Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Benito66 napisał:

No bez jaj, przyspieszenie 0-100 km/h (lub w innych przedziałach prędkości) jak najbardziej oddaje to, które auto jest szybsze w jeździe tak normalnej, jak i nienormalnej, zasadniczo w każdej :P

No nie bardzo, pojezdzij sobie autem, ktore ma bardzo niski moment, spod swiatel bedzie tak samo szybkie jak auto z turbo o takiej samej mocy , ale juz w takiej codziennej jezdzie wydaje sie i jest wolniejsze, bo nikt go nie paluje w gornym zakresie obrotow tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol Maciejewski napisał:

pojezdzij sobie autem, ktore ma bardzo niski moment, spod swiatel bedzie tak samo szybkie jak auto z turbo o takiej samej mocy

nie będzie tak samo szybkie. Chyba mylisz moc z momentem obrotowym.  Auto z turbo o tej samej mocy będzie miało dużo dużo większy moment niż wolnossak. . Zresztą jest Subaru 2.0i o mocy 150 koni i jest Subaru z silnikiem diesla o mocy 147 koni. I wolnossak do diesla nie ma nawet podejścia i przy starcie i w normalnej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, raju napisał:

Dzień dobry,

 

cieszę się, że zwróciłeś uwagę na aspekt temperatury oleju silnikowego, ponieważ możliwość odczytu oraz faktyczny stan mają dla mnie priorytetowe znaczenie. Pragnę zauważyć, że z początku, kiedy temperatura oleju silnikowego wynosiła 37 stopni, podróżowałem z prędkością jaka obowiązuje w terenie zabudowanym tj 50 km/h. W momencie zjazdu na obwodnicę temp oleju wynosiła już blisko 70 stopni Celcjusza, temperatura powietrza ok 3 stopni. Przy ostatnim prawym łuku temperatura podskoczyła do 80 stopni. W drodze do salonu po zakończeniu nagrywania jechałem max 120 km/h a temp sięgnęła 82 stopnie. Z całym szacunkiem, ale bardzo pilnuję tego parametru i potwierdzi to niejeden klient. Z ciekawości dodam, że Forek XT na wysokości ostatniego prawego łuku osiąga ok 96 stopni Celcjusza. Co do tego konkretnego egzemplarza - sam mam na niego chrapkę ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Ok. to temat temperatury oleju wyjaśniony, ale nadal nurtuje mnie kwestia instrukcji producenta odnośnie docierania przez pierwszy 1000 km. Nie wiem jak instrukcja mówi o silniku nowej imprezy, ale pamiętam co mówiła przy forku XT - przez pierwszy 1000 km nie przekraczać 4 tys. obrotów jeśli dobrze pamiętam. Jak to się ma do pałowania silnika do odcięcia? Rozumiem potrzebę poinformowania potencjalnych klientów o osiągach auta, ale ja bym tej demówki też nie kupił. Ale filmik fajny :)

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Koper napisał:

 

klient , po  obejrzeniu filmiku , przyjechał dzisiaj i zadatkował . Odbiór koniec lutego....:)

ps. a już myślałem , że będzie trzeba złomować...

Brawo wy. Klient zawsze się znajdzie.

Jednak nadal nie napisał Pan nic o instrukcji producenta w temacie docierania silnika w nowej imprezie.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaca68 napisał:

Jednak nadal nie napisał Pan nic o instrukcji producenta w temacie docierania silnika w nowej imprezie.....

 

faktycznie , więc przez pierwszy tysiąc kilometrów trzeba jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego a potem w zasadzie też....:)

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaca68 napisał:

Brawo wy. Klient zawsze się znajdzie.

Jednak nadal nie napisał Pan nic o instrukcji producenta w temacie docierania silnika w nowej imprezie.....

 

Naprawdę myślisz ze taki wolno ssący silnik wymaga docierania? U mnie w OBK od

poczatku normalna jazda. Swoją droga tez ciekaw jestem opinii producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz OBK poczytaj instrukcję, będziesz wiedział.

9 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

faktycznie , więc przez pierwszy tysiąc kilometrów trzeba jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego a potem w zasadzie też....:)

Gratuluję dobrego samopoczucia. Tylko nic merytorycznego w tym nie ma. Już wiem którego salonu Subaru unikać....

 

ps.

a tak na marginesie to przekraczanie prędkości pokazane na filmie i kierowanie jedną ręką w drugiej trzymając telefon.

Jakbym był złośliwy to wysłałbym link do filmu na policję :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaca68 napisał:

Masz OBK poczytaj instrukcję, będziesz wiedział.

Gratuluję dobrego samopoczucia. Tylko nic merytorycznego w tym nie ma. Już wiem którego salonu Subaru unikać....

 

ps.

a tak na marginesie to przekraczanie prędkości pokazane na filmie i kierowanie jedną ręką w drugiej trzymając telefon.

Jakbym był złośliwy to wysłałbym link do filmu na policję :yahoo:

Dzięki za radę "wuju" :)

Czyżbys to Ty?

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaca68 napisał:

Zamiast wklejać głupawe filmiki - poczytaj instrukcję :( 

Dzięki raz jeszcze za radę :) Szkoda ze nie dali instrukcji w formie audiobooka ;) 

Zluzuj, nie miałem intencji Cię obrazić. Odrobina dystansu, pomaga w życiu.

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jaca68 napisał:

a tak na marginesie to przekraczanie prędkości pokazane na filmie i kierowanie jedną ręką w drugiej trzymając telefon.

Jakbym był złośliwy to wysłałbym link do filmu na policję :yahoo:

 

 pierwszy forumowy "sygnalista"....:) bo teraz tak to się nazywa....:rolleyes:

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawajcie jeszcze....

Od kiedy TF promuje łamanie przepisów?

Napisałem, że jeśli byłbym złośliwy wysłałbym link do filmu na policję. Ale nie jestem i nie wyśle.

Ale z drugiej strony to dostępna strona, Każdy może obejrzeć, policjant też.  Powodzenia życzę.

 

17 minut temu, Dottoree napisał:

A Ty zamiast głupio komentować o donoszeniu zjedz snickersa, albo zrob co tam chcesz innego... 

Zluzuj majty koleś :yahoo:

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

 pierwszy forumowy "sygnalista"....:) bo teraz tak to się nazywa....:rolleyes:

Było sygnalistów wielu... ale każdy bladł przy Jankielu...

a może cymbalistów...? Słabo u mnie z czytaniem, a Pana Tadeusza na audiobook nie było ;)

ad rem Panie Andrzeju - kiedy będzie XV nowy na jazdy próbne?

4 minuty temu, Jaca68 napisał:

Dawajcie jeszcze....

Od kiedy TF promuje łamanie przepisów?

Napisałem, że jeśli byłbym złośliwy wysłałbym link do filmu na policję. Ale nie jestem i nie wyśle.

Ale z drugiej strony to dostępna strona, Każdy może obejrzeć, policjant też.  Powodzenia życzę.

 

Zluzuj majty koleś :yahoo:

Sorry, muszę jeszcze raz :) 

 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaca68 napisał:

No są takie momenty, szczególnie na A2, ze sam się zastanawiam czy czasem nie należy być sygnalistą.

peace i spokojnej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aflinta napisał:

Już widzę te pierwsze miejsca Mercedesów E63 AMG czy innych Ferrari albo Lambo na wszelakiej maści KJS'ach :D Masa, zawieszenie, układ kierowniczy czy gabaryt też ma znaczenie gdy kończy się szeroka sucha długa prosta :)

Jasne, a w lesie to w ogóle rower będzie najszybszy, bo się zmieści miedzy drzewami, a samochód nie, he he :biglol:

Mówimy o czystej szybkości, której przyspieszenie jest nieodłącznym atrybutem:

 

Edytowane przez Benito66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karol Maciejewski napisał:

No nie bardzo, pojezdzij sobie autem, ktore ma bardzo niski moment, spod swiatel bedzie tak samo szybkie jak auto z turbo o takiej samej mocy , ale juz w takiej codziennej jezdzie wydaje sie i jest wolniejsze, bo nikt go nie paluje w gornym zakresie obrotow tylko. 

 

coś w tym jest....

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...