Skocz do zawartości

Forester sf 2.0 125 km - problem z zapłonem


Szizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

 

Mam straszny problem z moim forkiem...silnik ciągle chodzi nierówno, nie ma mocy, szarpie i strzela z wydechu. Pierwszą diagnozą musi być problem z zapłonem. Dodatkowo powiem, że szybko padają mi przewody zapłonowe bo beru padły po około 5 miesiącach, a ngk po 2. Kupiłem oryginalne przewody subaru, po wymianie przez 1 km chodził normalnie i znowu te same objawy :( szlag mnie już trafia. Świece są nowe, kable jak pisałem też, nawet zamówiłem nową cewkę ale na niej obroty falowały cały czas i też nie miał mocy...po włożeniu nowej wszystko wróciło do normy oczywiście do wspomnianego 1 km...Proszę o pomoc bo już nie mam żadnych pomysłów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze sie juz któryś raz, ale podobne objawy mialem przy niesprawnej sondzie lambda.

Od jej sprawdzenia bym zaczal. U ciebie bodajrze beda 2 sondy.

Sprawdz to zanim wymienisz polowe ukladu zaplonowego po raz kolejny.

LPG jest na pokladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest LPG, przyznam się, że nie robiłem regulacji luzów od 50 tys km...wyskakiwał mi błąd sondy ale tak już trochę jeździłem i nie było takich problemów :( 

 

Nie dodałem jeszcze, że jak silnik wkręci się na ponad 5 tys obrotów to wraca mu moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem takie same objawy.

A blad sondy nie wyskakiwal mi wcale ;)

Sprawdz sondy koniecznie!

Zakrec jeszcze zawor na butli i pojezdzij troche na benzynie, zeby wykluczyc czy nie leje na bogato benzyna i gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...