Skocz do zawartości

słabo świecące reflektory


romtra

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lechuorzech napisał:

U mnie też są mleczne.

Dzieki. Jedno zmartwienie mniej ;)

Wlasnie zamowilem papiery wodne i lakier clear 2k - chyba przy okazji odswieze reflektory z zewnatrz. Czas ich nie oszczedzal. Jesli ktos juz to przerabial i mial ochote podzielic sie uwagami, to chetnie poczytam.

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i próbowałem wyjąć odbłyśniki- legacy IV 05 prelift, soczewka, zwykła zarowka. Moim zdaniem bez rozklejania lampy nie ma szans- brakuje 2-3 mm żeby wychaczyc do góry przez otwór żarówki. Tak już już wychodzą ... ale nie mieszczą się. Za to rozklejenie lampy wygląda że da rade- odkręca się dookoła kilkanaście wkrętów, jeden zatrzask u góry, dwa na dole i szkło zaczyna się ruszać względem obudowy! Także chyba tędy jedyna droga. Testowałem na lampach koito, może zamienniki mają inaczej? Wystarczyłby otwór dekla większych o jakieś 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje stwierdzenie, ze trwalosc bedzie podobna. Chyba bardziej chodzi o odprowadzanie ciepla przez odblysnik niz o sama warstwe odbijajaca swiatlo. W Legacy 4 odblysnik jest plastykowy (PPS-M60), a powinien byc metalowy.

Zregenerowane odblysniki dzisiaj maja przyjechac, porobie fotki.

 

T. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Krakowa i dostałem ofertę, że jak zostawię auto z rana, to odbiorę tego samego dnia. Cena za usługę jest dobra i wynosi 350zł/szt bez żarnika. U mnie i tak rozwarstwiają się klosze od reszty. Zobaczymy jaka jest wartość takiej regeneracji.

Mam pytanie. Jak sprawdzić czy to wina odbłyśników? Czy da się tam jakoś zajrzeć?

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o klosze, to na wiosne planuje przetestowac w drugim aucie "Mothers Mag and Aluminum Polish". Nie chce mi sie wierzyc, zeby to bylo takie proste, ale kilkanascie filmow pokazuje podobne efekty:

 

 

 

 

Cena w .pl ~50zl, w stanach ~8$

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2018 o 16:38, lojszczyk napisał:

Dzwoniłem do Krakowa i dostałem ofertę, że jak zostawię auto z rana, to odbiorę tego samego dnia.  Zobaczymy jaka jest wartość takiej regeneracji.

 

Ja tak zrobiłem z dwoma autami jest efekty były znakomite

Jedna rada - wymień od razu żarniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.01.2018 o 22:36, szamot napisał:

Ja tak zrobiłem z dwoma autami jest efekty były znakomite

Jedna rada - wymień od razu żarniki 

 

Zregenerowali mi xenony. Teraz święcą duuuużo lepiej. Musiałem jednak pojechać na stacje diagnostyczną, bo oślepiały.

Koszt obu reflektorów razem z żarnikami wyszedł 2x500zł

Warto  było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Tak czytam te wasze boje z reflektorami i muszę powiedzieć, że u mnie też jest problem ze słabym świeceniem przednich lamp. Z tym, że moje są zwykłe, nie xenonowe. Raczej wątpliwe by to była wina żarówki, lampy polerowałem co nieznacznie poprawiło jakość świecenia. Pytanie zatem, czy w zwykłych lampach również wypalają się odbłyśniki i należy wysłać lampę do regeneracji, czy w tym przypadku problem leży gdzieś indziej? 
Autko, Legacy IV kombi 2008. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, recki napisał:

Nie wiem czy zwykłe żarówki nie wypalają bardziej nawet- wyższa temperatura w końcu!

Hmm, to może mieć sens, oczywiście domyślam się, że nie sprawdzę tego bez wybebeszania owego odbłyśnika z lampy... A moje kolejne pytanie odnośnie świecenia reflektorów: Czy jest opcja wypolerowania soczewki gdyby była zaśniedziała (jeżeli śniedzieje) bez rozklejania reflektora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik jest ze średniej jakości plastiku i ma napylona warstwę alu. Z czasem warstewka alu zaczyna się łuszczyć a plastik kruszeje. Polerowac, choćbyś na atomy rozłożył wszystko- nie ma czego. Conajwyzej pasta ściągniesz do końca warstwę alu- goły plastik raczej kiepsko świeci.

 

Aaa odruchowo napisałem o odbłyśniku a pytasz o soczewkę.

Szkło z założenia nie sniedzieje/ rdzewieje/itp. Może się przykurzyc/ zmleczniec- waciki do demakijażu z penseta i błękit Paryża ale raczej nie tu leży Twoj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...