Skocz do zawartości

Ile pali


Adam Turlej

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziałem na żywo Tiguana Allspace. W środku jest OK, maja fajny silnik benzynowy 220 km z DSG. Jeździłem zwykłym Tiguanem Dieslem 190 KM, zawieszenie, hamulce i układ kierowniczy to po prostu bajka. Trochę jest taki w środku nie za wielki ale to też może być AUTO sugestia. Nie uważam żeby buł to typowy Suw, bo jest nieco zdeptany, taki wysokie kombi prawie jak Outback. Natomiast jakość wykonania wnętrza, jak to jest poskładane, wirtualny desktop oświetlenie, dach panoramiczny to robi wrażenie. Jak VW wam się widzi na tle 175 konnego Outbacka i Mazdy CX-5 2.5. Zawężam się do tych trzech aut. Przy czym Mazda ma moim zdaniem na pierwszy rzut oka niby fajny środek, wszystko niby spasowane ale ta jakość materiałów to jest jakaś taka nie teges. Fotele, te plasticzki, system Audio takie to niby ok, Ale Subaru ma jakby lepsze. VW ma to wszystko ok, + bardzo nowoczesne systemy. Tyle że zastanawiam się jak z jakością na dłuższą metę.

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam Turlej napisał:

Wczoraj widziałem na żywo Tiguana Allspace. W środku jest OK, maja fajny silnik benzynowy 220 km z DSG. Jeździłem zwykłym Tiguanem Dieslem 190 KM, zawieszenie, hamulce i układ kierowniczy to po prostu bajka. Trochę jest taki w środku nie za wielki ale to też może być AUTO sugestia. Nie uważam żeby buł to typowy Suw, bo jest nieco zdeptany, taki wysokie kombi prawie jak Outback. Natomiast jakość wykonania wnętrza, jak to jest poskładane, wirtualny desktop oświetlenie, dach panoramiczny to robi wrażenie. Jak VW wam się widzi na tle 175 konnego Outbacka i Mazdy CX-5 2.5. Zawężam się do tych trzech aut. Przy czym Mazda ma moim zdaniem na pierwszy rzut oka niby fajny środek, wszystko niby spasowane ale ta jakość materiałów to jest jakaś taka nie teges. Fotele, te plasticzki, system Audio takie to niby ok, Ale Subaru ma jakby lepsze. VW ma to wszystko ok, + bardzo nowoczesne systemy. Tyle że zastanawiam się jak z jakością na dłuższą metę.

Weź na jazdy próbne i zdecyduj. Cenowo wyjdzie Cię ten Tiguan podobnie,  jest bardziej "suv" niż kombi jak OBK. Na pewno będzie bardziej dynamiczny z 220TSi. Co do awaryjności - zależy na jak długo kupujesz i ile jeździsz (są pakiety serwisowe w VW). Wg mnie auta o innym chatakterze. Oba fajne. Ale jak to

mowia: "jeden woli bułki i drugi córkę piekarza", indywidualne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Turlej napisał:

Jak VW wam się widzi na tle 175 konnego Outbacka i Mazdy CX-5 2.5.

Co do Mazdy CX-5 2.5 to proponuje przegląd forum Mazdy. Gdy ja zastanawiałem się nad kupnem samochodu ok 6 miesięcy temu, brałem po uwagę mazdę 6 z tym silnikiem ale pamiętam że na forum pojawiał się chyba problem rozrządu + spalanie oleju jeszcze większe jak w outbacku.(https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=65&t=5309)

Zarówno w przypadku VW, jak i Mazdy trzeba też pamiętać  o podwyższonym ryzyku kradzieży. 

Silnik 220 km na pewno daje większą frajdę z jazdy ale czy do miasta potrzebny ?

Jeżeli brać pod uwagę średnie SUVy to podsunę jeszcze jedną propozycję do przemyślenie czyli Hondę CRV 1.6 diesel 160 km. 

Edytowane przez Mariusz12209
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tsunetomo napisał:

Nie wiem jak obecna 6-KA, ale ta z 2016 przy 140 była bardzo głośna w środku. Redukcja masy kosztem wyciszenia.

A tego to nie wiedziałem że taka głośna - szkoda bo to piękne auto za dobrą cenę.

SkyPASSION - czyli najbogatsza wersja w 2.5 benzynie kosztuje = 144,900 zł - czyli całkiem przyjemnie.
 
Ale patrząc jak kradną Mazdy, chyba wybrałbym i wróciłbym do Mercedesa albo BMW.
Volvo XC70 - 2.4 Diesel Piękna sprawa.
 
Edytowane przez Pawulon83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowywując, Mazda jest ładna w salonie po 3 latach zużycie środka jest nieakceptowalne. Wszystko lata, tapicerka wygląda masakrycznie, lakier jest miękki, ogólnie straszny bubel. VW jest ok ale po pierwsze trzeba czekać na Allspace prawie 8 miesięcy, po drugie cena. VW to auto flotowe, więc cena cennikowa to powiedzmy 200 tys cena dla mnie to 180, a flotowo go ktoś kupi za 165. Więc utrata wartości jest potem liczona wiadomo że od najniższej zakupowej kwoty. Trochę czuję że mnie walą po rogach. Volvo to cena z kosmosu za bardzo przeciętne technicznie auta. Te bardziej wypasione konfiguracje są poza moim zasięgiem cenowym, lepiej nie dam tyle kasy za Volvo. BMW ma X3 tyle że stary model jeździ tak sobie na nowy 2018 mnie nie stać. Po drugie w BMW raczej wszyscy doradzają diesla, a ja do miasta chcę benzynę. Koreańskie wozy to raczej deasle po drugie mam blokadę psychologiczną podobnie jak z Skodą. Mercedes GLC mały czołg. Widoczność kiepska, zawieszenie twarde  szybko dobija, raczej jak w zwykłym kombi, bardzo wysoko linia okien, cena na upartego za benzynkę do ogarnięcia ( tu znowu rabaty) więc na dobra sprawę nie wiadomo ile co kosztuje.Przy czym żeby nie było Mercedes GLE, BMW X5, Volvo XC90 to auta zupełnie inaczej zbudowane. W nich się czuje ze mamy wóz marki premium. Te tańsze modele są dla pospólstwa które chce mieć auto premium a go nie stać, stąd ten dysonans jakościowy. 

Gorzej, pojeździłem Foresterem XT, silnik zawieszenie bajka, tyle że strasznie głośny, środek bardzo ascetyczny to mało powiedziane. Gdyby forester miał środek jak OBK lub OBK silnik z Forestera to bym nie miał żadnych wątpliwości. A tak to to dupa ciągle z tyłu. Przy czym oba samochody mają w sobie coś, tyle że są prawie, gwoli ścisłości OBK z 2.0XT nie miał by akcyzy więc by kosztował tyle co kosztuje pomimo bardziej skomplikowanego silnika. I co tu kupić potem żeby nie jęczeć ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.11.2017 o 18:44, Adam Turlej napisał:

Podsumowywując, Mazda jest ładna w salonie po 3 latach zużycie środka jest nieakceptowalne. Wszystko lata, tapicerka wygląda masakrycznie, lakier jest miękki, ogólnie straszny bubel. VW jest ok ale po pierwsze trzeba czekać na Allspace prawie 8 miesięcy, po drugie cena. VW to auto flotowe, więc cena cennikowa to powiedzmy 200 tys cena dla mnie to 180, a flotowo go ktoś kupi za 165. Więc utrata wartości jest potem liczona wiadomo że od najniższej zakupowej kwoty. Trochę czuję że mnie walą po rogach. Volvo to cena z kosmosu za bardzo przeciętne technicznie auta. Te bardziej wypasione konfiguracje są poza moim zasięgiem cenowym, lepiej nie dam tyle kasy za Volvo. BMW ma X3 tyle że stary model jeździ tak sobie na nowy 2018 mnie nie stać. Po drugie w BMW raczej wszyscy doradzają diesla, a ja do miasta chcę benzynę. Koreańskie wozy to raczej deasle po drugie mam blokadę psychologiczną podobnie jak z Skodą. Mercedes GLC mały czołg. Widoczność kiepska, zawieszenie twarde  szybko dobija, raczej jak w zwykłym kombi, bardzo wysoko linia okien, cena na upartego za benzynkę do ogarnięcia ( tu znowu rabaty) więc na dobra sprawę nie wiadomo ile co kosztuje.Przy czym żeby nie było Mercedes GLE, BMW X5, Volvo XC90 to auta zupełnie inaczej zbudowane. W nich się czuje ze mamy wóz marki premium. Te tańsze modele są dla pospólstwa które chce mieć auto premium a go nie stać, stąd ten dysonans jakościowy. 

Gorzej, pojeździłem Foresterem XT, silnik zawieszenie bajka, tyle że strasznie głośny, środek bardzo ascetyczny to mało powiedziane. Gdyby forester miał środek jak OBK lub OBK silnik z Forestera to bym nie miał żadnych wątpliwości. A tak to to dupa ciągle z tyłu. Przy czym oba samochody mają w sobie coś, tyle że są prawie, gwoli ścisłości OBK z 2.0XT nie miał by akcyzy więc by kosztował tyle co kosztuje pomimo bardziej skomplikowanego silnika. I co tu kupić potem żeby nie jęczeć ????

jak co kupić... ja kupiłem forestera xt - bezkonkurencyjny w tej cenie...240 km, naped 4x4, zawieszenie, prześwit, ukłąd kierowniczy, x-mode, super automat itd... nie ma się co zastanawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2017 o 08:44, Tsunetomo napisał:

U mnie po 22k km spalanie 9,4. Auto jeździ albo po Warszawie albo w trasy z autostradami. 

Do 140km/h spala około 9, przy 160 rośnie do około 11. Ja latam na tempomacie 145, wtedy na baku 550km się da. 

W korkach warszawskich 10-12 litrów. 

Dla mnie to dobre wyniki na ciężkie, spore auto z automatem i napędem na 4 koła. Szkoda, ze bak nie ma z 10 litrów więcej.

W starym 2,5 (2005 ) wyniki idnetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynik bardzo dobry, aż się nie chce wierzyć gdzie w dobie pseudo ekologi silnik turbo smurbo w tej mocy na pewno by więcej spalił w co tu gadać dużym i relatywnie ciężkim samochodzie. To tylko potwierdza  moją opinie że wolnossące silniki są tanie w serwisie i eksploatacji. Tyle że im trochę brakuje momentu. Ale coś za coś. Outback jakby miał te 220KM byłby nieco lepszym samochodem ale coś za coś. Dzisiaj jeździłem Mazdą CX-5, i jedno co wszystko cacy ale napęd na cztery koła nie działa. W mojej Hondzie CR-V działa jako tako, wraz z kontrolą trakcji auto zachowuje się poprawnie. W Mazdzie to jest po prostu kupa. Nie spodziewałem się aż takiej dramatycznej różnicy. Gdzie jak się przesiadałem 4 lata temu z OBK diesla do Hondy uważałem ze sobie pogorszyłem, bo jednak 4x4 w Subaru jest the best to jakby nie myślałem że może być jeszcze gorzej. Kupienie w dzisiejszych czasach samochodu to hardcore, inaczej kupienie dużego auta 4x4 do 200 tys jest obarczone mnóstwem kompromisów. Ponieważ jakby jestem bardziej motocyklowy i tu wybory podejmuje całkiem świadomie, to wybór auta powoli zaczyna mnie przerastać. Po prostu wymiękam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie, kupiłem niedawno OBK 2010 2.5 CVT i bardzo martwi mnie spalanie. Z tego co widzę po wpisach tutaj, w porównaniu z innymi, mocniejszymi silnikami wychodzi słabo. 

Po mieście (chociaż praktycznie bez korków) przy spokojnej jeździe wychodzi mi średnio 12-15l / 100km. W stukilometrową trasę wybrałem się na razie raz i jadąc w 3 osoby bez bagażu, w stylu prawie, że emeryckim (80-90km/h) - 8.2. 
 

Czy to nie wygląda dziwnie? OBK miał wstawiony nowy blok silnika z osprzętem ok. 110 tys. km temu (robione w ASO), zatem zakładam, że nie jest to jeszcze kwestia regulacji zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko w normie. Ile byś chciał aby paliła 1.5 tonowa krowa?
Mi Forek wciąga w mieście 13-15 LPG, a mam raptem całe 122km. Owszem są masochiści którzy zejdą niżej ze spalaniem, ale jazda to jest chyba przejemnosc a nie męka.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Według mnie wszystko w normie. Ile byś chciał aby paliła 1.5 tonowa krowa?
Mi Forek wciąga w mieście 13-15 LPG, a mam raptem całe 122km. Owszem są masochiści którzy zejdą niżej ze spalaniem, ale jazda to jest chyba przejemnosc a nie męka.

Bardziej zastanawiam się czy wszystko jest ok, patrząc na spalanie, o którym tutaj pisali użytkownicy H6 albo 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,5FB po 2015r. Był oszczędniejszy - być może trafiłeś na wpisy takich użytkowników. Przy takiej jeździe jak opisałeś spalał 7,5l.

Na autostradzie Pń - Wa-wa utrzymując maksymalne legalne prędkości palił 8,5l. Oczywiście jak to na autostradzie były też wolniejsze momenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kvgth napisał:

Czy to nie wygląda dziwnie? 

to tak jara, pali mało jak się rozbujesz, ale przy startowaniu zasysa niemiłosiernie jakbyś nie deptał, mi po wawie nigdy nie udało się zejść poniżej 11, a przy krótkich odcinkach do przedszkola i z powrotem to nawet 17 wychodzi. Na autostradzie nie zejde poniżej 10 chyba ze nie przekraczałbym 120, na tescie trubo emeryta wytrzymalem kiedys z 50km jadac ok 70kmh to spalanie zeszło do 6L. Skazania komputera idealnie pokrywają się z tym co na stacji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...