Skocz do zawartości

słabo świecące reflektory


romtra

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, lechuorzech napisał:

To ja dodam że w Legacy IV odbłyśniki ksenonów można wyjąć bez rozklejania reflektora.

A tak wyglądają u mnie po 10 latach ~170k km:

DSC_1884.thumb.JPG.9a0968689ae15fff34b47a422ea0ba09.JPGDSC_1885.thumb.JPG.be62fc72213b6ed9fe39698a5e28f300.JPG

 

A dałbyś może radę klepnąć jakiś manual. U mnie jeszcze nie narzekam ale dla potomności mogłoby się przydać jak to rozebrać. Koszt regeneracji pewnie wtedy maleje :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual to za dużo powiedziane, nie jest to specjalnie skomplikowane. Ale w Legacy IV żeby wyjąć lampy trzeba zdemontować zderzak, a żeby to zrobić wyciągamy grila, a wcześniej łapacz powietrza.

1. Wlot powietrza - 2 kołki i już.

2. Atrapa - 2 kołki i 4 zatrzaski od góry, od dołu wsunięty jest w zderzak na dwóch zaczepach. Ciągniemy do przodu.

_20171117_213258.thumb.JPG.6beadba617793ec655f4a46edfab6afe.JPG

3. Zderzak - kołki od spodu + 2 schowane za nadkolami. Nadkola wystarczy odgiąć, są miękkie. Góra zderzaka trzyma się na wcisk na zatrzaskach. Ciagniemy zderzak do przodu, najlepiej zacząć od krawędzi przy nadkolach, uważać na halogeny.

_20171117_213339.thumb.JPG.b81d41b466366643d9b2fe439fdcad84.JPG

4. Reflektory - kilka śrub i kołków. Odkręcamy wszystkie i wypinamy wtyczki. Mi właśnie to zajęło najwięcej czasu. Najgorsze te od kierunków. Pod lampą jest plastikowy uchwyt pod którym przykręcone są spryskiwacze. Odkręcamy go. Łatwiej odkręcić dwie śrubki i zdjąć cały sprysk, niż rozłączać przewód. I w zasadzie już.

_20171117_213214.thumb.JPG.8b930eec46c1ed8e061bde0c162edc61.JPG

DSC_1875.thumb.JPG.0afe3e56f88c324aba711f78c292528a.JPG

5. Mając reflektor na stole potrzeba tylko śrubokręt krzyżakowy. Zdejmujemy osłonkę przeciwkurzową, odpinamy kabelki, wyciągamy żarnik. Odbłyśnik trzymają tylko 2 śrubki. Trzeba delikatnie pomanewrować, kręcąc na boki i pod kątem i tyle. 

 

Z odbłyśnikiem 

DSC_1904.thumb.JPG.d8d47b316310db77df0731a6c89ea28c.JPG

I bez

DSC_1897.thumb.JPG.81044b9c80f8af70c608c76d61fd82ab.JPG

 

Potwierdzam tym samym, że to pełnoprawny bi-ksenon. Jest klapka od długich :-) 

 

Czy warto?

Koszt regeneracji samych odbłyśników 100 zł / szt.

Edytowane przez lechuorzech
  • Super! 1
  • Dzięki! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, HUNCVOT napisał:

Odbłyśnik w IV (ZWYKŁE LAMPY Z SOCZEWKĄ )da się wyciągnąć bez rozklejania lampy.Wykręcamy 4 wkręty i jest położenie, w którym wyjdą przez otwór do wymiany żarówki.Trochę trzeba pomanewrować ,ale wyjdzie.

A bez wyciągania lamp z karoserii?

Kolega z zawodu ginekolog? :D

44 minuty temu, kozi-24 napisał:

Ja dorzucę swoje 3 grosze, da się wyciągnąć odbłyśniki bez demontażu lamp, z lewej trzeba aku wyrzucić a z prawej filtr powietrza, chyba mniej roboty niż cały przód targać:P

Świetna informacja.

Jakie środki ostrożności przy zakładaniu zregenerowanych?

Rękawiczki gumowe wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WOJO napisał:

Jakie środki ostrożności przy zakładaniu zregenerowanych?

Rękawiczki gumowe wystarczą?

 

Nie ma potrzeby rękawiczek używać, TYLKO pod żadnym pozorem nie dotykać "lustra", potrzebny tylko wkrętak z magnesem żeby śrubki nie wpadły do wnętrza reflektora. (u mnie jedna sobie jeździ wewnątrz:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Aby zdemontować reflektory  łatwiej jest ściągnąć zderzak.Wtedy wszystko jest jak na dłoni, ale to ocena subiektywna.Dwa kołki przy każdym z błotników ,róg zderzaka chyba wkręt od nadkola pod spodem sześć kołków i zderzak wychodzi.No i lampy na wierzchu.Dodam jeszcze ,że jakby ktoś potrzebował to przerabiam angielskie reflektory.Cena eu jest zaporowa i ogólny brak, da się jednak  uratować przerabiając anglika za niewielkim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gacku IV przedlift wczoraj wymieniłem lampy (używki ale w bardzo ładnym stanie). Roznica- mega wielka! Jest dzień! Moje z zewnątrz były bardzo ładne ale odbłyśniki wręcz nadpalone. Sama wymiana- 6 godzin, głównie przez upierdliwe składanie - spinki. Robota prosta, jedyną pulapka- wykręcać lampy że slizgami i dopiero na wierzchu odkręcać ślizgi.
Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu- obudowa i szkło db+/bdb ale odbłyśniki śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, recki napisał:

W gacku IV przedlift wczoraj wymieniłem lampy (używki ale w bardzo ładnym stanie). Roznica- mega wielka! Jest dzień! Moje z zewnątrz były bardzo ładne ale odbłyśniki wręcz nadpalone. Sama wymiana- 6 godzin, głównie przez upierdliwe składanie - spinki. Robota prosta, jedyną pulapka- wykręcać lampy że slizgami i dopiero na wierzchu odkręcać ślizgi.
Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu- obudowa i szkło db+/bdb ale odbłyśniki śmietnik.

Zrób filmik z demontażu odbłyśnika bez rozklejania lampy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób filmik z demontażu odbłyśnika bez rozklejania lampy.
A powiem Ci że chyba da radę! Tak z grubsza oblukalem- 3 gwiazdkowe wkręty i chyba by wyszedł otworem żarówki. Jak wymyślę jakiś statyw na tel to pomyśle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymontowalem odblysniki (xenon). Faktycznie wystarczy odkrecic 2 wkrety philips (JIS?), odrobine pokrecic odblysnikiem i wychodzi elegancko. 250kkm z wlaczonymi swiatlami i gorna czesc jest ewidentnie zmatowiala. O dziwo boki sa w idealnym stanie.

 

Przy okazji zapytam - czy Wasze soczewki tez sa lekko mleczne? Zastanawiam sie, czy tak bylo fabrycznie, czy moze mam jakis nalot z zewnetrznej strony soczewki (niby lampy sa szczelne i czyste w srodku).

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...