Skocz do zawartości

Pikanie - OBK 2005


RAV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna użytkuje OBK 2,5 z 2005 roku .

Nie udało mi się znaleźć instrukcji obsługi to tego samochodu a dziś usłyszałem we wnętrzu trzykrotne pikanie.

Co to może być?

Czyżby rezerwa paliwa? Wskazówka paliwa jest na 1/4. Co prawda już miałem niższy stan paliwa ale wcześniej takiego pikania nie kojarzę.

Czy w ogólne jest tam kontrola rezerwy? W Foresterze SG zapalała się dopiero jak wskazówka pokazywała zero.

Gdyby ktoś z Was miał instrukcje w PDF to się polecam - co prawda auto było zakupione w SIP ale instrukcja nie dotrwała do dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2017 o 23:55, Kambol napisał:

Piknięcie też jest po pierwszych 2 godzinach od uruchomienia silnika i potem co godzinę (licznik E/T). Może też pikać elektryczny fotel po ustawieniu na zaprogramowaną pozycję.

Ale w poliftowych Legacy/Outback:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Prawdopodobnie to jednak plecak na fotelu pasażera. Nie zwróciłem uwagi czy lampka nad lusterkiem swiecila.

Teraz pozostała walka se słabym odbiorem radia, gasnącym wyświetlaczem komputera i może zacznę cieszyć się sprawnym autem. Mechanicznie już jest ogarnięty ale te drobiazgi mnie denerwują. Forester mnie rozpiescil - był przez 5 lat totalnie bezawaryjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2017 o 08:43, RAV napisał:

Dziękuję za uwagi. Prawdopodobnie to jednak plecak na fotelu pasażera. Nie zwróciłem uwagi czy lampka nad lusterkiem swiecila.

Teraz pozostała walka se słabym odbiorem radia, gasnącym wyświetlaczem komputera i może zacznę cieszyć się sprawnym autem. Mechanicznie już jest ogarnięty ale te drobiazgi mnie denerwują. Forester mnie rozpiescil - był przez 5 lat totalnie bezawaryjny. 

To czego zmieniałeś?

1. Radio może słabo odbierać przez:

a. odłączoną od radia wiązkę anteny.

b. uszkodzony (lub brak) wzmacniacz antenowy w tylnej klapie.

2. Wyświetlacz próbowałeś reanimować - utleniona cyna i zimne luty do sprawdzenia.

Jak to wszystkie problemy, to masz bezproblemowy egzemplarz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WOJO napisał:

To czego zmieniałeś?

1. Radio może słabo odbierać przez:

a. odłączoną od radia wiązkę anteny.

b. uszkodzony (lub brak) wzmacniacz antenowy w tylnej klapie.

2. Wyświetlacz próbowałeś reanimować - utleniona cyna i zimne luty do sprawdzenia.

Jak to wszystkie problemy, to masz bezproblemowy egzemplarz. :D

Antena do radia podłączona, wzmacniacz zmieniony - efekt marny albo żaden. Tzn radia nie wiem jak wyjąć ale jak łapiesz za koniec anteny palcami to zaczyna odbierać..

Wyświetlacz wyciągnołem - przylutowałem na kondensatorach, bliżej ekranu się bałem- efekt żaden.

Wczoraj dziwnie szybko padła poduszka skrzyni, zawieszenie ogarnołem wczesniej, przepustnica tez wymagała ingerencji.

W sumie najważniejsza wada tego auta to korozja - auto od nowości widziało polską sól. Dziur na szczęście nie ma - konserwacja wstępnie zrobiona. 

Edytowane przez RAV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RAV napisał:

Antena do radia podłączona, wzmacniacz zmieniony - efekt marny albo żaden. Tzn radia nie wiem jak wyjąć ale jak łapiesz za koniec anteny palcami to zaczyna odbierać..

Wyświetlacz wyciągnołem - przylutowałem na kondensatorach, bliżej ekranu się bałem- efekt żaden.

Wczoraj dziwnie szybko padła poduszka skrzyni, zawieszenie ogarnołem wczesniej, przepustnica tez wymagała ingerencji.

W sumie najważniejsza wada tego auta to korozja - auto od nowości widziało polską sól. Dziur na szczęście nie ma - konserwacja wstępnie zrobiona. 

Jeżeli masz na myśli poduszkę centralną skrzyni "kość", to spróbuj ją dokręcić na obu śrubach. Miałem właśnie taką "usterkę". Przy każdym hamowaniu i ruszaniu słyszałem pojedynczy głuchy stuk, bo jednemu "mechanikowi" zabrakło czasu na jej dokręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...