Skocz do zawartości

BRZ MY'17 Hill Start Assist


outsider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wg specyfikacji umieszczonej na stronie SIP mój BRZ powinien być wyposażony w system Hill Start Assist (nie, żebym sobie nie radził z ruszaniem pod górę, po prostu stwierdzam fakt :-P  ) - jednak nie udało mi się go "odnaleźć" w pojeździe, instrukcja obsługi także milczy na ten temat jak zaklęta. 

Czy jest to błąd w specyfikacji modelu umieszczonej na stronie producenta / importera, czy też pojazd jest wyposażony w ten system a ja nie umiem go włączyć / użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na takich swiezakach, ale jezeli ma to spelniac takie samo zadanie jak hill holder w klasykach, to na wzniesieniu wystarczy wcisnac sprzeglo i na chwile nacisnac hamulec. Dopuki nie puscisz sprzegla to hamulec bedzie trzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu zapłonu powinna pojawić się żółta kontrolka asystenta podjazdu, tak bynajmniej jest we Forku 08-

5 godzin temu, pajac_am napisał:

Nie znam sie na takich swiezakach, ale jezeli ma to spelniac takie samo zadanie jak hill holder w klasykach, to na wzniesieniu wystarczy wcisnac sprzeglo i na chwile nacisnac hamulec. Dopuki nie puscisz sprzegla to hamulec bedzie trzymal.

W nowszych modelach działa to inaczej niż w starszych. Tu asystent działa 3 sek. od puszczenia hamulca przy wciśniętym sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że tak to powinno działać - próbowałem i nic się nie dzieje. Nie ma na ten temat ani słowa w instrukcji obsługi, nie widzę także stosownej kontrolki.

W specyfikacji modelu http://www.subaru.pl/datasheet/2017brz.pdf na stronie SIP jest informacja, że system jest "na pokładzie", więc  byłem ciekawy, jak to działa - a tu nic... :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...