Skocz do zawartości

słabo świecące reflektory


romtra

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kambol napisał:

demontaż zderzaka i lamp to ok. 45 min (dla osoby robiącej to po raz pierwszy)

Doliczyłeś rozklejanie lamp i ponowne sklejanie?

Miałem zdjęty zderzak przez lakiernika, by wykonać drobną naprawę obcierki parkingowej i założyć czujniki parkowania.

Po 3 miesiącach od naprawy zderzak "wyszedł" na zewnątrz z zaczepów.

Skoro fachowcowi (?) coś nie wyszło w składaniu, to oczekujesz, że laik samodzielnie zdejmie i założy zderzak, rozklei i sklei lampy?

Ten opis nie jest dla fachowców dysponujących wiedzą, warsztatem i doświadczeniem w tego typu naprawach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WOJO napisał:

Doliczyłeś rozklejanie lamp i ponowne sklejanie? 

Nie przyglądnąłem się tym zdjęciom - jeśli rzeczywiście nawet po wyjęciu lamp na stół w halogenach nie ma dostępu do tych śrub od odbłyśników i też trzeba to nawiercić, to oczywiście szkoda czasu na ściąganie zderzaka. W reflektorach ksenonowych nie ma problemu z dostępem do śrub - wystarczy śrubokręt z elastyczną przedłużką (być może nawet na upartego dało by się do nich dostać bez wyciągania reflektora, ale śruby raczej by wpadły i pozostały na wieki w lampie ;))

 

22 minuty temu, WOJO napisał:

Miałem zdjęty zderzak przez lakiernika, by wykonać drobną naprawę obcierki parkingowej i założyć czujniki parkowania.

Po 3 miesiącach od naprawy zderzak "wyszedł" na zewnątrz z zaczepów.

Skoro fachowcowi (?) coś nie wyszło w składaniu, to oczekujesz, że laik samodzielnie zdejmie i założy zderzak, rozklei i sklei lampy?

Ja jestem laikiem, robiłem to po raz pierwszy na podstawie opisów z forum, czy tam obrazków z manuala - zdjąłem i założyłem bez szkód. Zderzak nadal siedzi jak przed demontażem, a przy okazji zrobiłem inspekcję przodu i coś tam zabezpieczyłem przed korozją. Jeśli ktoś czuje się na siłach operować precyzyjnie wiertarką w reflektorze (jak w powyższym opisie), to ze zdjęciem zderzaka nie będzie miał problemów, bo ogranicza się to do wyjęcia kilku spinek i delikatnego ściągnięcia ze ślizgów.

Powodu do rozklejania lampy nie ma, chyba że rzeczywiście w reflektorach halogenowych jest to jedyną alternatywą wiercenia nad śrubami...

 

Twój "fachowiec" pewnie złamał jakieś elementy ślizgu lub zaczepy i dlatego zderzak wyskoczył. "Fachowcy" są niestety wszędzie, dlatego warto robić samemu ile się da, bo paradoksalnie tylko wtedy mamy gwarancję pracy wykonanej fachowo. :)

 

Nie namawiam nikogo do jednej, czy drugiej metody. Im więcej opisanych sposobów, tym lepiej - każdy znajdzie coś dla siebie.

 

P.S. Tydzień temu ściągałem osobiście tylny zderzak w WRX (do montażu czujników parkowania). Zrobiłem to w 15 min. (po obejrzeniu kilkuminutowego instruktarzu na YT). Tym razem jednak były straty - urwałem łeb jednej spinki. :D

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Temat przerabialem więc usystematyzuje z obowiązku kronikarskiego. Legacy przedlift- trzeba wiercic albo rozklejac lampy. Legacy polift (H7)- odblysniki ciasno ale wychodzą. Legacy polift ksenon- wychodzą odblysniki bez problemu.
Orientacyjna cena za ściągnięcie i demontaż odblysnika (bez wiercenia) ok 100zl / lampa.
Cena za napylenie alu z przygotowaniem, o ile plastik się nie kruszy- bardzo roznie- spotkałem od 50 do 150- 180zl.
Cena nowej lampy .... nie napiszę z przyzwoitości.
HOWGH!

melduje ze nic nie musze

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozklejać, ale wiąże się to z możliwością późniejszego parowania lampy. Niestety skleić też trzeba umieć, a tak jak ktoś pisał powyżej, fachowiec też może się czasem pomylić i coś zepsuć. 

Jeśli chodzi o zderzaki to sam zdejmowałem swoje niejednokrotnie i wszystko gra. Należy to po prostu robić z głową i myśleniem. Nic na siłę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...