Jump to content

filtr paliwa - czy istnieje zamiennik ?

vonda

Recommended Posts

ponoć w moim modelu (XT z 2006) filtr paliwa jest w/przed zbiornikiem. (A przynajmniej mechanik nie znalazł innego - zewnętrzbnego - po prześledzeniu drogi paliwa ze zbiornika. Inna sprawa, że nie znalazłem wyszukiwarki częśći po VIN więc szukałem po modelu i roczniku)

Wg info z sieci to część o nr :

42072FE020  (coś takiego: https://www.amazon.com/Genuine-Subaru-42072FE020-Fuel-Filter/dp/B00I796LE0 )

Czy istnieją zamienniki tegoż ? 

10 minut temu, gorion napisał:

producent nie przewiduje jego wymiany

Może i nie przewiduje, ale w swoim forku wymieniłem przy 173000 km. Optymistycznie licząc przy spalaniu 12l/100 wypił 20760 litrów benzyny i miał prawo być "przykurzony";) Wymieniłem na OEM.

no nie "rzeźbić: nie chcę ...

Ale mnie zaskoczyłeś z tym: "producent nie przewiduje jego wymiany " ... 

Zgodnie z instrukcją wymiana filtra paliwa po 45 i po 90 tys. km ... czyli powinienem już niedługo 3 raz wymieniać ;-)) 

Ok - czyli jak już to OEM. Co jeszcze potrzeba przy okazji ? Amazon sugeruje jakąś uszczelkę ?

3 minuty temu, vonda napisał:

Co jeszcze potrzeba przy okazji

Gumowa uszczelka dekla. Parcieje z czasem i przy demontażu raczej powtórnie jej nie wykorzystasz.

Niestety droga zabawa. Ja płaciłem 300. Instrukcja nie mówi nic o jego wymianie. Gorion dobrze prawi. U mnie był tak zasyfiony, że prawdopodobnie przez niego padła mi pompa paliwa i auto skończyło na lawecie. Warto więc go wymienić profilaktycznie moim zdaniem co np 100kkm. 

Nie wiem co czytacie , ale filtr paliwa który jest mniej więcej od 2005 r umiejscowiony w zbiorniku paliwa , ma interwał wymiany co 90 tys. km .

Oddaję honor. Nie wiem co wcześniej czytałem, ale fakt, w "Szwajcarskiej" instrukcji mojego Forka jest wymiana co 60.000