Skocz do zawartości

Forester XT opnoy zimowe


Tonka

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tonka napisał:

Jakie opony zimowe polecacie do forestera XT, średnica 17'??? producent  lub konkretny sprawdzony model.

Ja sobie bardzo chwalę Bridgestone Blizzaki, ale w 308 mam Nokiany WRD4, z których jestem MEGA zadowolony. Niemniej tam mam 235/35/19, więc nie wiem jak sztywna będzie to opona przy 225/60/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mercu miałem Nokiany WRD3 i z lekkim tyłem w zimę nie miałem problemów. W Legacy teraz mam WRD4 i w połączeniu z s-awd tworzą zestaw nie do zatrzymania.


Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zestaw nie do zatrzymania to chyba nie najlepsza rekomendacja na zimowe warunki:biglol:
A na poważnie również polecam WRD4
No tak...
Zapomniałem o hamowaniu, ale jak zajdzie taka potrzeba to opony dobrze wytracają prędkość, zachowują się przewidywalnie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.10.2017 o 09:49, Karas napisał:

w xv mam blizzaki lm32  i idzie w sniegu jak czołg. Jakiej zimówki byś do subaru nie założył i tak wszedzie wjedziesz.

Szukaj takiej która bedzie cicha

A nie wydaje Ci się, że im bardziej cicha, tym mniejsze opory toczenia = słabsza przyczepność? :)

Ja poszedłem w Continental WinterContact TS 850 P 225/60 R17 99 H FR, w przyszłym tyg odbieram razem z felgami po renowacji, zobaczymy jak się taki zestaw sprawdzi. Oby tylko zima była zimą a nie późną jesienią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kYs napisał:

A nie wydaje Ci się, że im bardziej cicha, tym mniejsze opory toczenia = słabsza przyczepność? :)

każda nowa opona wyposażona jest w informacje na której jest klasa przyczepności na mokrym/śliskim, opory toczenia ( oszczędność paliwa) i głośność. Więc można to sprawdzić porównując/ zestawiając te parametry. Ja w 2014 kupiłem blizzaki i po śniegu czy w warunkach zimowych auto idzie jak burza ale co z tego skoro powyżej 120km/h są zwyczajnie głośne , kilkukrotnie głośniejsze niż letnie yokohamy i z doświadczenia wiem że może to przeszkadzać. Dlatego znając auta tej marki i to jak są wyciszone m.in nadkola sugerowałbym każdemu właścicielowi nowego Subaru aby szukał cichych zimówek nawet kosztem gorszej trakcji na śniegu gdyż mając S-AWD i tak zajedziesz na nich dalej niż inni na najlepszej oponie zimowej - przynajmniej ja bym tak w chwili obecnej zrobił

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to ja mam pytanie, fabrycznie  do FXT mamy 18 calowe felgi, zmiana na zimę na 17 powoduje, że dojazdówka staję się bezużyteczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M-Nowy napisał:

OK, to ja mam pytanie, fabrycznie  do FXT mamy 18 calowe felgi, zmiana na zimę na 17 powoduje, że dojazdówka staję się bezużyteczna ?

Wychodzi na to, że tak, ale dla Subaru to żaden dyshonor jechać na lawecie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miałki napisał:

No nie przecież średnica koła jest taka sama. Na feldze 17tce jest wyższy  profil gumy.

Mam na zimę Nokian Line SUV WR3. Są fantastyczne.

Jutro potwierdzę, bo chciałbym żeby tak było, ale w procesie doboru opon skupiłem się na A, B i dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 18:22, Guliwer napisał:

Jutro potwierdzę, bo chciałbym żeby tak było, ale w procesie doboru opon skupiłem się na A, B i dB.

Były 225/55R18 (średnica 704,7 mm) , teraz są 225/60R17 (średnica 701,8 mm), różnica 2,9 mm (0,41%). Ciekawe czy letni zapas pojedzie parę kilometrów w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeździł na Goodyear UG Performance SUV  G1 225/60/R17 103V XL  w Foresterze 2017 ?

Miałem przez chwilę tę oponę w wersji 225/55/R17 w poprzednim Forku i dziwnie się wzbudzała (?) - co jest jedyną moją wątpliwością co do 69dB.

 

Edytowane przez eex2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 11:10, M-Nowy napisał:

OK, to ja mam pytanie, fabrycznie  do FXT mamy 18 calowe felgi, zmiana na zimę na 17 powoduje, że dojazdówka staję się bezużyteczna ?

Do felgi o mniejszej średnicy zakładana jest opona o wyższym profilu, właśnie aby średnica zewnętrzna pozostała bez zmiany. Koło zapasowe pozostaje to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 18:22, Guliwer napisał:

Jutro potwierdzę, bo chciałbym żeby tak było, ale w procesie doboru opon skupiłem się na A, B i dB.

 

Dobre parametry mają nokiany wr d4 (B A 69dB), ale tylko w rozmiarach  205/60 R16, 215/65 R16 oraz 245/45 R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Panther napisał:

Dobre parametry mają nokiany wr d4 (B A 69dB), ale tylko w rozmiarach  205/60 R16, 215/65 R16 oraz 245/45 R18

Moje Dunlop Winter Sport 5 SUV 225/60R17 mają (C/B/69dB).

20171108_Polimarky.jpg

1 godzinę temu, jamesbondzio napisał:

lepiej sprawdz czy ta felga 17 wejdzie na zaciski hamulcowe z przodu do XT. (XT ma wieksze hamulce niż w wersji tańszej)

Weszła, ale jak, to wie Autoryzowany Serwis, który mi zakładał.

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Guliwer napisał:

Weszła, ale jak, to wie Autoryzowany Serwis, który mi zakładał.

wie każdy kto spojrzy na zdjęcie twojego koła które wkleiłeś. Od zacisku do felgi jest dobre pare cm więc bez problemu założysz każdą 17 do XT. Co innego jakbyś chciał założyć  16 albo i 15 calową felge. Wtedy mógłby być problem i trzeba mierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...