Skocz do zawartości

Cena Ubezpiecznenia OC Forester SG


Zbyszek_

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

Mam FXT 2.5 z inst. gaz Automat I zaplacilem za samo OC ok 1'560 pln na rok. Moglibyscie napisac ile wy placicie za swojego Forestera SG ? Ja mam bezszkodowej jazdy 5lat ponad a mimo to cena troche duza wg. mnie. Tez porownywalnie placicie od tego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zbyszek_ napisał:

Hi,

 

Mam FXT 2.5 z inst. gaz Automat I zaplacilem za samo OC ok 1'560 pln na rok. Moglibyscie napisac ile wy placicie za swojego Forestera SG ? Ja mam bezszkodowej jazdy 5lat ponad a mimo to cena troche duza wg. mnie. Tez porownywalnie placicie od tego roku?

1054 zł - konfiguracja auta identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zbyszek_ napisał:

Hi,

 

Mam FXT 2.5 z inst. gaz Automat I zaplacilem za samo OC ok 1'560 pln na rok. Moglibyscie napisac ile wy placicie za swojego Forestera SG ? Ja mam bezszkodowej jazdy 5lat ponad a mimo to cena troche duza wg. mnie. Tez porownywalnie placicie od tego roku?

Na wysokość składki ma wpływ wiele czynników więc jakiekolwiek porównywanie bez wiedzy o nich nie ma większego sensu...

M.in. wiek auta, wiek kierowcy, lokalizacja, stan cywilny, posiadane potomstwo, ile lat posiada prawo jazdy główny kierowca, etc...

Ale fakt, że mocno podrożało. W lipcu zapłaciłem w tej samej ubezpieczalni przy tych samych czynnikach i maksymalnych zniżkach jakieś 25% drożej, tj. 700 zl za SG z 2006 r.

Edytowane przez irek200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie samochodu na Forka 2008, wprowadziłem samochód do yanosika i pokazał OC za 680 zł bez pytania o zniżki po przejechaniu na yanosiku spokojnie nie szalejąc ok 1 tyś km i przy ocenie kierowcy 7.2 dałem odśwież ubezpieczenie i cena OC wynosiła już 570 zł.. ostatnio pojeździłem trochę szybciej ocena spadła do 7.1 i OC okazało 580 zł.. zobaczymy co będzie dalej bo jeszcze trochę mi zostało do zakupu nowego ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalanie stawki OC to jakaś tajemna magia jest. Np. nie rozumiem dlaczego obniża się stawkę ludziom mającym dzieci? Co to ma do rzeczy? Mieszkam przy drodze krajowej nr 21 prowadzącej z południa do Ustki i widzę co lato "odpowiedzialnych ojców rodzin", którzy grzeją na trzeciego z dwójką dzieci z tyłu, wyładowanym bagażnikiem i rowerami na dachu. Serio.

Ja nie mam dzieci, więc generalnie nigdzie mi się nie spieszy - nie muszę grać po potomka do przedszkola/szkoły rano/popołudniu, pędzić z nim do lekarza jak się rozchoruje etc. Czy to że jestem bezdzietnym kawalerem oznacza dla towarzystw ubezpieczeniowych, że jestem maniakiem zaglądającym co dziennie śmierci w oczy dla frajdy? Może jak miałem 19-20 lat to tak, ale nie teraz.

Ciekawe że np. duchowni i zakonnicy/zakonnice mają dodatkowe zniżki za "Bóg zapałać". ;)

 

Żeby nie było całkiem bez związku z tematem - mi podskoczyło OC o 140 zł w stosunku do roku poprzedniego. Z 820 na 960, czyli jakieś 15%, więc chyba relatywnie niewiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC+AC w PZU , pełen pakiet , 2200 zł od wartości 80 000 netto

 

samo OC - 642 zł

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu za SG XT 2.0 z 2003 płacę samego OC+NW około 900zł w Proamie, umowa z sierpnia b.r. .. Zniżki maksymalne, bezszkodowa jazda od lat.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Forester 2007 2.0 NA. TUiR Warta:

- HDI OC = 645 zł

- HDI AC+ = 618 zł

- HDI KR (kradzież) = 154 zł

- HDI NNW = 39 zł

- HDI MA+ (Moto Assistance Złoty) = 81 zł.

Razem = 1537 zł. Tarnobrzeg, Podkarpackie. Komplet zniżek.

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...