Jump to content

Samochód dla żony ;) czy warto

Rafik83pl

Recommended Posts

Hej chce kupić żonie auto i myślę o subaru Impreza GH rocznik 2008-2009. Silnik 2.0 benzyna 150KM + LPG. Jak uważacie czy LPG z tym silnikiem może być czy lepiej omijać szerokim łukiem ?

Auto ma być dla niej na zakupy bliskie podjazdy itp. Jako rodzinne mamy levorga więc tutaj chodzi bardziej o opcje drugie auto.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

5 minut temu, Rafik83pl napisał:

Ten numer gdzie mogę znaleźć po numerze Vin ?

Nie wiem, czy po VINie rozpoznasz. Oznaczenie silnika znajdziesz na słupku u dołu po otwarciu drzwi kierowcy.

Jeśli jeszcze nie widzialeś, to polecam

Ehhhh piękne auto trochę przekracza budżet kurcze jak nie sprzedaż w co bardzo wątpię to się odezwę za jakiś czas. Po oczywiście że zajefajne ;)

Jeździłeś imprezą GH? A żona jeździła? Pytam, bo to jednak dość specyficzne auto (wiem, bo żona jeździ ;)).

I zanim porządnie się napalicie to warto skonfrontować wyobrażenia / oczekiwania z rzeczywistością :)

Jeździłeś imprezą GH? A żona jeździła? Pytam, bo to jednak dość specyficzne auto (wiem, bo żona jeździ ).
I zanim porządnie się napalicie to warto skonfrontować wyobrażenia / oczekiwania z rzeczywistością
Zadowolona żona ? Jeszcze nie jeździliśmy tym modelem

38 minut temu, Rafik83pl napisał:

Zadowolona żona ? Jeszcze nie jeździliśmy tym modelem

Z imprezą GH jest tak: otwierasz drzwi kierowcy i pierwsze pytanie: gdzie się podziała tapicerka?! Po chwili zauważasz, że jednak jest na drzwiach tylko jakaś szara i cała plastikowa. Spoglądasz na fotel żeby usiąść i myśl: czy to ortalion? Nie, to tylko taki materiał, co nawet po niewielkim przebiegu wyciąga się jak skarpeta i nieziemsko przy tym brudzi. Uruchamiasz silnik i masz pewność że wygłuszenia, to w tym aucie nie ma... Ruszasz i nagle nie wiadomo skąd dostajesz banana. Na twarzy :)

Ogólnie żona zadowolona bo chciała taką, więc teraz głupio jej narzekać ;). Ja leczę tym samochodem syndrom odstawienia legaca IV. Więc ogólnie impreza spełnia swoją funkcję :D

Jeśli chodzi o trwałość - warto. Impreza GH żony (2.0,  ww. silnik EJ20F, od nowości na LPG) dobiegnie w tym tygodniu 290 tys. km. Silnik suchy, takoż skrzynia biegów - automat. W minionym tygodniu zmienione amortyzatory, wcześniejsze jeszcze OEM. Aczkolwiek w pierwszym miesiącu po zakupie weszło wyciszenie drzwi i bagażnika - maty STP Silver + pianka wygłuszająca. Auto bardzo wdzięczne, nie do zajechania - co pokazuje przebieg.  Najbliższa kontrola luzów zaworowych przy zmianie rozrządu ~ 300 kkm, póki co nie były ruszane, zero problemów z silnikiem. Jazda na LPG/PB bez różnicy, spalanie przy nielekkiej nodze (miasto + 120-130 km/h drogi wojewódzkie) ok. 12-13 LPG/100 km. Z denerwujących rzeczy wymiana postojówek - ja praktykuję demontaż elementów dolotu z jednej strony i odsunięcie (bez odkręcania klem) akumulatora z drugiej. Po czasie nabiera się wprawy ;) 

Też wyciszyłem. Przednie błotniki (!), podszybie, bagażnik z nadkolami oraz drzwi. Klapę bagażnika też. Uwaga: ona lubi korodować, do sprawdzenia także zgrzewy blachy pod uszczelkami!

Mam takie auto i moja zona jest bardzo zadowolona jezeli gaz to tylko silnik z literka f i najlepiej z fabryczna instalacja lpg wtedy masz swiety spokuj i tylko lejesz i jezdzisz a silnik 2.0 150km bo slabszy nie jedzie ten nie jest demonem pretkosci

E tam co to za ROZWAŻANIA ???

Reasumując:

jeżeli jesteś zadowolony z ŻONY to kupuj = będziesz zadowolony z żony do kwadratu, bo  z żony i imprezy jaką żona zrobi, niekoniecznie wieczorową porą !!!:yahoo:

A słowo impreza celowo i dwuznacznie.;)