Jump to content

Jakie zawieszenie do GC8 z napędami z Sti 5x114?

Hautameki
 Share

Recommended Posts

Chciałbym kupić jakiś porzadny zawias do swojego GC8 Coupe, które dostało napędy z Bloba Sti (na dole link do wątku).

Co poradzicie? Nie chodzi mi o typowy chiński gwint, tylko o w miarę uniwersalne zawiesznie, które da sobie radę w różnych warunkach - włącznie z jazdą po ośnieżonych, nie do końca równych nawierzhniach. 

Kierując się doświaczeniami z pojazdów innych marek, szukałem jakiegoś Bilsteina na grubej ladze, ale nic sensownego nie widzę, szczególnie biorąc pod uwagę zwrotnice 5x114 i mniejszą wagę niż GD Sti..

Pomocy! :) 

Ja bym porozmawiał w Zerkopolu czy Ci nie dorobią Bilsteina B6/B8 pod Twoje potrzeby. To się pewnie powinno zamknąć w 4k zł, a zawieszenie jest sprawdzone zarówno na ulicy jak i w rajdach i działa dobrze uwzględniając cenę.

Jeśli auto ma być również do jazdy na codzień (i być bezobsługowe), a nie do poważnych zawodów, to pewnie nie ma sensu inwestować w gwintowane (korozja, szczególnie zimą), czy na zewnętrznych zbiorniczkach (koszty).

Wadą jest brak zewnętrznej regulacji.

Można pewnie też zapytać użytkownika Bikert o czeskego Protluma.

Kilka serii zawieszeń regulowanych w różnych budżetach ma też AST, ale nie wiem czy tam jest możliwość dostowania do Twoich indywidualnych potrzeb, trzeba zapytać dystrybutora.