Jump to content

Problem z wentylatorem i pompą paliwa


Lewy_Rally

Recommended Posts

Witam, 

 

Przystąpiłem do montażu istalacji i całej reszty po montażu klatki w Imprezie GT.  Po "spięciu" wszystkiego napotkałem problem, taki że po włączeniu zapłonu cyklicznie włączają się wentylatory chłodnic i w tym samym czasie co wentylatory pracuje również pompa paliwa. Trwa to ok. 2-3s po czym przestaje na taki sam okres czau po czym znowu się "odpala". Dodam, że słychać cykanie przekaźników w tym czasie. Auto zapala ale przygasa ze względu na właśnie cykliczną pracę pompy paliwa. 

Miał ktoś może podobny problem albo może nakieruje mnie gdzie szukać przyczyny? Próbuję najpierw zaczerpnąć jakiś informacji a poźniej z tym wlaczyć...

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest tryb serwisowy i wtedy wiatraki się wł/wył, pompa paliwa tak samo, elektromagnes w klimie klika i selenoid otwiera i się zamyka. Po odłączeniu kostek powinno wszystko wrócić do normy.

Link to comment
Share on other sites

Ok, tak myślałem że to są te od zczytywania błędów. 

Teraz mam kolejny problem a mianowicie szukam podświetlenia zegarów i pokręteł. Światła są, przełączniki działają ale podświetlenia brak. Macie może jakiś pomysł? ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie paliło cały czas bezpiecznik od poświetlenia. Na "piechotę" odłączałem różne przekaźniki, które mogły powodować jakieś zwarcie i w końcu natrafiłem na niego za radiem w centralnej części deski rodzielczej na 2 piny. Po odłączeniu wszystko chodzi jak powinno ale nie wiem za co on odpowiada, jutro wstawię zdjęcie może ktoś rozszyfruje :unsure:

Mam jeszcze problem ze sterowniem szybami. Do kostki przy głównych przełącznikach w drzwiach kierowcy nie dochodzi napięcie. Jakiś pomysł gdzie szukać prądu? :D Gdzie się znajduje jakiś przekaźnik od szyb? 
Jest w ogóle gdzieś dostępny schemat elektryki do GC8? 

Edited by Lewy_Rally
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...