Skocz do zawartości

Impreza MY2018


przemekka

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Jabubmw napisał:

Gratuluję zakupu, ja jeszcze muszę na swoją imprezkę trochę poczekać i całkiem możliwe, że ocipieję do tego czasu:) O co chodzi z tymi czujnikami?

 I tak z ciekawości zapytam: mowa o prawdziwym BlackBerry, czy tym czymś na Androidzie? 

na z3, classic i passporcie niestety nie zadzalal AA ... zadzialal dopiero na motion pod Androidem. :( szkoda passporta :(

 

problem w tym ze bb10 ma wbudowany android 4.3 a to za stary na AA ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Austria wydalo polecenie do ASO: zaprogramowany tylko jeden komplet czyjnikow w komputerze. Czyli kazdorazowo przekladka, wyrzucenie dotychczasowych czujnikow z komputera i zaprogramowanie nowego kompletu. Czyli bez ASO sie nie obejdzie, ja juz nawet kol nie zabieram do domu, daje zmagazynowac, bo mi sie nie oplaca szarpac, brudzic i wozic w te i we wte kola do oddalonego o 60 km serwisu. Tak, to kosztuje, ale plus jest taki, ze wystarczy telefon, a wywazone kola i podnosnik czekaja na mnie w terminie, ktory sobie sam uzgadniam. Jak nie zapomna, to nawet umyja felgi. Aha, kawa gratis ;)

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 07:25, orm napisał:

 szkoda passporta :(

No, szkoda. Systemu zwłaszcza szkoda, w piekle powinno być specjalne miejsce dla Johna Chena (CEO BB).

 

W dniu 5.10.2018 o 07:57, Christoph napisał:

Aha, kawa gratis ;)

U nas można dostać jeszcze czekoladę do picia :) ale i tak lepiej jest w ASO BMW, tam dodają babeczki z kremem i jakimś owocem, a to wszystko donoszą ładne, uśmiechnięte dziewczyny... No, cóż, trzeba jakoś zmiękczyć klienta zanim zobaczy rachunek  ;)

 Wczoraj widziałem identyczną imprezę, do tej, którą mam odebrać i był to najszybszy samochód na ulicy, chciałem to nawet dogonić, ale początkowo się nie udało, a później zajechał mi drogę ktoś z rejestracją zaczynającą się na CNA.. Jak kiedykolwiek spotkacie coś z CNA, to wiedzcie, że za chwilę coś się stanie - to taka dygresja tylko, bo zastanowiło mnie co innego. Otóż była kiedyś taka miejska legenda,  że Subaru zawsze dodaje jakiś bonus w postaci dodatkowych KM i niutonometrów, żeby każdy osiągnął deklarowane przyspieszenie i V max, a nawet żeby było troszkę lepsze. Ta spotkana przeze mnie imprezka naprawdę szła, więc może nie jest to tylko legenda? Czy komuś wyszło może na hamowni więcej, niż w katalogu? Na przykład użytkownicy innych japońskich aut, na H, narzekają, że pomiary wykazują pewne braki w koniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jabubmw napisał:

Otóż była kiedyś taka miejska legenda,  że Subaru zawsze dodaje jakiś bonus w postaci dodatkowych KM i niutonometrów, żeby każdy osiągnął deklarowane przyspieszenie i V max, a nawet żeby było troszkę lepsze.

Raczej dodatkowych koni i Nm nie dostajesz, ale podane w katalogu dane dotyczące przyspieszenia są zazwyczaj do bezproblemowego uzyskania. Część osób notowała nawet lepsze wyniki. Ja nie sprawdzałem bo taki sprint mnie nie kręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamownia rzeczywiście nieco przekłamuje... na szczęście są o wiele prostsze i dokładniejsze metody; potrzebujemy tylko dokladnej wagi najazdowej, dynamometru, dobrego GPSa, stoperu i paru kilometrów płaskiej drogi o idealnej nawierzchni. Banał. Aaa...i zaprzyjaźniony fizyk jeszcze by się przydał...

 To ja już wolę rolki i dobre oprogramowanie, najlepiej dedykowane do danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aflinta napisał:

Część osób notowała nawet lepsze wyniki.

Tak 242kM 349Nm na serii @320Nm230

ta sama hamowania, wiele takich samych aut i rózne wyniki więc jednak coś tam daje do porównania.

Swoje hamuje co wiosnę o wielu lat i najwięcej zmieniło się po założeniu grubszej uszczelki pod glowicą. Hamownia nad morzem więc nie ma problemu ani z temperaturą ani z ciśnieniem.

10 godzin temu, przemekka napisał:

Poza tym pomiary na hamowni nie są do końca miarodajne jeśli chodzi o bezwzględne wartości. 

JW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 14:45, orm napisał:

@przemekka w piatek bede wiedzial wiecej co do klonowania we Wro jak cos dam znac :).

co do AA dziala mi z blackberry wazeeeeee spoko

 

 

I jak? Udało się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2018 o 11:48, Jabubmw napisał:

Wczoraj widziałem identyczną imprezę, do tej, którą mam odebrać i był to najszybszy samochód na ulicy, chciałem to nawet dogonić

To co to za ulica? ;) Na tej zasadzie to mój XV ma „na koncie” niejednego połkniętego Mustanga czy Porsche, a nie sądzę, aby Subaru dało ekstra 300KM :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka normalna dwupasmówka ,tylko, że trochę ruchu było i kierowca był sprytniejszy od innych :) Tu chodzi o coś jeszcze: widziałem imprezę (lub XV, z wrażenia mogło mi się pomylić), czyli coś tak rzadkiego w moim mieście, że aż warto było o tym napisać :) Mała rzecz, a cieszy. Dla tych, co jeżdżą np. Skodami,  radość zupełnie niedostępna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 20:25, aflinta napisał:

To podobno nie są takie same czujniki.

Na pewno jest inaczej,bo teraz  widać na ekranie o które z 4 kół chodzi ,gdy świeci kontrolka.Poprzednio nie było wiadomo o które koło chodzi.

Ale to raczej zasługa nowego oprogramowania a nie  czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem na weekend "moją" imprezkę. Bez cudzysłowu będzie za kilka tygodni. Miałem więc okazję trochę nią pojeździć, zwłaszcza, że pogoda wyjątkowo dopisuje. 

 Zacznę od wad: lampka bagażnika - więcej opisywać nie muszę, kto ma ten wie.  Druga rzecz - zawieszenie trzyma znacznie lepiej, niż fotel, skąd inąd bardzo wygodny, ale skóra, na zakrętach trzeba się zapierać. Głośność też wyższa niż w tzw. klasie premium, ale do ok 100 km/h jest ok. Zresztą, moja E90 (niby premium) też pod tym względem dupy nie urywa.  Powyżej setki nie testowałem, bo samochód nie ma właściwie przebiegu (140, obecnie 210 km). Gdy już jesteśmy przy dźwiękach: słychać bokserka. I fajnie :)

 Tu mi się wady kończą, cała reszta, to odmienności w stosunku do mojego obecnego auta, czyli sprawy do przyzwyczajenia. Ponieważ trochę pojezdzilem, trzeba było zatankować parę litrów - rozumiem, że zwykła 95 będzie ok? Czy może na początku lać lepsze paliwa? Druga sprawa,  to jakość lakieru. Japończycy dają tę powłokę cieniutką,  więc pomyślałem o folii, lub ceramice (raczej folia), ma ktoś jakieś doświadczenia? Chyba, że fabryczny lakier jest wystarczająco trwały, to nie będę wydziwiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jabubmw napisał:

Ponieważ trochę pojezdzilem, trzeba było zatankować parę litrów - rozumiem, że zwykła 95 będzie ok? Czy może na początku lać lepsze paliwa?

Lej to co napisane na klapce, zawsze. Napisane 95, lej 95 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orm wiadomo Ci coś o tych czujnikach?

 

I takie pytanie, czy ikonka Android Auto jest zawsze nieaktywna? Próbuję podpinać Huaweia P9 ori kabelkiem, ale nijak nie mogę tego odpalić. Aplikacja w ogóle nie widzi samochodu, chociaż na konsoli auta mam informację o podłączeniu telefonu - w mediach widzę telefon. Ewentualnie drugie pytanie - skąd pobieraliście apkę? Bo w Play Store nie ma, więc pociągnąłem gdzieś z netu... może to to jest problemem?

I jeszcze jedno - czy w kompie pokładowym można jakoś uaktualnić soft? Mam wersję US, jest możliwość wgrania wersji PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...