Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, bebeto said:

 

Dokładnie. Ceny są wysokie bo sprzedaż jest niska a sprzedaż jest niska bo ceny są wysokie. Widocznie SIP sobie przekalkulował, że lepiej sprzedawać mniej ale więcej zarabiać niż sprzedawac dużo i zarabiać tyle samo i pałować się z większa ilością napraw np. gwarancyjnych. To jest biznes.

Inna sprawa, gdyby Subaru chciało sprzedawać w EU więcej to by otwarli tutaj montownie, tak jak Toyota. Mniejsze koszty pracy i brak ceł. Widocznie im nie zależy, rynek USA, Australia im wystarcza i tam budują swoją pozycję. Takie Daihatsu także w ogóle wycofało się z rynku EU jakieś 4 lata temu.

W temacie cen samochodów sprowadzanych z Japonii będzie ciekawe śledzić, jak i kiedy będzie w realnym życiu działała FTA - umowa pomiędzy UE i Japonią która weszła w życie w tym właśnie roku i ma na celu m.i. Znesienia cła dla samochodów z Japonii 

IMG_20171201_182019.png

Edytowane przez Topi
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2017 o 17:59, Topi napisał:

Dyskusja toczy się głównie koło silnika, mocy, czy wystarczająca, czy daje radę. A tymczasem EURONCAP roztrzaskał kilka kolejnych samochodów i najlepiej z tej grupy wyszły właśnie Impreza i XV. Najlepsza ochrona dzieci jak i reszty pasażerów (razem z Cayenne). Jak dla mnie to kolejny argument za tymi samochodami 

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/#?selectedMake=0&selectedMakeName=Select a make&selectedModel=0&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=All&selectedProtocols=26061,24370&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198,1179,1197,1204,1180&allClasses=true&allProtocols=false&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=

Poza tym faktycznie moc /moment i dynamika nie są najważniejsze :-)  Oto Subaru Impreza którą upolowałem w czasie wizyty w Pałacu Cesarskim w Tokio, jest użytkowana przez specjalną jednostkę Policji chroniącą obiekt.

 

DSC_0709.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem z salonu nowiutką czerwoną imprezę sport dla żony. Przejechane ok 30km i nawet pomimo braku turbo całkiem pozytywne wrażenia z jazdy. Oczywiście auto nie ma tego powera jak mój XT ale też daje radę.

Całkiem fajna stacja multimedialna, choć jest jeden poważny minus - głos w nawigacji jest koszmarny. 

Edytowane przez Eclipse
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eclipse napisał:

Właśnie odebrałem z salonu nowiutką czerwoną imprezę sport dla żony. Przejechane ok 30km i nawet pomimo braku turbo całkiem pozytywne wrażenia z jazdy. Oczywiście auto nie ma tego powera jak mój XT ale też daje radę.

Całkiem fajna stacja multimedialna, choć jest jeden poważny minus - głos w nawigacji jest koszmarny. 

 

A nie da sie go zmienic? Jak to tom tom to moze byc wybor. Ja swoja odbiore niedlugo. 

Zawsze mozesz przez carplay mapy googla wlaczyc czy tam apple...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30/11/2017 o 18:59, Topi napisał:

Dyskusja toczy się głównie koło silnika, mocy, czy wystarczająca, czy daje radę. A tymczasem EURONCAP roztrzaskał kilka kolejnych samochodów i najlepiej z tej grupy wyszły właśnie Impreza i XV (...)

 

SIP juz wykorzystuje ten argument promujac nowa Impreze :)

 

 

20171205_150140.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 1.12.2017 o 15:14, Karas napisał:

Ma Pan racje że  ceny  w USA są niższe  (zazwyczaj  o około 10k pln na modele podstawowe)   ale nie znacznie jak  w przypadku Subaru. .Cła i podatki są raczej  takie  same dla wszystkich.  Więc skąd tak  duża  różnica?

Przepraszam, że dopiero teraz, ale miałem inne zajęcia.

Pańskie wnioski są zasadniczo błędne albowiem :

1. Polska nie jest wyznacznikiem cen w Europie. Jako kraj "rozwijający się" otrzymuje często ewidentnie niższe ceny zakupu dla przedsiębiorstw córek, niż ( ustabilizowane ) kraje zachodnie. Stąd tak znaczne reexport nowych aut z naszego kraju. Jako miernik ( mówiliśmy o cenach w Europie !)  należy przyjąć Niemcy ( bo największy rynek oraz brak dodatkowych - poza VAT - obciążeń fiskalnych ).

2. Porównywanie cen netto ( USA ) do brutto nie ma sensu

3. Porównywanie cen samochodów produkowanych w EU ( a więc nie obciążonych cłem ) do importowanych z Japonii nie ma naturalnie sensu ( Tiguan, CRV, HRV są produkowane w EU ).

 

Pozwoliłem sobie ( załącznik ) przedstawić porównanie kilku przykładowych cen samochodów produkowanych w Japonii różnych producentów.

Niezależnie od tego prawdziwe porównanie jest możliwe tylko wtedy, gdy porównamy także dla wersji bazowych poziom wyposażenia ( ale to dużo pracy ...). Przykładowo - Impreza ( produkcja USA ) nie ma w standardzie EyeSight ...

 

Oczywiście niewielka ilość sprzedawanych w Europie Subaru daje wprawdzie pewną "ekskluzywność", ale dla producenta łączy się też ze znacznie wyższymi kosztami jednostkowymi ( przygotowanie wersji EU + testy + koszt homologacji itd. rozłożony na mniejszą ilość sprzedanych aut ) . A relacje sprzedaży USA / EU wynoszą ok 15:1

 

Swego rodzaju wyjątkiem od reguły jest istotnie Mazda ( wielkość sprzedaży w USA i Europie porównywalna ; w USA 2 razy mniej od Subaru ), która już od dawna w swym eksporcie była mocno zorientowana na Europę.

 

Finalnie - różnica cen cytowana w "K PLN" jest mało racjonalna ( albowiem nie uwzględnia głównego czynnika, czyli samej ceny pojazdu jako takiej ) - stąd w załączniku różnice są podane też w procentach ( to znacznie lepiej odzwierciedla sytuację ).

 

Myślę, że po tych dywagacjach cenowych można powrócić do meritum tego wątku :)

Ceny USA EU.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sebastian.R said:

Odebrałem. Auto jest mega fajne. Jak pykne z 1000km zrobie wam opis. 

Fajnie jest przesiąść sie w cos tak lekkiego. Brakowało mi tej małej bezwładności. 

Gratulacje! Czekamy zatem na refleksje i wrażenia z jazdy. I informacje jak Navi działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Topi napisał:

Gratulacje! Czekamy zatem na refleksje i wrażenia z jazdy. I informacje jak Navi działa :)

 

Navi to... Tomtom... Wiec dziala swietnie. Plynnie jak na iphonie. Iles tam aktualizacji jest gratis. Jeszcze nie wiem jak sie ja aktualizuje. Jak kliknalem aktualizacje to wyswietlilo kod ktory nalezy podac na stronie tom toma. Ale czasu nie mialem. Sprawdze napewno niedlugo. 

Dodatkowe komendy wyswietla na srodkowym ekranie. 

Ale ogolnie soft auta ma opcje 'sprawdz nowa wersje' (auto moze sie podlaczyc pod wifi, ja akurat stalem blisko domu to zlapalo, ale pewnie mozna tez zrobic hot spot z telefonu i tez sie podlaczy), co to dokladnie aktualizuje to nie wiem bo mialem wszystko najnowsze. 

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) sorry za niescislosc. Wyswietla na tym gornym dodatkowym przy szybie. Na srodku, nad glownym duzym ekranem.

 

Ale dopiero raz korzystalem, byc moze da sie rzucic na ekran miedzy zegarami ale ja nie znalazlem jak. Za malo czasu :P

np spalanie, zasieg itp mozna wyswietlac i miedzy zegarami i tam pod szyba... Wiec moze sie da tez navi zduplikowac. Ale raczej nie.

On maly jest. Jak wlaczysz isight tempomat i asystenta pasa to nie bardzo zostaje miejsce zeby cos jeszcze pokazac. 

 

A tu mamy... Jak nie robic testow na youtube... Gada bez sensu, jąka się, powtarza, bez ładu i składu. Kamera trzęsie, montażu zero, nawet sie nie chce powycinac momentow gdzie męczy widza :P

Przyznac sie ktory dealer mu dal? :P shame

 

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sebastian.R napisał:

Nie :) sorry za niescislosc. Wyswietla na tym gornym dodatkowym przy szybie. Na srodku, nad glownym duzym ekranem.

 

Ale dopiero raz korzystalem, byc moze da sie rzucic na ekran miedzy zegarami ale ja nie znalazlem jak. Za malo czasu :P

np spalanie, zasieg itp mozna wyswietlac i miedzy zegarami i tam pod szyba... Wiec moze sie da tez navi zduplikowac. Ale raczej nie.

On maly jest. Jak wlaczysz isight tempomat i asystenta pasa to nie bardzo zostaje miejsce zeby cos jeszcze pokazac. 

 

A tu mamy... Jak nie robic testow na youtube... Gada bez sensu, jąka się, powtarza, bez ładu i składu. Kamera trzęsie, montażu zero, nawet sie nie chce powycinac momentow gdzie męczy widza :P

Przyznac sie ktory dealer mu dal? :P shame

 

 

 

 

Pełne spektrum i dla dziecka i dla dziadka.Cały czas się śmiałem słuchając go. On się delektuje a w tle radio.Trzyma się zakrętów,trzyma się drogi -:) Ten Pan chyba chce ugrać co najmniej 2 kubek „dorzucony” do zakupu wymarzonej imprezy.Powiedzieć ,że wazelina jest tu w stanie ciekłym to nic nie powiedzieć.To zachwalanie jest podane tu w takiej formie i ilości,że działa odwrotnie.

Edytowane przez Boryster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ficzer. Jako ze to jest TomTom, ostatecznie chyba przekonalem sie, ze warto dolozyc w XV 1500 ojro i miec nawigacje (I inne rzeczy, zwlaszcza keyless entry).

 

Na ile lat jest darmowa aktualizacja map? Jaka jest cena pozniej?

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 minut temu, peteres napisał:

Na ile lat jest darmowa aktualizacja map?

3 lata. Późniejszej ceny nie znam. Ale z systemem google maps ( na androidzie ) lub IOS maps działa też bardzo dobrze (sprawdzone ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Topi napisał:

@Sebastian.R mogę zapytać o pracę klimatyzacji? Czy jest odczuwalna na silniku jej praca?

 

W jakim sensie? Czy power zabiera? Czy odczuwalnie to nie wiem. Zawsze mam wlaczoną. Szyby nie parują a przy minusach i tak kompresor pewnie nie odpala.

Jezeli chodzi o to czy obroty skacza to minimalnie tak, kazde auto tak ma. 

 

Chyba ze pytasz czy wiatrak slychac od nawiewow :P to tak slychac, jedynie na pierwszym biegu nie slychac. Ale to wina tego ze silnik jest cichy :P 

Jak sie rozpedzisz na trasie to bez roznicy. Opony i tak zagluszą. 

 

A jak w innym sensie to dopercyzuj pytanie pls :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

3 lata. Późniejszej ceny nie znam. Ale z systemem google maps ( na androidzie ) lub IOS maps działa też bardzo dobrze (sprawdzone ).

 

Pozdrowienia

 

Tom tom to naprawde czołówka światowa. Warto, za kazda kase zaktualizowac.  Jak sie to robi, to wam powiem jak dojde w instrukcji. Z 400 stron łącznie wiec cierpliwosci :) Widzialem tez, że korki pokazuje - tylko nie wiem skad ma internet. Czy poprzez bluetooth sobie bierze z telefonu czy trzeba mu hotspot zrobic wifi (akurat mialem podlaczone wifi domowe). 

Narazie pierwsze co musze zwalczyc to zlikwidowac automatyczne włączenie radia po odpaleniu :) nie dalem rady bez instrukcji, jutro postudiuje. 

2 minuty temu, burton napisał:

Napisz proszę ile to pali po zatłoczonym mieście..

 

Napisze jak troche pojeżdze, zeby nie bylo przekłamania. Ale jak widze jakie wartości Levorgowcy wypisuja, to w imprezie lekko minus 20-30%. 

Dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dyrekcja napisał:

Informacje o korkach pobiera przez radio, nie internet. TMC :)

 

 

Ale tom tom? No prosze... Ale bajer. 

 

:D A prosze powiedzieć co do za druciki zatopione w lewym górnym rogu przedniej szyby? Strasznie mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...