Skocz do zawartości

Stacja multimedialna Forester 17


MartyMcFly

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

 

Czy ktoś z Was zmieniał seryjne  radio w Foresterze '17 ?  Macie jakieś ciekawe doświadczenia w tej kwestii? Jakieś fajne modele do polecenia? Lub fajny warsztat  Car Audio w Warszawie i okolicach?

 

Dzięki ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9 calowa stacje na androdzie do tego spięte wifi 

I tak sprzętowo jest to bajka bo mam google maps + yanosika a zamiast radia open FM (oczywiście jest też zwykłe radio )

Cały szkopuł jest w oprogramowaniu które po prostu kuluje co jakiś czas zmienia mi język androida czasem nie chce połączyć wifi a raz miałem zwieche na amen.

Dla takich co szukają prostej nawigacji nie polecam ale jak ktoś ogarnia dobrze androida i jego kaprysy to nie niezła zabawka.

Przy kupnie trzeba kierować się jak najświeższą wersją androida ponieważ nigdy nie będzie aktualizacji.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mnóstwo filmów na necie pod hasłem subaru 9inch andorid  ja mam wersje 2gb ram z andkiem 6.0

Acha zapomniałem wspomnieć że w subaru po 2016 r (z nowymi nawigacjami ) zmieniono sterowanie przyciskami i nie da sie zaprogramować poprawnie na urządzeniu . Tzn po zaprogramowaniu wszystkich  powoduje że sygnały się nakładają dlatego ja mam tylko dźwięk plus minus i strzałki (i tak pracuje od wakacji) 

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się przy okazji jaką macie wersję oprogramowania w stacji multimedialnej.  Sa w necie informacje o amerykanskich wersjach ( SIB 15-205-16) ale nic nie mogę znależć na temat europejskich. Sprawdza sie trzymając przycisk "Home" i naciskając 5 razy przycisk  Audio/Tune . U mnie forek  wyprodukowany  2016 kupiony 2017 luty ma wersję ME9406.

Zgodnie z  amerykanskim  service bulletin ostatnia  uaktualniona wersja dla amerykanskiej wersji tego rocznika/modelu ma numerek  NU9407 czyl jakby jedna wersja wyżej. Probowałem w serwisie sie pytac o jakies uaktualnienie ale nic nie mają i nic nie wiedzą.  Sprawdzic jest bardzo łatwo tak że podajcie co wy macie to porównamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JPI napisał:

Zapytam się przy okazji jaką macie wersję oprogramowania w stacji multimedialnej.  Sa w necie informacje o amerykanskich wersjach ( SIB 15-205-16) ale nic nie mogę znależć na temat europejskich. Sprawdza sie trzymając przycisk "Home" i naciskając 5 razy przycisk  Audio/Tune . U mnie forek  wyprodukowany  2016 kupiony 2017 luty ma wersję ME9406.

Zgodnie z  amerykanskim  service bulletin ostatnia  uaktualniona wersja dla amerykanskiej wersji tego rocznika/modelu ma numerek  NU9407 czyl jakby jedna wersja wyżej. Probowałem w serwisie sie pytac o jakies uaktualnienie ale nic nie mają i nic nie wiedzą.  Sprawdzic jest bardzo łatwo tak że podajcie co wy macie to porównamy.

 

Wersja softu może mieć wpływ na działanie Mirror Linka?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung s7 edge działa bez problemu , działa nawet w połaczeniu z LG mirorlink co jest dobrze opisane na you tubie i forum subaru usa. Pozwala to oszukać ograniczenia i widzieć ekran androida na stacji i w polaczeniu z buton savior obsługiwać tak jak telefon. W ten sposob mozna tez wyswietlic samsung car mode albo android auto, uzywac wszystkich programów itd.  Jezeli chcecie uzywać przez trick z LG miror link to działa tylko z wersją mirorlink w telefonie orginalna trzeba odistalowac ostatnie update do mirorrlink 1.1.28. (przynajmniej u mnie tak było, może też zależeć od wersji softu w telefonie)

Jeżeli wystarcza wam zwykły mirorrlink to działa też dobrze z wszystkimi wersjami  mirorrlink samsunga 1.1 , ale wtedy tylko rockscout, audioteka, sygic car i wszystkie inne orginalne ze sklepu dla mirrorlink .  Z tego co wiem to od wersji 9406 działa z mirorrlink w wersji 1.1, wczesniejsze były problemy i byla akcja uaktualniania przez SIP co jest opisane na forum. 

Problemy sa dwa: zasilanie przez usb jest słabe/mały prąd co powoduje że telefon się prawie nie ładuje jezeli używasz  mirorrlink (jeszcze zależy też jaki program używacie i jak jest obciażony procesor) drugi tak samo powazny to słaba jakoś grafiki,  jest ona  przesyłana przez usb i cudu nie ma. O ile w spotify, deezer, audioteka itp to nie ma wielkiego znaczenia to google maps, yanosik i  inne nawigacje przez mirorrlink są po prostu słabe graficznie, ale używać można. Pamiętać trzeba że kabel musi byc dobry najlepiej orginalny samsunga.

 

Dla tych co chcą się bawić w mirorrlink  to odradzam i polecam bardziej  uchwyt magnetyczny za 35 PLN na kratce wentylacyjnej, ładowanie przez gniazdo zapalniczki. Ekran s7 edge jest natyle duży że efekt jest lepszy a bluetooth działa bezproblemowo i można używać bardzo fajnie spotify, yanosika, dezzera. W przypadku muzyki wszystko co jest grane przez bluetooth audio jest wyświetlane na stacji , można zatrzymać, powtórzyc i pare innych funkcji wszystko przez stację z wygaszonym ekranem telefonu albo i nie. Jak wysiadasz i słuchałeś spotify albo dezeera to po powrocie do auta bez dotykania telefonu można z poziomu stacji słuchać od ostatniego miejsca itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w stacjach na androidzie ale w stacjach firm zajmujących się produkcja Caraudio telefon podłącza się  przez  kabel  HDMI. Funkcja w kenwoodzie  nazywa  się MHL  .Jakość  obrazu  jest bardzo ok, telefon bardzo szybko  się ładuje  przez  HDMI,  na stacji pojawia  się ekran  telefonu którym steruje  się dotykowo, wszystkie  apki   działają.  Natomiast nie  ma możliwości sterowania dotykowo po podłączeniu iPhona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji w Subaru stacja współpracuje z mirrorlink 1.1, czyli jeśli ktoś ma androida "wyższego" niż 5 to nie będzie raczej działać, niektore 6.0 współpracuja z mirrorlink 1.1 i wtedy sie polaczy. Mi działa z dwoma telefonami, z Z3 Compact oraz Szajsungiem A5. W obu tel. mam non stop akcje pt. "zaktualizuj system":)

Edytowane przez Dottoree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

nie wiem jak w stacjach na androidzie ale w stacjach firm zajmujących się produkcja Caraudio telefon podłącza się  przez  kabel  HDMI. Funkcja w kenwoodzie  nazywa  się MHL  .Jakość  obrazu  jest bardzo ok, telefon bardzo szybko  się ładuje  przez  HDMI,  na stacji pojawia  się ekran  telefonu którym steruje  się dotykowo, wszystkie  apki   działają.  Natomiast nie  ma możliwości sterowania dotykowo po podłączeniu iPhona

No dobrze, tylko w jakim telefonie jest wejście HDMI? W telefonie jest tylko Micro USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/4/2017 at 9:55 PM, spawalniczy said:

U mnie jest PE9407 - samochód wyprodukowany na początku 2017.

 

kupiony w Polsce ? jeżeli tak to widać jest nowa wersja chyba że radio z 2017 jest inna niż produkcja konćówka 2016. Procedura uaktualnienia jest dosyć czasochłonna i pewnie 

nigdy nie będzie robiona. Jakbys mógl to podaj jeszcze jaką masz wersje database Gracenote, niektóre marki pozwalają na łatwe uaktualnienie ale Subaru nie , chyba tylko przez firmware upgrade. Gracenote odpowiada za wyświetlanie obrazka albumu i tytułu/wiadomości o utworze jeżeli odtwarzasz z netu albo usb/karta pamięci. Wersja jest wyświetlana pod obrazkiem albumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...