Skocz do zawartości

filtr paliwa - czy istnieje zamiennik ?


vonda

Rekomendowane odpowiedzi

ponoć w moim modelu (XT z 2006) filtr paliwa jest w/przed zbiornikiem. (A przynajmniej mechanik nie znalazł innego - zewnętrzbnego - po prześledzeniu drogi paliwa ze zbiornika. Inna sprawa, że nie znalazłem wyszukiwarki częśći po VIN więc szukałem po modelu i roczniku)

Wg info z sieci to część o nr :

42072FE020  (coś takiego: https://www.amazon.com/Genuine-Subaru-42072FE020-Fuel-Filter/dp/B00I796LE0 )

Czy istnieją zamienniki tegoż ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gorion napisał:

producent nie przewiduje jego wymiany

Może i nie przewiduje, ale w swoim forku wymieniłem przy 173000 km. Optymistycznie licząc przy spalaniu 12l/100 wypił 20760 litrów benzyny i miał prawo być "przykurzony";) Wymieniłem na OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie "rzeźbić: nie chcę ...

Ale mnie zaskoczyłeś z tym: "producent nie przewiduje jego wymiany " ... 

Zgodnie z instrukcją wymiana filtra paliwa po 45 i po 90 tys. km ... czyli powinienem już niedługo 3 raz wymieniać ;-)) 

Ok - czyli jak już to OEM. Co jeszcze potrzeba przy okazji ? Amazon sugeruje jakąś uszczelkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety droga zabawa. Ja płaciłem 300. Instrukcja nie mówi nic o jego wymianie. Gorion dobrze prawi. U mnie był tak zasyfiony, że prawdopodobnie przez niego padła mi pompa paliwa i auto skończyło na lawecie. Warto więc go wymienić profilaktycznie moim zdaniem co np 100kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co czytacie , ale filtr paliwa który jest mniej więcej od 2005 r umiejscowiony w zbiorniku paliwa , ma interwał wymiany co 90 tys. km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...