Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem, dotykałem i uważam, że na prawdę OK pojazd :) 

Niestety nie jeździłem bo w Gdańsku nie ma jeszcze demówki.

Do narzekań się nie przyłączę bo pomimo, że może wolałbym MT, może nie ma tego czegoś co miał Hawk NA to i tak uważam, ze trzeba się cieszyć z tego co jest. Jak 3 lata temu kupowałem BRZ to nie było Levorga, nie było Imprezy, a teraz są i dla takiego klienta jak ja jest więcej opcji do wyboru.

Jak się przejadę to się zastanowię ;) 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Primi napisał:

Oglądałem, dotykałem i uważam, że na prawdę OK pojazd :) 

Niestety nie jeździłem bo w Gdańsku nie ma jeszcze demówki.

 

....

 

 

To że w Gdańsku nie ma jeszcze demówki to niejako sprawka mojej żony...

W Poniedziałek byliśmy na jeździe próbnej po której moja żona zdecydowała się na kupno imprezy, jedyny warunek to kolor czerwony w wersji sport. Po sprawdzeniu dostępnych aut w Polsce okazało się że jest jeszcze jeden taki samochód, tyle że w Gdańsku i jest w trakcie rejestracji jako auto testowe. Nasz dealer w jakiś sobie znany sposób przekonał kolegę z Gdańska by nam odstąpił ten samochód i jest on aktualnie w drodze na Śląsk. W tym tygodniu powinien już być w moim garażu. :)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Impreza jest praktycznie tak samo wyceniona jak nowe XV. W tej sytuacji wydaje mi się, że Impreza wciąż pozostanie na marginesie sprzedaży w PL. Wiadomo, że jest moda na crossovery te w innych markach są zazwyczaj ok 10tys droższe od wielkościowych odpowiedników osadzonych bliżej asfaltu. W Subaru jest inaczej, cena jest identyczna. Wybór raczej będzie prosty. Za te 115tys 80% klientów wybierze podniesionego XV zamiast Imprezy. Oczywiście impreza jest ładniejsza, bez tych wszystkich plastikowych nakładek itd jest bardziej proporcjonalna itd ale jednak komfort wsiadania, lepsza widoczność i większy prześwit który pozwala szerzej wykorzystać napęd 4x4 spowodują, że pewnie za jakiś czas znowu Japończycy dojdą do wniosku, że nie ma sensu oferować zwykłej Imprezy na europejskim rynku. Ale sami sobie to fundują !. Impreza byłaby tańsza o te 10-15tys to sprawa by się wyrównała.

 

Chętnie bym zobaczył Imprezę lub nowe XV w testach Pertyna. Uważam, że warto aby zarząd SIP nawet specjalnie mu te auta podstawił, to prawie nic nie kosztuje a znacząco pomogłoby sprzedać te auta. To nie te same czasy co 10 czy 15 lat temu. Dzisiaj video-recenzje to podstawa marketingu, w dodatku znacznie tańszego niż wywalenie setek tysięcy na reklamy w TV czy bilbordy.

Edytowane przez bebeto
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bebeto napisał:

Chętnie bym zobaczył Imprezę lub nowe XV w testach Pertyna. Uważam, że warto aby zarząd SIP nawet specjalnie mu te auta podstawił, to prawie nic nie kosztuje a znacząco pomogłoby sprzedać te auta. To nie te same czasy co 10 czy 15 lat temu. Dzisiaj video-recenzje to podstawa marketingu, w dodatku znacznie tańszego niż wywalenie setek tysięcy na reklamy w TV czy bilbordy.

 

Pertyn ogłosił w jednym z komentarzy na YT, że jednak zrobi test Imprezy na początku grudnia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, raveout napisał:

 

Pertyn ogłosił w jednym z komentarzy na YT, że jednak zrobi test Imprezy na początku grudnia.

 

Dzięki za cenną informację. Będę czekał z niecierpliwością. Testy od Marekdrives już mnie tak nie interesują ( jak jakiejś marki albo auta nie lubi to leci strasznie po łebkach i wtedy brak podstawowych informacji w jego recenzjach odnośnie np. zawieszenia itd ), kiedyś byłem nimi oczarowany, ale gdy wyszedł na swiatło Youtube Pertyn to zdetronizował Marka. Zachar pewnie także będzie testował Subaru bo w przeszłości sporo takich recenzji już popełnił.

Edytowane przez bebeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, burton napisał:

ceny nie są takie same...

Impreza - 24.900, 26.500, 28.900 EUR

XV -          26.500, 28.000,  30.500 EUR

 

siedziałem w sobotę w wersji sport, wszystko super, bagażnik tylko jakiś mały mi się wydał, płytki bardzo ale to chyba przez awd....

 

No dobrze, 1500euro różnicy co daje przy dzisiejszym kursie 6300zl. Przy cenie obu aut powyżej 100tys to nie jest duża różnica. Nie na tyle duża aby stawiała pod znakiem zapytania finansowego wybór pomiędzy wpisującym się we współczesną modę XV a klasycznym kompaktem czyli Imprezą.

Tak jak pisałem konkurencja znacząc bardziej różnicuje cenowo crossovery od kompaktów. Wystarzy popatrzyć od jakiej ceny startuje np. Ibiza a od jakiej bazujący na niej Seat Arona. Różnica 26tys ! sic

Oczywiście Seat w podstawie to zawsze totalny golas i nijak to porównywać do Subaru ale pewne trendy rynkowe to pokazuje. Myślę, że gdyby nie te różnicowanie mocne cenowe to praktycznie nikt by już dzisiaj kompaktów nie kupował. Szły by tylko crossovery.

Edytowane przez bebeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raveout napisał:

 

Pertyn ogłosił w jednym z komentarzy na YT, że jednak zrobi test Imprezy na początku grudnia.

 

Zamówiłem, moze bede pierwszy niz Pertyn :P

Jak bedziecie grzeczni to wam ladnie wszystko dokladnie opisze :)

 

1 godzinę temu, burton napisał:

ceny nie są takie same...

Impreza - 24.900, 26.500, 28.900 EUR

XV -          26.500, 28.000,  30.500 EUR

 

siedziałem w sobotę w wersji sport, wszystko super, bagażnik tylko jakiś mały mi się wydał, płytki bardzo ale to chyba przez awd....

 

No faktycznie za duzy nie jest ten bagażnik (ale xv tez ma maly) - moim zdaniem to przez wnętrze. Jest naprawde spore.

Zobaczcie wyzej jak pisalem o ustawieniu fotela i pomiarach. Lepszy wynik niz w levorgu (staralem sie naprawde tak samo ustawic pozycje). 

Co za tym idzie jak sie wsadzi bobasa w foteliku to mniej nam nogami ubrudzi siedzenie z przodu. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po tym jakie cięgi zbierał  za spalanie silnik z Levorga, Subaru coś z tym postanowiło zrobić i dlatego między innymi nie ma doładowania w nowych silnikach, jest za to bezpośredni wtrysk. Myślę, że więcej niż 9L w mieście nie biorą.

To już raczej ostatnie tchnienia silników typu Boxer, na dłuższą metę nie opłaca się w to inwestować bo albo wysokie spalanie albo mizerna moc. To jest nie do udźwignięcia dla jednej samodzielnej marki. Może gdyby Subaru połączyło siły z kimś jeszcze to dałoby się opracować nowy mocny i oszczędny silnik. Nowa płyta podłogowa jest przystosowana do napędu hybrydowego a i elektryki nieubłaganie wkroczą. Wydajna technologia i to znacznie tańsza niż to co nam się teraz oferuje dla elektryków już jest, ale koncerny jej nie wprowadzą z dnia na dzień bo lobby ropne nasłało by na nich smutnych panów.

Z zaufanego źródła wiem, że czeka nasz maksymalnie ejszcze jedna generacja aut z tradycyjnymi lub hybrydowymi silnikami a potem już tylko elektryki. To jest już umowa pomiędzy wieloma koncernami. Stopniowe wygaszanie technologi jaką znamy od ponad 100lat.

Edytowane przez bebeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bebeto napisał:

 

Z zaufanego źródła wiem, że czeka nasz maksymalnie ejszcze jedna generacja aut z tradycyjnymi lub hybrydowymi silnikami a potem już tylko elektryki. To jest już umowa pomiędzy wieloma koncernami. 

Czy to jest tożsame źródło, które poinformowało o sprzedaży Mistrali z Egiptu do Rosji za dolara?

"You made my day" :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Czy to jest tożsame źródło, które poinformowało o sprzedaży Mistrali z Egiptu do Rosji za dolara?

"You made my day" :) 

 

Nie, jest to źródło z wew dużego niemieckiego koncernu. Z resztą możesz wrócić do naszego posta za parę lat i sam się przekonasz. Duże koncerny opracowują line-up na kilka a nawet kilkanaście lat do przodu i tam wyraźnie stoi jeszcze jedna generacja aut spalinowych a potem już elektryki.

Śpieszmy się kupować Subaru z Boxerem bo to są ostatnie podrygi.

Edytowane przez bebeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bebeto napisał:

 

Nie, jest to źródło z wew dużego niemieckiego koncernu. Z resztą możesz wrócić do naszego posta za parę lat i sam się przekonasz. Duże koncerny opracowują line-up na kilka a nawet kilkanaście lat do przodu i tam wyraźnie stoi jeszcze jedna generacja aut spalinowych a potem już elektryki.

Śpieszmy się kupować Subaru z Boxerem bo to są ostatnie podrygi.

Dzięki za cynk. Jutro kupię ze 3 na zapas :)

Uwielbiam to Forum. Wieszcze, wizjonerzy, eksperci, spiskowcy, "dobrze poinformowani", żartownisie... mamy tu wszystko :)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tsunetomo napisał:

Dzięki za cynk. Jutro kupię ze 3 na zapas :)

Uwielbiam to Forum. Wieszcze, wizjonerzy, eksperci, spiskowcy, "dobrze poinformowani", żartownisie... mamy tu wszystko :)

 

 

 

Ale chopie ja nie jestem żadnym wizjonerem tylko opieram się na faktach. Nie wiem skąd twój " szok i niedowierzanie " potwierdzenie moich słów można znaleźć już teraz nawet w subaru i ich nowej platformie która pewnie jest przyszykowana na tą i następną generację aut. Myślę, że zarząd SIP także to potwierdzi bo pewnie znają line-up na następne lata, w sensie ogólne ramy i zarys rozwoju marki i kolejnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bebeto napisał:

 

Ale chopie ja nie jestem żadnym wizjonerem tylko opieram się na faktach. Nie wiem skąd twój " szok i niedowierzanie " potwierdzenie moich słów można znaleźć już teraz nawet w subaru i ich nowej platformie która pewnie jest przyszykowana na tą i następną generację aut. Myślę, że zarząd SIP także to potwierdzi bo pewnie znają line-up na następne lata, w sensie ogólne ramy i zarys rozwoju marki i kolejnych modeli.

Spokojnie, nie bierz wszystkiego tak poważnie,

bo nie przetrwasz w świecie The Forum :)

Masz może albo miałeś Skodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...