pisałem o Volvo bo mój Tata ma S40 AWD dokładniej ten silnik co ma Ford RS 2.5 5 cylindrów tylko volvo jest stłumione do 230 koni takie auto emeryta który pracował w grupie VW i ma zniżki na ich produkty ale to nie przypadek, że jeździ Volvo. We volvo bał bym się bardziej o 8 biegową skrzynie. A STi nadal manual

 

Matylda ostatnia moja propozycja w sumie marzenie używany  Nissan GTR 

 

 Bardzo mało osób pisze co ma STi w sumie nie dziwie się po co wchodzić na forum jak można upalać potwora !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, llkuba napisał:

Bardzo mało osób pisze co ma STi w sumie nie dziwie się po co wchodzić na forum jak można upalać potwora !!!

 

Milion pińcet tematów , pytań o 2.5 sti było , nic nowego nie wymyślą , przynajmiej w Japan tłuką 2.0 - wiedzą co dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arkadius 73 napisał:

Milion pińcet tematów , pytań o 2.5 sti było , nic nowego nie wymyślą , przynajmiej w Japan tłuką 2.0 - wiedzą co dobre

Zadziwiające w Japoni nawet jest STi 2.0 Wrx 2.0 Levorg 2.0 ale Legacy 2.5 wolnossące 

 

W USA jest STi 2.5 i nawet WRX 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym UPG? W subaru to część eksploatacyjna jak klocki hamulcowe. Tylko klocki trzeba częściej wymieniać. :D 

Jak chcesz zrobić nowym STI zrobić 200 kkm to musisz przewidzieć w budżecie raz uszczelkę, tylko pilnuj oleju i wody żeby nie było 3 razy i panewek po drodze. W tym czasie wydasz 130 000 na benzynę, więc UPG nie jest cenowym kosmosem, żeby nie chcieć mieć fajnego auta. To ułamek kosztów.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę dalej:

130000 paliwo

20000 koszt leasingu (licząc ostrożnie)

20000 przewidywany koszt ubezpieczenia

100000 utrata wartości.

Razem ok.270000zł.

 

A ile pierdzenia że silnik może wymagać ingerencji..... za nawet niech będzie 15-20tys (tłoki, panewki itd).

Znaczy się trzeba zagazować:D. Różnica w paliwie pokryje operację na silniku ze 4 razy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze ja bym zagazował jeśli w założeniu są takie przebiegi. Mądrze założona instalacja z dotryskiem benzyny w wyższych obrotach i będzie ok. 

A te 15-20 tys. tak jak pisałem - potraktowałbym jako odroczony, "zaplanowany" tuning silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, house_1 napisał:

Pójdę dalej:

130000 paliwo

20000 koszt leasingu (licząc ostrożnie)

20000 przewidywany koszt ubezpieczenia

100000 utrata wartości.

Razem ok.270000zł.

 

A ile pierdzenia że silnik może wymagać ingerencji..... za nawet niech będzie 15-20tys (tłoki, panewki itd).

Znaczy się trzeba zagazować:D. Różnica w paliwie pokryje operację na silniku ze 4 razy !

20 tysi to chyba jak całkiem wybuchnie. :D 

A z gazem to przegiąłeś. Przecież to wymaga regulacji zaworów i to ze 3 razy po 2000 zł! :wacko:

3 minuty temu, dr.elich napisał:

Mówiąc szczerze ja bym zagazował jeśli w założeniu są takie przebiegi. Mądrze założona instalacja z dotryskiem benzyny w wyższych obrotach i będzie ok. 

A te 15-20 tys. tak jak pisałem - potraktowałbym jako odroczony, "zaplanowany" tuning silnika.

Dokładnie tak. Mądre spojrzenie na całokształt i wcale 2,5 T nie takie straszne. Tym bardziej, że tuning jak najbardziej przychodzi do głowy po kilku miesiącach jak 300 KM okazuje się ciut za mało. I tak jak house_1 napisał: oszczędność przy LPG pokryje wszelkie koszta nawet wyszukanego tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...