Skocz do zawartości

Opony zimowe


ketome

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.10.2017 o 19:55, Malyboss napisał:

Dziękuję bardzo za wypowiedź. Chyba taki właśnie profil założę.

Znamionowo w Forku SG 2007 ma być 215 / 60 / R16, ale gdyby założenie 215 / 65 / R16 miało niczego nie popsuć (włącznie z efektem wizualnym) to chyba się zdecyduję.

 

4 godziny temu, Herbert napisał:

tyle mogę dodać ,że 215/70/16 już obcierają o nadkole w skręcie :-(

(ale z tyłu i z przodu mieszczą się w  pod osłoną sprężyny)

ekstremalnie znaczy wejdą... 

 

U mnie już założone - Michelin CrossClimate 215/65 R16. Nic nie obciera, wszystko jest jak najbardziej OK! Na razie na kupiony parę dni temu, zapasowy, rezerwowy komplet felg.

Zdjęty komplet oddaję do kompleksowej renowacji, włącznie z położeniem na nich jakiegoś nowego koloru typu grafit / antracyt - jeszcze nie wiem, na jaki się zdecyduję.

A - korekta przekłamania prędkościomierza w stosunku do GPS:

- wcześniej przy 215/60 R16 => 100 km/h prędkościomierz, 92 km/h GPS;

- teraz przy 215/65 R16 => 100 km/h prędkościomierz, 96 km/h GPS.

 

Póki co, tak to wygląda:

 

5a04e01620189_NowaFelga1.thumb.jpg.43ef51900e0a5778069e6d44597ef876.jpg5a04e027d20f0_NowaFelga2.thumb.jpg.c292c4c0fe59448cd44df4bdf8cb5140.jpg

5a04eba5b2f86_NowaFelga4.thumb.jpg.0132bc105b0a597448dd28e3bf8d3def.jpg

 

 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2017 o 20:44, Herbert napisał:

tyle mogę dodać ,że 215/70/16 już obcierają o nadkole w skręcie :-(

 

6 godzin temu, Herbert napisał:

NO WŁAŚNIE! przy 215/70/16  nie licytują się licznik z GPS: GPS 100km/h, i licznik 100km/h ...

Co niesamowicie mnie kusiło...

 

@Herbert, masz założony taki profil? 215/70 R16? Mógłbyś dać jakieś zdjęcie, jak to wygląda na gablocie w realu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2017 o 21:59, Herbert napisał:

Malyboss proszę bardzo :-)

 

ale już GrzegorzP przy zakładaniu płyty pod silnik ostrzegał , że dla nadkoli skończy się to destrukcją,. Co zdecydowanie potwierdzam...

 

Dziękuję :)  Po prostu chciałem zobaczyć, jak to wygląda w realu na gablocie, tym bardziej, że kilka dni temu sam założyłem nieco wyższy profil (215/65 R16). 

Już na pierwszy rzut oka widać, że u Ciebie jest "grubo" :biglol:  A nawet kolory budy mamy chyba takie same ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2017 o 03:40, Malyboss napisał:

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że u Ciebie jest "grubo" :biglol:  A nawet kolory budy mamy chyba takie same ;) 

 

 

"grubo" jest bo ma być... pojeździł bym na profilu 55 to bym felg prostować nie nastarczył... Polskie wiejskie klimaty...

 

PS kolor ten sam .... SG rządzi;-)

Edytowane przez Herbert
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 17:07, Panther napisał:

Herbert podnosiłeś samochód przed założeniem opon 215/70 R16?

na początku stał na 12 letnich SJS , teraz przód oryginał, tył bodaj lesjofors + anory SUbaru... 

znaczy standard , może twardszy tyl... bez liftu... 

 

Czy tylko ja mam wrażenie , że dwa tematy się mieszają... Może Admin?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
8 godzin temu, Herbert napisał:
W dniu 10.11.2017 o 00:12, Malyboss napisał:

U mnie już założone - Michelin CrossClimate 215/65 R16.

 

podzielisz się wrażeniami z jazdy w zimie?

 - no dobra na pierwszym śnieguB)

 

Oczywiście :)  Teoretycznie mamy już zimę ;) 

Aaa, na pierwszym śniegu... OK :biglol:

Co prawda pierwszy śnieg u mnie (Tarnobrzeg i okolice) już w tym roku był, ale dość krótko. Natomiast udając się "na oglądarę" w ostatnią sobotę w okolice Krosna na 29. Rajd Podkarpacki byłem zaskoczony, ile tam śniegu leży. Trochę wzniesień, trochę spadków, łuków - temperatura wskazywana na blacie w okolicach 0/-2, dość ślisko było, ale po pewnym czasie stwierdziłem ze granica zerwania przyczepności na pewno leży nieco dalej, niż na starych Nexen'ach N'Priz. To na razie tyle - jeśli chodzi o wrażenia z jazdy po śniegu / śliskim.

Natomiast - dodatkowo, na nieco wyższym profilu 215/65 (Michelin CrossClimate) w stosunku do 215/60 (Nexen N'Priz) jest odczuwalny nieco lepszy komfort tłumienia nierówności. Może to też zasługa lepszej mieszanki / nowszej gumy. 

Nie ulega też wątpliwości, że nowa opona (CrossClimate) jest wyraźnie cichsza od poprzedniczki (N'Priz).

Na niekorzyść założenia wyższego profilu trzeba zaliczyć to, że po jego założeniu, po zatankowaniu pełnego zbiornika i zresetowaniu licznika przejeżdżam niby mniej kilometrów, niż poprzednio (przekłamanie prędkościomierza i ilości zliczanych kilometrów) o czym dyskutowaliśmy powyżej.

Jak będę miał jeszcze jakieś spostrzeżenia (zwłaszcza, jak spadnie śnieg i będzie można trochę w tych warunkach pojeździć) to napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Malyboss napisał:

Jak będę miał jeszcze jakieś spostrzeżenia (zwłaszcza, jak spadnie śnieg i będzie można trochę w tych warunkach pojeździć) to napiszę.

Dzięki... Malyboss...

bardzo ciekawy jestem zimy na CrossClimat'ach, takie plany na 2018 :rolleyes:

muszę uzbroić się w cierpliwość...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 19:59, mio1 napisał:

założyłem do mojego forka felgi  wraz z oponami zimowymi

Czy była potrzeba "programowania" tych nowych felg pod kątem czujników ciśnienia?

Edytowane przez Drizzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie lubi jak coś mu niepotrzebnie świeci ;) 

Kontrolki jednak - jak sama nazwa wskazuje - coś kontrolują, w tym przypadku coś wpływającego na bezpieczeństwo jazdy, więc chyba nie warto z nich tak łatwo rezygnować :pstryk: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Drizzt napisał:

Kontrolki jednak - jak sama nazwa wskazuje - coś kontrolują, w tym przypadku coś wpływającego na bezpieczeństwo jazdy, więc chyba nie warto z nich tak łatwo rezygnować 

System TMPS w Subaru  działa z dużym opóźnieniem.   Jak coś jest nie halo z ciśnieniem w kołach to kontrolka zapala się po przejechaniu ładnych paru kilometrów tak że prędzej poczujesz  na  kierownicy/aucie wibracje niż  zobaczysz na kokpicie kontrolkę więc z bezpieczeństwem to za dużo  wspólnego to to nie ma. Równie dobrze mogłoby  tego systemu  wogole  nie być. Kupisz "planowanego" forka to sam będziesz mógł  sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.12.2017 o 21:19, Malyboss napisał:
W dniu 10.11.2017 o 00:12, Malyboss napisał:

U mnie już założone - Michelin CrossClimate 215/65 R16

Jak będę miał jeszcze jakieś spostrzeżenia (zwłaszcza, jak spadnie śnieg i będzie można trochę w tych warunkach pojeździć) to napiszę.

mogę namolnie prosić o pare słów?:rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 17:31, Herbert napisał:
W dniu 14.12.2017 o 21:19, Malyboss napisał:
W dniu 10.11.2017 o 00:12, Malyboss napisał:

 

U mnie już założone - Michelin CrossClimate 215/65 R16

 

 

Jak będę miał jeszcze jakieś spostrzeżenia (zwłaszcza, jak spadnie śnieg i będzie można trochę w tych warunkach pojeździć) to napiszę.

 

 

mogę namolnie prosić o pare słów?:rolleyes:

 

 

W dniu 15.02.2018 o 19:38, Czarne_Koronkowe napisał:

a mam CrossClimate w służbowym Partnerze. Sprawują się super. Co prawda nie kolega nie jeździ w kopnym śniegu, ale na nasze obecne zimy bez wyjazdów na narty są świetne.

 

A proszę bardzo, krótko i zwięźle - zupełnie bez zastrzeżeń :)

Tak jak się spodziewałem - opona bardzo dobrej jakości do jazdy cywilnej - przewidywalna na i na śniegu, i na mokrym. Zero problemów z trakcją.

Korzystając ze śniegu (którego nie było tak znowu dużo) pokręciłem się trochę na zaśnieżonych placach... na ile oczywiście wolnossakiem można się "pokręcić"... :D 

Wrażenia bardzo dobre. Jeśli miałbym je kupić je jeszcze raz, to tak bym właśnie zrobił. Wolę dobrej klasy CrossClimate niż średniej jakości zimówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam komplet z alu na stalowe od starszego modelu Z 17 na 15. Wyglada słabo. Zawsze wiosną mam za to usmiech ma twarzy. Robie to z praktycznego punktu. Kieduz małzon przýdzwonil w krawężnik i stalowa naprawili znacznie taniej.

Dziękuję oklaskow nie trzeba

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...