Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

Takie sobie obserwacje - nowe imprezy praktycznie są nieobecne na drogach, przynajmniej w moim regionie (choć ni tylko), w przeciwieństwie do  nowych XV. W mojej ocenie przyczyną jest stosunkowo mała różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma modelami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jabubmw napisał:

Instrukcję dostanę, wraz z książką, po sfinalizowaniu transakcji, poza tym,  faktycznie,  instrukcja to ostayeczność, to przyznanie się do porażki.. :)

Drugie pytanie, to Android Auto, oczywiście, lewa edycja, a...

... trzecie, to obsługa telefonu. Czyli,  w ilu ruchach da się wybrać połączenie? W starym bmw wystarczył jeden przycisk...

Z Android auto sprawa jest prosta, wpinasz kabel USB do telefonu i do gniazda USB od stacji multimedialnej - od tego momentu (jak masz Android auto zainstalowane) odpala się automatycznie i całe sterowanie jest głosowo po polsku (zadzwoń do Brzęczyszczykiewicz, nawiguj do Szczebrzeszyn itp.). Niestety ma to drobną wadę, bo musi zawsze być połączone z internetem co powoduje pewne opóźnienia w działaniu. Kolejna opcja to użycie wbudowanego asystenta że stacji - naciskasz i mówisz po angielsku do kogo zadzwonić. O ile jeszcze kontakty w książce adresowanej można dostosować by jakoś do tych podstawowych się dodzwonić, to uruchomienie nawigacji na konkretny adres może być większym wyzwaniem :) Ale działa szybko i bez internetu. Ostatnia możliwość to dodanie na ekranie skrótów do konkretnych osób i jednym dotknięciem inicjowanie połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 01:13, FanSub napisał:

Takie sobie obserwacje - nowe imprezy praktycznie są nieobecne na drogach, przynajmniej w moim regionie (choć ni tylko), w przeciwieństwie do  nowych XV. W mojej ocenie przyczyną jest stosunkowo mała różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma modelami. 

 

Nie tylko - to też skutek obecnej mody na SUVy/Crossovery - one po prostu na czasie.

Sam uważam siebie za ofiarę tej mody :) To znaczy, zastanawiam się, czy z tej konkretnie pary dobrze wybrałem, i piszę to jako posiadacz poprzednio wyraźnie podniesionego auta. 

Każda zaleta dodatkowego prześwitu w przypadku tej akurat pary aut, niwelowana jest przez wadę.

Impreza na pewno będzie sie lepiej prowadziła, będzie w niej ciszej, będzie większy wybór i tańszych opon. Problemem przy tym przednim zwisie będą krawężniki - obstawiam, że przedni zderzak od spodu miałbym do tej pory solidnie porysowany :D

No i kwestia zbiornika paliwa, to największa przewaga XV - 13 litrów więcej to dużo - w kwestii zasięgu jest znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie prześwit w Imprezie to jego pięta achillesowa. Wysokie progi zwalniające mogą być już wyzwaniem. Trzeba szukać twardego i gładkiego i tak planować trasę. Plusem Imprezy jest to, że drugą taką zobaczy się w innym województwie :)

P.S. O tej różnicy w pojemności zbiornika nie wiedziałem. 13 litrów, to już sporo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 cm, tyle co bmw e90... tylko, że Imprezą szorowałem po garbie. Chyba ma dłuższy rozstaw osi,ale zaraz sprawdzę. 

A, jednak krótszy: 2670 do 2761. Hmm.. betą nie rysowałem na progach.. 

Już wiem. U nas pod Auchanem robili remont i zbudowali nowe, dość wysokie progi. I pierwszy przejazd był akurat Imprezą..

Edytowane przez Jabubmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba te progi jakoś omijać i niepotrzebnie kombinować, a powinny być jakieś normy dot. wysokości tych konstrukcji. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy jeszcze sobie obniżają zawieszenie, ci muszą mieć dopiero problemy. 

A, tak przy okazji; ogrzewanie lusterek, to gdzie się włącza, mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jabubmw napisał:

Acha, dzięki. 

A, spryskiwanie reflektorów? 

Instrukcję dostanę za tydzień, więc pewnie jakieś głupie pytanie jeszcze zadam..

Obstawiam, ze tak jak w innych Subaru: przytrzymasz spryskiwanie przedniej szyby ponad 2 sekundy, spryskiwacze reflektorów sie aktywują - pod warunkiem, że reflektory są włączone. Gdy reflektory nie są włączone spryskiwacze nie sa aktywowane. To bardzo dobre rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 11:35, palmall napisał:

Z drugiej strony stary wysłużony legac wydaje mi się szybszy i lepiej klejący się drogi. 

Miałem trzy a jeździłem chyba wszystkimi cywilnymi modelami subaru po roku 2000.

I uwierz mi, to jest przepaść. 

MY2018 prowadzi się jak gokart. 

Jest takie stare sformułowanie, że dane auto, model etc...jest genialne bo wybacza błędy kierowcy... 

Nowa impreza nie wybacza, ona współpracuje! 

A mnie irytują wypowiedzi ludzi, którzy albo słyszeli, albo przeczytali a jeśli już jeździli to zrobili danym modelem 5km na jeździe próbnej i delikatnie mówiąc nie są usatysfakcjonowani... 

Ja jako posiadacz jestem zachwycony :yahoo:tym, co to auto ma do zaoferowania zarówno tym wymagającym jak i zwykłym użytkownikom. 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem MY18 na kilka godzin jak STI bylo na przegladzie.Wszystko ladnie pieknie,osiagi wystarczajace ,fajnie tlumiace zawieszenie.Nie bylem jednak w stanie dogadac sie ze zbyt jak dla mnie gumowym ukladem kierowniczym. W XT czy STI ktore posiadam przy kazdej predkosci czuc co sie dzieje z autem i w duzej mierze wiadomo cos o interakcji kolo/nawierzchnia. W Imprezie czulem ze gdzies po 1 obrocie z kawalkiem kierownica zupelnie  nie wiedzialem co sie dzieje na styku kolo/droga. Czulem jednak ze robote robi nowa platforma a odczucie o braku informacji z kol bylo nieco zludne ale przekonanie sie do tego zajelo mi chwile.Jestem bardzo ciekawy Forestera na tej platformie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, guma napisał:

A mnie irytują wypowiedzi ludzi, którzy albo słyszeli, albo przeczytali a jeśli już jeździli to zrobili danym modelem 5km na jeździe próbnej i delikatnie mówiąc nie są usatysfakcjonowani... 

 

Wiesz co... no nie wiem, zrobiłem ze 4 tyś km i nabijam dalej, dobra no, jeździ, fajna jest, prowadzi się spoko ale żeby to był jakiś mały gokart? Ani się nie drze jakoś, dźwięk silnika jakiś taki schowany jest, trochę się pietram chodzić tym po winklach ostrzej, CVT jakoś tak nie do końca mi siedzi chociaż przy normalnej jeździe rewelacja... no nie wiem, na lato założę jakieś gumy bardziej klejące to zobaczymy. 150KM też jakoś nie porywa... ale daje radę. Podobnie jak 165 w legacu. No ale to moje subiektywne odczucia po przesiadce do 10 lat młodszego auta. Legacem wiem że jak napadnę na zakręt to wyciągnę go, Imprezą się zastanawiam co będzie, może kwestia przestawienia się a może się po prostu boję uszkodzić :]

Póki co czekam na jakieś śniegi bom ciekawy jak sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...