Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sebastian.R napisał:

 

Ale tom tom? No prosze... Ale bajer. 

 

:D A prosze powiedzieć co do za druciki zatopione w lewym górnym rogu przedniej szyby? Strasznie mnie to ciekawi.

Działa jak cdrom na lusterku, jak celują w Ciebie suszarka to odbija promienie. Ponoć ma jeszcze jakieś inne do końca nie zbadane magiczne właściwości :P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Sebastian.R said:

 

W jakim sensie? Czy power zabiera? Czy odczuwalnie to nie wiem. Zawsze mam wlaczoną. Szyby nie parują a przy minusach i tak kompresor pewnie nie odpala.

Jezeli chodzi o to czy obroty skacza to minimalnie tak, kazde auto tak ma. 

 

Chyba ze pytasz czy wiatrak slychac od nawiewow :P to tak slychac, jedynie na pierwszym biegu nie slychac. Ale to wina tego ze silnik jest cichy :P 

Jak sie rozpedzisz na trasie to bez roznicy. Opony i tak zagluszą. 

 

A jak w innym sensie to dopercyzuj pytanie pls :)

Dzięki Sebastian, chodzi mi o to, czy silnik odczuwalnie jest słabszy kiedy się włącza klima? Klima jednak trochę poweru potrzebuje. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Topi napisał:

Dzięki Sebastian, chodzi mi o to, czy silnik odczuwalnie jest słabszy kiedy się włącza klima? Klima jednak trochę poweru potrzebuje. Z góry dzięki. 

 

Przy 2.0 nie odczujesz. Pozatym cvt... I zima :P ja nawet nie wiem czy sprężarka sprawna. 

Kieeeeedys jak mialem punto 1.1 55 koni... Przed wyprzedzaniem sie wyłączało... To byly czasy.... O 2.0 130-150km każdy marzył.

Teraz 200 koni zrobiło sie jak 90 kiedys....

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Sebastian.R said:

 

Przy 2.0 nie odczujesz. Pozatym cvt... I zima :P ja nawet nie wiem czy sprężarka sprawna. 

Kieeeeedys jak mialem punto 1.1 55 koni... Przed wyprzedzaniem sie wyłączało... To byly czasy.... O 2.0 130-150km każdy marzył.

Teraz 200 koni zrobiło sie jak 90 kiedys....

Dzięki Sebastian. To pozytywna informacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 godzin temu, Sebastian.R napisał:

 

:D A prosze powiedzieć co do za druciki zatopione w lewym górnym rogu przedniej szyby? Strasznie mnie to ciekawi.

To jest antena do DAB ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_cyfrowe )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
31 minut temu, radekk napisał:

a mogliśmy stworzyć jakąś legendę

Cóż, faktem jest, że ta antenka może tez odbierać sygnały życia rozumnego wysyłane z gwiazdozbioru plejad. Trzeba tylko trochę poczekać ... :)

  • Super! 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem wstępnie spalanie.

Tak oszczędnie chyba nigdy nie było...

Mierzone od zimnego silnika, 8 stopni, dystans do pracy 9km. Miasto, troche oszukane bo bocznymi ulicami, ale za autobusem sie z 5 min ciągnałem.

Spokojna jazda... 7.2L wg komputera... 

 

Opony zimowe 225, nizsze wersje maja 215 wiec ulamek mozna jeszcze urwac. Jestem w stanie uwierzyc ze az 0,5L roznicy katalogowo. Bo te 6L pozamiastem wg katalogu widze ze przy emeryckiej 80/90kmh jest osiągalne. 

No i im dluzej tym oszczedniej bo na zimno jednak spala wiecej. 

Podgrzewanie fotela wlaczone, temp na 22, wiatrak na 1 bieg jak juz sie cieplo zrobilo.

 

Acha - start/stop wyłączony. 

 

Chyba po raz pierwszy mam samochod benzynowy ktory mi poniżej 10 spala :P i taki ktorego spalanie zgadza sie z broszurą informacyjną. 

 

 

Edytowane przez Sebastian.R
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian.R napisał:

Zmierzyłem wstępnie spalanie.

Tak oszczędnie chyba nigdy nie było...

Mierzone od zimnego silnika, 8 stopni, dystans do pracy 9km. Miasto, troche oszukane bo bocznymi ulicami, ale za autobusem sie z 5 min ciągnałem.

Spokojna jazda... 7.2L wg komputera... 

 

Opony zimowe 225, nizsze wersje maja 215 wiec ulamek mozna jeszcze urwac. Jestem w stanie uwierzyc ze az 0,5L roznicy katalogowo. Bo te 6L pozamiastem wg katalogu widze ze przy emeryckiej 80/90kmh jest osiągalne. 

No i im dluzej tym oszczedniej bo na zimno jednak spala wiecej. 

Podgrzewanie fotela wlaczone, temp na 22, wiatrak na 1 bieg jak juz sie cieplo zrobilo.

 

Acha - start/stop wyłączony. 

 

Chyba po raz pierwszy mam samochod benzynowy ktory mi poniżej 10 spala :P i taki ktorego spalanie zgadza sie z broszurą informacyjną. 

 

 

Co za czasy nadchodzą.Ze zdjęć wyświetlacza w Subaru zniknie 9 czy nawet 10 z przodu przy średnim spalaniu.Pojawi się 7 czy może nawet 6.Co na to właściciele Levorga  czy XT? ;-) .Może nawet temat spalania na forum przestanie być tabu?!.

Gdy w jednym z salonów samochodowych też z gwiazdą w logo ktoś powiedział ,że Subaru staje się marką robiącą samochody dla „kapeluszników” to się buntowałem.Przecież to nie skoda.

A tak już serio to gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyliście, ale Impreza ma jeszcze jeden fajny bajer - do przedniej wycieraczki przy piórze jest doprowadzony trzeci spryskiwacz, aby czyścić szybę w miejscu kamery Eyesight.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze dawno tak z nowego auta nie byłem zadowolony. 

Wnętrze super, pali umiarkowanie. Przeładowane elektroniką i systemami wspomagajacymi kierowce. Przyspiesza tez mega dobrze. Przepustnica i cvt sa tak oprogramowane, że przy wciśnieciu 30% gazu mamy do dyspozycji odczuwalnie z 80% powera. Wiec efekt, że czujemy sie jakby auto miało z 200 koni przy normalnej jeździe.

Inna sprawa, ze jak już zaczniemy dociskać mocniej to jest niewielka róznica w przyroście przyspieszenia. (Tu sie prosze skupić czytając :p)

 

Fajnie to zrobili bo jest odczucie jazdy wiekszym silnikiem przy normalnej codziennej jeździe. I mysle, ze to oszczedniej koncowo wychodzi, bo szybciej osiągamy docelową predkość. 

11 godzin temu, KGSub napisał:

Nie wiem, czy zauważyliście, ale Impreza ma jeszcze jeden fajny bajer - do przedniej wycieraczki przy piórze jest doprowadzony trzeci spryskiwacz, aby czyścić szybę w miejscu kamery Eyesight.

 

Nie :) sprawdze napewno :P jakoś nie zauważylem zeby gdzies dodatkowo sikało. Thx za info.

Edytowane przez Sebastian.R
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzialem i powiem szczerze wnetrze ok ale Levorg ma jednak lepsze siedzenia te w Imprezie bylo ok ale podparcie uda bylo zdecydowanie za nisko. w ogole malo mialo mozliwosci regulacji. Dlugosc za to byla ok. Nie wiem ale taka mala sprawa a troche deklasuje auto. Jechac nie jechalem. Jechalen za to Foresterem MY18 2 CVT i palil podobnie albo troche wiecej jak Levorg. Levorg pali malo jak jest rozgrzany a ten silnik wolno sie rozgrzewa. 2 L w Forku zdecydowanie szybciej. W Levorgu po 15 km jazdy olej ma dopiero 70 C. Spalanie w miescie na odcinku 9 km nigdy nie bedzie 8 L. No chba, ze startujemy na rozgrzanym silniku wtedy bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem audio - 6 głośników. 

Nie ma napisane co to - ale w telefonie urządzenie zidentyfikowało sie jako harman :)

 

Nie wiem czy to specyfika słabej jakości sygnału audio emitowanego przez radio rozgłośnie czy słabego tunera w aucie.

Ale jak odpaliłem radio.... To mało głośniki ducha nie wyzioneły na 50% głośności przy basach. I nie mówie tu o muzyce tylko słychać, że sie strasznie męczą jak mówi spiker. (Wszystko ustawione bez podbić na 0).

Myśle sobie co za badziewie... Fakt, że ostatnio mam spaczoną opinie harmanami i olufsenami po 15 głośników... Ale myśle... Jak zawsze w subaru... To sam g co 10 lat temu....

 

Włączyłem mp3 z pendrive... I szok.... wszystko gra czysto, bas dudni aż miło, do takiego poziomu głośności, ze szyby lataja a ja nie moge wytrzymac w aucie...

Audio nie do poznania. Sugeruje dilerom zeby klientom puszczali muzyke z mp3 :pp słowo daje, że takiej różnicy jak żyje nie slyszałem a dziesiątki aut przerobiłem...

 

Testowane stacje to rmf i zetka. Normalnie głośniki sie dławią basową mową spikera a przy muzyce z pendrive brzmi to jak dobre 10 głośników w audi itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, DAB powinno grać dużo lepiej niż FM, tak samo oryginalne CD. Skoro MP3 daje zadowalające dźwięki to studiowe CD musi być lepsze. Nawet dobry audio sprzęt potrzebuje dobrej jakości treść jaka ma być grana przez głośniki. A MP3 nie jest uważane za takie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, aflinta napisał:

Na DAB też słabo gra?

 

Dab nie testowalem. Ale w innych autach dab nie miałem i takiej dysproporcji nie było. 

 

23 minuty temu, Topi napisał:

Właśnie, DAB powinno grać dużo lepiej niż FM, tak samo oryginalne CD. Skoro MP3 daje zadowalające dźwięki to studiowe CD musi być lepsze. Nawet dobry audio sprzęt potrzebuje dobrej jakości treść jaka ma być grana przez głośniki. A MP3 nie jest uważane za takie :)

 

Problem w tym, że nie chodzi o samą jako taką jakość fm - tylko o dysproporcje jaka jest pomiedzy fm a źródłem aux. Jakbym, kompletnie dwa zestawy głośników podpinał. Jedne z imprezy 10 lat temu a drugie hi end. 

Sprawdze dab jeszcze. Ale system męczy sie głosem spikera - słowo, ze można sie zniechęcić do systemu tak to gra. A na aux gra rewelacyjnie. Nie powiedziałbym, ze to tylko 6 głośników. 

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim OBK podobnie (HK). Mam wrażenie, że paradoksalnie najlepszy dźwięk jest z telefonu. Zarówno z plików zapisanych w pamięci, jak i tych pobieranych online np z YouTube.

Co ciekawe dźwięk jest dużo lepszy przy połączeniu bezprzewodowym niż za pomocą kabla (iphone).

 

21 minut temu, Topi napisał:

 

Właśnie, DAB powinno grać dużo lepiej niż FM,

 

Niestety nie ma znaczącej różnicy, poza tym, że DAB co chwila gubi zasięg i są irytujące przerwy w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spawalniczy napisał:

W moim OBK podobnie (HK). Mam wrażenie, że paradoksalnie najlepszy dźwięk jest z telefonu. Zarówno z plików zapisanych w pamięci, jak i tych pobieranych online np z YouTube.

Co ciekawe dźwięk jest dużo lepszy przy połączeniu bezprzewodowym niż za pomocą kabla (iphone).

 

Niestety nie ma znaczącej różnicy, poza tym, że DAB co chwila gubi zasięg i są irytujące przerwy w odbiorze.

 

Podsumowując - audio w nowej imprezie jest rewelacyjne jak na moje słoniowe ucho. Ale na źródle aux.

Jak bedziecie testować przed zakupem to wsadzić swój pendrive. Bo na radiu sie można zniechęcić. 

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...