Jump to content

Legacy V - moduł składania lusterek

Recommended Posts

Witam,
kilka dni temu w moim Legacy V 2.0 nie otworzyło się po zamknięciu lusterko zewnętrzne pasażera. Słychać nieustającą pracę silniczka i to na tyle. Pojechałem do najbliższego serwisu subaru aby obadać sprawę. Diagnoza - spalony moduł automatycznego składania lusterek, koszt 900 PLN netto. Pytanie: da się to taniej kupić i gdzie szuka. Czy beczeć i płacić w ASO? Ma ktoś propozycje?

Godzinę temu, tojaro napisał:

Witam,
kilka dni temu w moim Legacy V 2.0 nie otworzyło się po zamknięciu lusterko zewnętrzne pasażera. Słychać nieustającą pracę silniczka i to na tyle. Pojechałem do najbliższego serwisu subaru aby obadać sprawę. Diagnoza - spalony moduł automatycznego składania lusterek, koszt 900 PLN netto. Pytanie: da się to taniej kupić i gdzie szuka. Czy beczeć i płacić w ASO? Ma ktoś propozycje?

Może ja czegoś nie zrozumiałem, ale jak słyszysz silniczek w lusterku, to dlaczego "moduł sterujący" jest spalony?

Masz numer części na piśmie?

Jak na moje oko, to wyrobił/przyciął się uchwyt lusterka, ale jedź do kumatego elektronika samochodowego.

Jak nie naprawi tego "modułu sterującego", to zrobi to za pomocą przekaźnika czasowego za kilkadziesiąt złotych.

Uczony w mechanice nie jestem, więc się podpytuję - bo niestety ceny w ASO zabijają a wiem, że lubią skubnąć na czy się da. Ostatnio dzięki własnemu zakupowi sprzęgła i dwumasy zaoszczędziłem ok. tysiąca.

Hmm jak się wcześniej pytałem to pisaliście mi ze w Subaru nie było opcji automatycznego składania lusterek, czy mogę prosić o numer tej części celem jej zamówienia oraz zamontowania?

2 godziny temu, pysiek2247 napisał:

Hmm jak się wcześniej pytałem to pisaliście mi ze w Subaru nie było opcji automatycznego składania lusterek, czy mogę prosić o numer tej części celem jej zamówienia oraz zamontowania?

Bo nie było.

Składanie lusterek realizowane jest w modelach poliftowych Legacy za pomocą środkowego przycisku.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by takie sterowanie zmodyfikować w taki sposób, by lusterka składały się po wciśnięciu przycisku "ZAMKNIJ"

na pilocie kluczyka, a rozkładały się po wciśnięciu przycisku "OTWÓRZ" na pilocie.

Godzinę temu, pysiek2247 napisał:

Cos bliżej?

UNIWERSALNY STEROWNIK Z REGULACJĄ CZASU  ST-112

Gdzieś miałem opracowany schemat dla Legacy, ale chyba posiałem w pracy.

Pamiętam, że oprócz standardowego sterowania przyciskiem, wciśnięcie przycisku na pilocie powodowało wysterowanie jedną linią ST-112 (złożenie lusterek), a wciśnięcie przycisku zamknij powodowało wysterowanie drugą linią ST-112 (rozłożenie lusterek). Wystarczyło więc otworzyć samochód, by lusterka się rozłożyły i wystarczyło go zamknąć, by się złożyły. Opracowałem to dla siebie, ale jakoś się nie mogłem do tej pory zebrać z zakupem lusterek JDM i mod odłożony został na półkę.

1 godzinę temu, WOJO napisał:

Składanie lusterek realizowane jest w modelach poliftowych Legacy za pomocą środkowego przycisku.

u mnie przycisk po lewej stronie kierownicy tuż przy manipulatorze od lustrek

za radą jadę szukać elektromechanika, może uda mi się nie sprzedawać nerki

Patent jest prosty:

Jeśli (po zdjęciu tylej osłony lusterka) zobaczysz, że góna część obudowy silniczka po jego właczeniu "odskakuje" od dolnej, spróbuj ją docisnać i sprawdź, czy lusterko "złapie ruch". Jeśli tak, spróbuj ustabilizować docisk. W moim przypadku sama tasiemka nie wystarczyła. Zaaplikowałem podwójną + klej epoksydowy. Od trzech miesięcy spokój. Swoją drogą wykonanie tego elementu bardzo marne.

W dniu 18.10.2017 o 12:38, tojaro napisał:

u mnie przycisk po lewej stronie kierownicy tuż przy manipulatorze od lustrek

za radą jadę szukać elektromechanika, może uda mi się nie sprzedawać nerki

Biorąc pod uwagę opis modelu w sygnaturce - jeszcze nie tym razem... :D

• 1 month later...
10 godzin temu, tojaro napisał:

Finał. Nic się nie dało naprawić = wymiana całego mechanizmu wraz z lusterkiem (tylko osłony zostały stare) + brak nerki inwestora

Zostały Ci stare elementy?

5 godzin temu, Tinuviel napisał:

Pytanie z innej beczki... czy takie składane lusterka fizycznie da się przeszczepić do legacy IV?

Da się.

Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że z Legacy IV JDM pasują P&P. Jedyny problem to zamiana luster, bo w Japonii ruch lewostronny.

Są do kupienia zestawy na Amazonie czy Ebayu, ale po pierwszym zachwycie mi przeszło, bo aż tak mi nie zależy, by wydawać 300$ na bajer. :D

7 godzin temu, WOJO napisał:

Da się.

Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że z Legacy IV JDM pasują P&P. Jedyny problem to zamiana luster, bo w Japonii ruch lewostronny.

Są do kupienia zestawy na Amazonie czy Ebayu, ale po pierwszym zachwycie mi przeszło, bo aż tak mi nie zależy, by wydawać 300$ na bajer. :D

a z V EU dużo jest roboty? Da się taniej dostać?

42 minuty temu, Tinuviel napisał:

a z V EU dużo jest roboty? Da się taniej dostać?

Wersja V jest droższa w zakupie.

• 5 weeks later...

Przyłączam się do pytania kolegi morda4U. Też padł mi mechanizm składania lusterka (Outback 2010) i muszę ściągnąć zewnętrzną obudowę lusterka. Jak to zrobić żeby nie połamać "ząbków". Proszę o pomoc! 

• 1 year later...
  • 1 year later...

Odkopię, czy ktoś może instalował coś takiego: 

https://youtu.be/Ib9TfKHIzxU i jest w stanie podpowiedzieć, gdzie w Legacy IV są przedstawione na filmie "kable" i jakie mają kolory? Podejrzewam,że dość analogicznie, ale podpytać nie szkodzi? Mam wrażenie, że może kolega @WOJO byłby w stanie coś podpowiedzieć?

Edited by kamul