Skocz do zawartości

Kolejny diesel się skończył


kamilxus

Rekomendowane odpowiedzi

Outback 2008 2.0D

W tym roku na wiosnę przy przebiegu 217000km wymieniłem sprzęgło i dwumasę, do tego świece żarowe, profilaktyczne czyszczenie wtrysków i wiele innych rzeczy które były wymagane z uwagi na eksploatację np. chłodnica klimy za 2000 zł. Nie wspomnę o takim drobiazgu jak np. zakup opon Dunlop Sportmaxx RT2 miesiąc temu za 2200 zł.

Ale tydzień temu pojawiła się plamka oleju na podjeździe. Do tego od ok. 3 tygodni unikałem obrotów powyżej 3000 z uwagi na dźwięk silnika mniej przyjemny, który prędzej był słyszalny dopiero znacznie powyżej 4000 obrotów, czyli rzadko.

W tym tygodniu oddałem auto na wymianę oleju i sprawdzenie powyższego; przebieg 225 000km.

Diagnoza: leje się (nie poci, nie cieknie) olej pomiędzy skrzynią a blokiem silnika, z uwagi na wibracje wału spowodowane luzem. Chłopaki mówią, że najlepiej nowy shortblok.

Silnik pracuje, ma moc, nic nie wyszło bokiem, nic nie dzwoni, nie kopci. Czyli wykryte b. szybko, zanim zadziało spustoszenie w bloku.

Jakieś sugestie? Że nowy shortblok i cała operacja wymiany, to wiem.

Kupno używanego silnika odpada bo ani sobie albo komuś (kto auto odkupi) nie zrobię takiej bomby z opóźniony zapłonem.

 

Dodam, że shortblok był wymieniany na gwarancji w 2011 roku przy przebiegu 90000km, czyli żywotność tego wyniosła 135000km. To słabo, bo tyle prawie wytrzymało poprzednie sprzęgło i dwumasa.

Auto kupione w ASO, jestem drugim właścicielem.

 

Generalnie Outback do 2009, bez ramek w drzwiach, z tym ogromnym szyberdachem, dobrze trzymającymi fotelami (nie jak wersalki w nowszych Subaru), dobrym prześwitem, ale bez zbędnej wysokości to super auto i w zasadzie nie ma na co zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia, współczuciami, ale trzeba iść dalej.

Czy ktoś zna serwis, który skutecznie przeprowadza remonty tych bloków? Jakieś doświadczenia? Z góry dzięki za info!

Pytam, bo jeśli mój jeszcze działa to może warto to rozważyć niż kupować shortblocka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje :/ Jak widać forumowa teoria (ciekawe skąd się wzięła) że w 2011 ostatecznie poprawili przypadłość SBD została raczej obalona. Pewnie narodzi się nowa z tym że teraz będzie to 2012,2013,2014... aż wycofają go z oferty. Czyli nastąpi coś podobnego do 2.5xt z UPG.
To bylo w 2011 roku, więc nowy wtedy blok mógł być jeszcze w wersji bez jakichkolwiek modyfikacji.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilxus napisał:

Współczucia, współczuciami, ale trzeba iść dalej.

Czy ktoś zna serwis, który skutecznie przeprowadza remonty tych bloków? Jakieś doświadczenia? Z góry dzięki za info!

Pytam, bo jeśli mój jeszcze działa to może warto to rozważyć niż kupować shortblocka.

 

Napisz do Carfita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale skoro ciągniemy tą teorię o "poprawionych" dieslach w 2011 to tak samo większość samochodów MY11 również mogło go nie otrzymać.
BTW nawet oficjalni przedstawiciele nie chwalą się listą poprawek w bloku czy też bloku i wale dla konkretnych rewizji ( i to tych aż do 2017).
Miałem raczej na myśli to, że skoro blok był wymieniany w 2011 roku to mógł pochodzić np. z produkcji 2009, lub 2010. Był nowy, bo nieużywany, ale został wykorzystany, ponieważ leżał na magazynie. Oczywiście, to tylko hipoteza, może tak było, może było zupełnie inaczej...

Nie mniej przykra sprawa i pozostaje mi trzymać kciuki, że uda się to załatwić mało boleśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia mnie śmiech jak to czytam,

miałem outbacka 2010 diesel (nowy z salonu)

sprzedałem najszybciej jak mogłem (niestety był w leasingu),

musiałem jeżdzić 2,5 roku,

sprzęgło śmierdziało,a silnik się trząsł na psotoju,

magicy z warszawskiego servisu powiedzieli , "kalibruje się " 

wywalone w błoto 165 tys pln

najgorszy samochód jaki  miałem !!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to "gest handlowy" jest wykonywany tylko raz dla konkretnego auta. Nie ma co liczyć na powtórkę. Dla mnie to porażka techniczna, bo auto przereklamowane i jeździ słabo. Ja mam motor po zmianach technicznych, ale zawsze mam obawy czy długo wytrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz M napisał:

Ogarnia mnie śmiech jak to czytam,

miałem outbacka 2010 diesel (nowy z salonu)

sprzedałem najszybciej jak mogłem (niestety był w leasingu),

musiałem jeżdzić 2,5 roku,

sprzęgło śmierdziało,a silnik się trząsł na psotoju,

magicy z warszawskiego servisu powiedzieli , "kalibruje się " 

wywalone w błoto 165 tys pln

najgorszy samochód jaki  miałem !!!!

To doradź jaki samochód warto kupić, zakładając dobre 4x4, zwiększony prześwit ale bez przesadzonej wysokości auta, przy cenie zakupu:

- 40-50tys zł

- 70-80tys zł

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, siwy_001 napisał:

Na szczęście nie miałem ale jak czytam takie historie to nieraz się dziwię że ktoś tyle cierpliwości ma jeszcze do tych aut. Ja bym chyba podpalił go albo zepchnął do rzeki :)

 

nie sądzę :) a przy okazji , w obecnych warunkach zdecydowanie wybrałbym Outback  D niż Outback H6 , mówie o MY 08.... :)  . proponuję filtrować wypowiadane tu opinie bo sporo tu bzdur...:)

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamilxus napisał:

To doradź jaki samochód warto kupić, zakładając dobre 4x4, zwiększony prześwit ale bez przesadzonej wysokości auta, przy cenie zakupu:

- 40-50tys zł

- 70-80tys zł

Z góry dzięki!

Jeśli musisz mieć zapięte 4x4 "na stałe" to Ci nie doradzę,

Teraz mam ( od nowości ) 2 litry 170 KM  4 MOTION  DSG , i zero problemów,

następne będzie QUATTRO, (trochę mocniejsze)

i tu bym szukał w Twoich przedziałach cenowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej Koper napisał:

 

nie sądzę :) a przy okazji , w obecnych warunkach zdecydowanie wybrałbym Outback  D niż Outback H6 , mówie o MY 08.... :)  . proponuję filtrować wypowiadane tu opinie bo sporo tu bzdur...:)

 

To strach pomyśleć jakie są problemy z H6 skoro wybrałbyś diesla ;)

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...