Skocz do zawartości

Rozpórka tył Forester SF 2000 facelift


dragon666666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Zobacz na imprezie i będziesz wiedział. Ta sama podłoga i zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KRYSZTAŁ napisał:

Zobacz na imprezie i będziesz wiedział. Ta sama podłoga i zawieszenie.

 Kupiłem do wersji kombi GC i nie pasowała. Efekt był taki jak na zdjęciu, ani na śruby ani rozmiarowo do kielicha nie pasowało.

 

B58E5964-9814-4E07-927D-021004B03351.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maro_wawa napisał:

A czy próbowałeś nałożyć tę rozpurke przy podniesionym tyle?

Nie, tak jak napisałem , samo mocowanie na śruby amortyzatora nie pasowało, nie było sensu dalej brnąc . Patrząc od góry pasuje do ucha rozporki tylko skrajna śruba , manewrując rozporka tak aby przeciwne śruby pasowały nie ma opcji żeby rozpórkę dopasować .  Podnosząc auto mogę starać się dopasować rozpórkę na szerokość ale nie na rozstaw śrub amortuzatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yaro napisał:

Zrobiłem kiedyś sam customa (jak podniesiesz plastiki tam sa takie nakładki na śruby, zdjąłem je i dałem ślusarzowi, odległość zmierzyłem dorobił według moich wytycznych). Pasuje ale czy wiele zmienia :D

Może odczuwalnie dużo nie zmienia ale mimo wszystko chce usztywnić tylne zawieszenie . Dodam ze miałem dwie rozporki do przymiarki , obie nie pasowały . 

19F05624-1038-4249-8799-0D2573F6CCA2.jpeg

F3527806-A529-480A-8747-11E793EBD2E0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yaro napisał:

postaram się zrobić zdjęcia, mogę w sumie nawet ją zdjąć (ale musisz dać mi chwile). 

Będę wdzięczny . Zrobiłem jeszcze rysunek pogladowy z rozmiarami. Zaznaczone punkty to odległości od śrub montażowych amortyzatora. Jeśli mogę Cię prosić to zobacz na początek czy pokrywa sie rozmiarami. 

DAF40701-6C7B-49FD-BBA1-97486F2B81BD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, respect napisał:

Przyłóż sobie mocno kawałek twardej tektury do tych śrub od kolumny i będziesz miał dokładne odwzorowanie rozstawu.

to jest tylko poglądowy rysunek :) wraz z rozmiarami jakie u mnie widnieją, liczę na @yaro aby udostępnił  dla mnie swoją rozpórkę jesli liczby sie okrywają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowałem osłonę i ona posłużyła za wzór do wykonania podstawy i otworów . Jak miałem obie podstawy przygotowane to je zamontowałem i dopasowałem długość poprzeczki. Później demontaż spawanie i jest . 

IMG_1696.JPG

IMG_1697.JPG

IMG_1699.JPG

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 8.11.2017 o 20:46, respect napisał:

 

image.png.8a7d65ff3155f4c67f4810736a847ce6.png

 

Mały Up. Dzisiaj założyłem rozpórkę do swojego forestera . Zacznę od tego ze musiałem go podniesc na lewarku (do zamontowania brakowało około milimetra na otworach montażowych) ale jak już to zrobilem rozpórka wpasowała się bez większego problemu. Jeszcze nie testowałem jak się zachowuje natomiast jestem przekonany ze jest to dopełnienie sztywnego zawiasu zarówno pod kątem stabilizatora 20mm + zawieszenia tein.

 

W dniu 28.04.2018 o 22:00, dragon666666 napisał:

image.png.8a7d65ff3155f4c67f4810736a847ce6.png

 

Mały Up. Dzisiaj założyłem rozpórkę do swojego forestera . Zacznę od tego ze musiałem go podniesc na lewarku (do zamontowania brakowało około milimetra na otworach montażowych) ale jak już to zrobilem rozpórka wpasowała się bez większego problemu. Jeszcze nie testowałem jak się zachowuje natomiast jestem przekonany ze jest to dopełnienie sztywnego zawiasu zarówno pod kątem stabilizatora 20mm + zawieszenia tein.

 

Mały UP. Dzisiaj trochę pojezdzilem i śmiało mogę powiedzieć ze jest kolosalna zmiana . Całość jest w tej chwili sztywna . Czuć ze buda mniej pracuje na dziurach / nierównościach obciążenie absorbowane jest przez zawias. Pewnie przy standardowym zawieszeniu było by to mniej odczuwalne ale przy utwardzonym stanie różnica jest wyraźnie odczuwalna. Szczerze polecam bo to dobrze wydane pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, Kotton napisał:

Czy są rozpórki, które idą górą a nie są prostymi rurami od mocowania do mocowania?

Jesli myslisz o czyms takim jak poniżej to są ale u nas ciężko kupic a do tego cena nie jest az tak atraktyjna jak w przypadku prostej rozpórki.

image.png.807ac29adffcaaa40b4484236e2e0596.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dragon666666 napisał:

Jesli myslisz o czyms takim jak poniżej to są ale u nas ciężko kupic a do tego cena nie jest az tak atraktyjna jak w przypadku prostej rozpórki.

image.png.807ac29adffcaaa40b4484236e2e0596.png

Nie, nie.. widziałem kiedyś rozpórkę, która przypominała pałąk w cabrio.. szła wzdłuż słupków i po podsufitce.
Te proste rozpórki jednak mocno ograniczają możliwości użytkowe tego auta.

Edytowane przez Kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kotton napisał:

Nie, nie.. widziałem kiedyś rozpórkę, która przypominała pałąk w cabrio.. szła wzdłuż słupków i po podsufitce.
Te proste rozpórki jednak mocno ograniczają możliwości użytkowe tego auta.

nie natrafilem na cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zakupiłem rozpórkę od firmy STAFFA , ale mimo odpowiedniego rozstawu śrub to jest za krótka o jakiś 1-2 cm , upuszczony czy podniesiony tył nie ma żadnej różnicy . Ma ktoś jakiś pomysł ? Rozpórka z przodu siadła bez problemu 

 

 

IMG_20190207_173400.jpg

IMG_20190207_163238.jpg

IMG_20190207_173309.jpg

Edytowane przez Wredne Osaczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niezła lipa w takim razie, nie jesteś już chyba pierwszy który ma ten problem..a ja właśnie miałem.po niedzieli zamawiać sobie tą rozpórkę bo na oeliksie jest za jakieś relatywnie niskie pieniądze:/

Na Twoim miejscu odesłałbym sprzedawcy i ugadał zwrot kasy.

 

W takim razie olewam temat i zrobię home made by myself, tylko...

 

I tu pytanie do mądrych głów. Odległość od kielicha do kielicha zmierzyć na normalnie postawionym samochodzie na płaskim czy podnosić tył celem odprężenia zawiasu i wtedy dokonywać pomiarów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozpórki przód i tył od Staffy .

Przód przypasował idealnie natomiast tył też był rozjechany . Przy pomocy młotka, brechy i lewarka udało mi się założyć. Może masz rozjechane kielichy przez rudą?

Btw prowadzenie jest dużo lepsze po założeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wredne Osaczysko napisał:

rozpórke zwracam do sprzedawcy , próbuje się dowiedzieć jaką długość ma rozpórka z turboworks - jest 50 zł droższa od STAFFA . Whiteline jest regulowana wiec na 99% będzie pasować ale 700 zł za kawałek stalowego pręta to przesada 

Kupiłeś ta za 139 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Może nie jestem znawca ale gdyby kielich rozjechały się o ~2cm to miało by to spory wpływ na geometrie, mocowanie amortyzatora było by zdecydowanie bardziej podatne na zginanie. tutaj po po podniesieniu auta odległość między kielichami nie zmieniła się bądź zmieniła na tyle mało że nie zauważyłem różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...