Jump to content

Zapocona pokrywa głowicy

zorba128

Recommended Posts

Coś mi ostatnio forek (SH 2.0 NA,  `2010)  znaczy teren kapiącym olejem. Mam zapoconą lewą pokrywę głowicy i zastanawiam się skąd tam może brać się olej...

Uszczelka pod pokrywą zaworów? To by chyba kapało spod głowicy, a nie od góry...

Bać sie?

pozdrawiam,

Marcin

Zakładając uszczelkę pod pokrywą - zwczajowo robi się tylko tą zapoconą stronę, czy profilaktycznie obie? (pewnie zależy to od tego, czy trzeba rozbebeszać pół samochodu żeby się tam dostać, czy da się bez większych kombinacji...).

Marcin

• 2 months later...
W dniu 14.01.2018 o 20:44, Polak821 napisał:

Oring od rurki wlewu oleju do silnika, jeżeli zapocenie jest od góry lewej pokrywy zaworów. Daj zdjęcie. 

O to to !! Też właśnie czekam na ten oring - myślałem że leje spod uszczelki, umyłem, podokręcałem a tu dalej klops. Ale jak już umyłem to teraz widzę skąd ciurczy

• 2 weeks later...

No i oring "padmienił". Na razie tylko jakieś 200km przejechane ale zapocenia brak. 12-to letni był zdrowo zesztywniały, w przekroju był już kwadratowy a wlewka po wykręceniu śrub dyndała. Z nowym siedzi ciasno, także wymiana była zasadna. Czy pomoże, dam znać za parę stów km