Skocz do zawartości

w kabinie śmierdzi olejem przekładniowym


wojtek.m

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru Forester My17;

i pytanie dlaczego po włączeniu klimatyzacji w kabinie czuć na początku olejem  przekładniowym, co jak zapach oleju hipol?

 

Dodam, ze autem wożę dzieci i zaczyna mi się to nie podobać - nie mam zamiaru truć w tym aucie dzieci !!!

 

 

Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, my mamy niby dopiero dwa tygodnie, ale pomimo mycia w serwisie, od czasu do czasu wraca zapach spod rafinerii, którą nomen omen mamy pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to sprawdzałem, to nie ten środek konserwujący. Ten konserwant tak nie śmierdzi,  woń oleju przekładniowego dostaje  się do kabiny z nawiewów i pojawia się  przez  2-3 minuty od uruchomienia klimy - pewnie olej ze sprężarki dostaje do układu  nawiewów ?   

W instrukcji piszą, że raz w tygodniu na 10 min powinno się włączać klimę - i tak robię, nawet jak jest zimno, ale jak stoję i przy otwartych drzwiach.  

Miałem kilka nowych samochodów, ale takich jaj nie było :)    

 

 

Edytowane przez wojtek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtek.m napisał:

już to sprawdzałem, to nie ten środek konserwujący. Ten konserwant tak nie śmierdzi,  woń oleju przekładniowego dostaje  się do kabiny z nawiewów i pojawia się  przez  2-3 minuty od uruchomienia klimy - pewnie olej ze sprężarki dostaje do układu  nawiewów ?   

na 99% to ten środek do  konserwacji. Też tak miałem. Gorący silnik powoduje że ten środek zaczyna się wypalać  / parować. Za jakiś czas zapach zniknie /  przyzwyczaisz się. Gdyby był to olej z klimatyzacji który jest zmieszany z czynnikiem chłodzącym to już dawno  miałbyś nie działającą klimatyzacje. Niestety ASO Subaru są leniwe i nie chce im się  zmywać   środka do konserwacji wmawiając klientom że  "dodatkowo chroni auto" :D  

zmyjesz  to ustrojstwo z silnika  i problem ze smrodkiem zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karas napisał:

na 99% to ten środek do  konserwacji. Też tak miałem. Gorący silnik powoduje że ten środek zaczyna się wypalać  / parować. Za jakiś czas zapach zniknie /  przyzwyczaisz się. Gdyby był to olej z klimatyzacji który jest zmieszany z czynnikiem chłodzącym to już dawno  miałbyś nie działającą klimatyzacje. Niestety ASO Subaru są leniwe i nie chce im się  zmywać   środka do konserwacji wmawiając klientom że  "dodatkowo chroni auto" :D  

zmyjesz  to ustrojstwo z silnika  i problem ze smrodkiem zniknie

Tylko, że na zimnym  silniku to też wali, po za tym wcześniej nie waliło, a teraz dopiero zaczęło, a konserwacja jest od samego początku.  .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...