Skocz do zawartości

Kolejny diesel się skończył


kamilxus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jaszyn napisał:

 

nie musisz nic robić, cierpliwie czekaj :D

Eksperyment trwa, ciekaw jestem jaki wynik uda się wykręcić. Faktem jest, że udział miasta do trasy jest w moim przypadku mały. Po drugie, do serca wziąłem sobie zasadę, że obroty silnika poniżej 2000/min. nie istnieją. Zobaczymy co tych mądrości wyniknie. 

Ciekawe, czy SIP przewiduje honory dla rekordzisty w przebiegu sbd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ponton napisał:

Eksperyment trwa, ciekaw jestem jaki wynik uda się wykręcić. Faktem jest, że udział miasta do trasy jest w moim przypadku mały. Po drugie, do serca wziąłem sobie zasadę, że obroty silnika poniżej 2000/min. nie istnieją. Zobaczymy co tych mądrości wyniknie. 

Ciekawe, czy SIP przewiduje honory dla rekordzisty w przebiegu sbd ;)

 

Życzę ci kolejnych 260k km bezawaryjnej jazdy, szczęścia i pomyślności w życiu prywatnym i góry kasy (naprawdę). 

Ale to że dziadek szwagra palił 40 papierosów dziennie i dożył 100 niestety nie potwierdza, że palenie jest zdrowe. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 20:47, cewie napisał:

Jeśli opisałeś na forum, co i jak z przekładką Diesla na benzynę , to poproszę o link. Jakie koszty robocizny takiego zabiegu?

 

To taki raczej z przymrużeniem oka wpis był ;) Wątek jest w nielegalu o SVX Turbo. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.01.2018 o 12:09, jaszyn napisał:

 

proponowałbym odznaczenie  np. "grande cojones" albo coś takiego  ;)

 

Wersję "grande cojones" dla kobiet też mogę przyjąć, z moimi 270 000 km w Outbacku, wciąż z tym samym sprzęgłem i silnikiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poznanianka napisał:

 

Wersję "grande cojones" dla kobiet też mogę przyjąć, z moimi 270 000 km w Outbacku, wciąż z tym samym sprzęgłem i silnikiem :-)

Czyli jest nas więcej :)

Proponuję założyć wątek z przebiegami sbd - oczywiście bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Poznanianka napisał:

 

Wersję "grande cojones" dla kobiet też mogę przyjąć, z moimi 270 000 km w Outbacku, wciąż z tym samym sprzęgłem i silnikiem :-)

 

no gratulacje zacny przebieg, zwłaszcza że na jednym sprzęgle - ale to w ezoterycznym Poznaniu :D takie cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Poznanianka napisał:

Poznań podobno zbyt racjonalny na cuda ;-) 

 

Mieszkałem w Poznaniu prawie 8 lat  w tym na Jeżycach i na Wildzie - i z tego co pamiętam to tam to się dopiero działy cuda :D Życzę dalszej udanej jazdy SBD.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek robiłem przegląd na 280 000 tysięcy, ciągle na tym samym silniku, sprzęgle, dpf'ie itd. Jedyne co było zmieniane na gwarancji to: wtryski oraz przednie lampy (co do lamp to i tak się znowu odblaśniki powypalały i trzeba było zrobic regenerację). Co do problemów to były dpf'em,problem był od początku jak kupiłem auto, przy wypalaniu ewidentnie było czuć spadek mocy, a od przebiegu około 240 000 km dpf się "zapychał" i chyba z 4 razy po 5000 km przebiegu musiałe wymieniać olej, bo był rozrzedzony. Około pół roku temu wyczytałem gdzieś na forum, że ktoś mial podobny problem i przyczynął był jeden z czujników przy dpf'ie, wymieniłem od razu dwa i problem minął. Życzę takich samych i większych przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2018 o 15:49, leinad napisał:

W poniedziałek robiłem przegląd na 280 000 tysięcy, ciągle na tym samym silniku, sprzęgle, dpf'ie itd. Jedyne co było zmieniane na gwarancji to: wtryski oraz przednie lampy (co do lamp to i tak się znowu odblaśniki powypalały i trzeba było zrobic regenerację). Co do problemów to były dpf'em,problem był od początku jak kupiłem auto, przy wypalaniu ewidentnie było czuć spadek mocy, a od przebiegu około 240 000 km dpf się "zapychał" i chyba z 4 razy po 5000 km przebiegu musiałe wymieniać olej, bo był rozrzedzony. Około pół roku temu wyczytałem gdzieś na forum, że ktoś mial podobny problem i przyczynął był jeden z czujników przy dpf'ie, wymieniłem od razu dwa i problem minął. Życzę takich samych i większych przebiegów.

Czy nie parują Ci lampy po regeneracji? Mi po takim zabiegu jedno oko mgłą zachodzi ;) Czujniki kupiłeś używane? Jaki koszt? U mnie od czasu do czasu, dymi z rury. Podejrzewam, że może to być związane z wypalaniem dpf, ponieważ parametry pracy silnika są w porządku. Na przeglądzie nic nie wyszło, a dymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ponton napisał:

Czy nie parują Ci lampy po regeneracji? Mi po takim zabiegu jedno oko mgłą zachodzi ;) Czujniki kupiłeś używane? Jaki koszt? U mnie od czasu do czasu, dymi z rury. Podejrzewam, że może to być związane z wypalaniem dpf, ponieważ parametry pracy silnika są w porządku. Na przeglądzie nic nie wyszło, a dymi...

 

Po regeneracji lampy nie parują, robiłem to w tej firmie http://www.polerowanielamp.com . Wszsytko wymieniałem w Serwisie w Białymstoku (Grafix) i z tego co pamiętam to czujniki kosztowały w okolicy 700 zł za sztukę. Co do dymienia to nic takiego u siebie nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, mojemoto2 napisał:

Czy w rocznikach 2010-2013 wyeliminowano problemy z lat 2008-2009? Czy może dalej (chociaż może rzadziej) się powtarzają? Będę wdzięczny za odpowiedzi/informacje

sam sobie możesz odpowiedziec na to pytanie przegladając portale z autami..

https://www.mobile.de/pl/samochod/subaru/vhc:car,pgn:1,pgs:50,ms1:23500__,frn:2010,frx:2014,ful:diesel,dmg:true

https://www.otomoto.pl/osobowe/subaru/?search[filter_float_year%3Afrom]=2010&search[filter_float_year%3Ato]=2014&search[filter_enum_fuel_type][0]=diesel&search[filter_enum_damaged]=1&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...