Skocz do zawartości

Outback disel czy benzyna prosze o pomoc


Pablom123

Rekomendowane odpowiedzi

 

To przeważnie idzie w parze 

Noooooo 1400km w 12 godzin i to jeszcze o A2 można było pomazyc

Swoją droga to mój ojciec nie może pojąć, czemu kupuje japońska tandetę, a nie solidny niemiecki samochód, względnie czeski.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lisek napisał:

Nie:) XT ma zona a  trzeba go zmienic bo konczy sie gwarancja,przebieg spory itd...

Mialem juz 2 Forestery, do szalenstw ma STI. Na miasto wystarczy wolnossacy silnik.Coraz wiecej ograniczen,radarow po co sie spieszyc.Wiecej latam samolotami niz przemieszczam sie autem wiec XT jakos super szybciej nie dojade.

Jechalem ostatnio benzyna i wiekszych zastrzezen co do dynamiki nie mialem.Ladne ,dobrze wyposazone i wykonane wnetrze,cicho wygodnie i bezpiecznie.Czego wiecej wymagac od auta...

Hehe, dokładnie jak u mnie masz jak widzę, tylko u mnie kabrio do "fun drive" a STi powoli szukam. Komentarz o emerycie dotyczył kolegi miłośnika Passatów co za darmo jeżdżą ;)

Od 14 miesięcy i 21k km mamy OBK 2,5i CVT i w trasy, szczególnie zima bardzo go lubimy. Dynamika wystarczająca, wygoda i pewność prowadzenia. Nawet w mieście Żona spokojnie nim jeździ, na zmianę z Volvo v60cc i nie narzeka na gabaryty. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tsunetomo napisał:

Hehe, dokładnie jak u mnie masz jak widzę, tylko u mnie kabrio do "fun drive" a STi powoli szukam. Komentarz o emerycie dotyczył kolegi miłośnika Passatów co za darmo jeżdżą ;)

Od 14 miesięcy i 21k km mamy OBK 2,5i CVT i w trasy, szczególnie zima bardzo go lubimy. Dynamika wystarczająca, wygoda i pewność prowadzenia. Nawet w mieście Żona spokojnie nim jeździ, na zmianę z Volvo v60cc i nie narzeka na gabaryty. 

Nie jestem miłośnikiem passatów, ale ale moje odczucia są takie, że SBD outback przegrywa w rywalizacji z passatem.

Moja konkluzja jest taka, że następne auto będzie to zapewne XT lub coś z mocnym silnikiem benzynowym a nie SBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lojszczyk napisał:

Nie jestem miłośnikiem passatów, ale ale moje odczucia są takie, że SBD outback przegrywa w rywalizacji z passatem.

Moja konkluzja jest taka, że następne auto będzie to zapewne XT lub coś z mocnym silnikiem benzynowym a nie SBD.

Rozumiem. Życzę spełniania w nowym aucie. Proszę pamiętać, ze mocna benzyna pali więcej niż SBD i Passersti w TDI ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to  Dark Grey Metallic , jasna skóra opcja Exclusiv potrzebuje maksymalnego leasingu no i auta do wszystkiego (też tak sądze)

Reasumując myslę ze to rozsądny wybór auto specjalnie nieznane wśród populistów i miłośników AUDI i BMW znacząco nie rzucające się w oczy no i skrywające fajne mozliwości chyba o to mi chodzilo a forum fajne a ludzie życzliwi i kompetentni 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pablom123 napisał:

Bedzie to  Dark Grey Metallic , jasna skóra opcja Exclusiv potrzebuje maksymalnego leasingu no i auta do wszystkiego (też tak sądze)

Reasumując myslę ze to rozsądny wybór auto specjalnie nieznane wśród populistów i miłośników AUDI i BMW znacząco nie rzucające się w oczy no i skrywające fajne mozliwości chyba o to mi chodzilo a forum fajne a ludzie życzliwi i kompetentni 

Gratuluje...Naprawdę super auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem się mieszać, ale sam wybrałem OBK 2,5 Exk. Wcześniej jeździłem Forkiem 2,0 Comfort w manualu - benzyna. Subaru to specyficzna marka i albo ją się szanuje albo nienawidzi. Moim skromnym zdaniem na oszczędnościami diesel - benzyna nie trzeba sobie zaprzątać głowy 1-2 litry więcej nie robi wielkiej różnicy a komfort podróżowania jest zupełnie inny. Nie mam nic przeciw dieslom, ale Subaru specjalizuje się w silnikach boxer 4 cylindrowych a każde inne silniki (także benzynowe) w tym diesle to nie najlepsza strona tej firmy. Dla mnie wybór był i będzie jasny jeśli Subaru do tylko benzyna.Mam nadzieję, że inżynierowie i księgowi z Japonii nie wpadną na pomysł stworzenia hybrydy czy też zastosowania downsizingu ( Levorg, XV ) bo ostatnia z dobrych marek straci swoją pozycję i renomę na rynku.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, litschauer67 napisał:

Mam nadzieję, że inżynierowie i księgowi z Japonii nie wpadną na pomysł stworzenia hybrydy czy też zastosowania downsizingu ( Levorg, XV ) bo ostatnia z dobrych marek straci swoją pozycję i renomę na rynku.

Za późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2017 o 22:24, Pablom123 napisał:

No cóż panowie dziękuję za pomoc ale paradoksalnie nie pomagacie mi pojeżdżę jednym i drugim  i rzucę monetą chyba 

Nie rzucaj monetą. Bierz benzynę.

Na zachodzie już wycofują diesle więc powoli odchodzą do lamusa.

 

Benzyna sprzeda się na pniu. Diesel (nie chce nawet nowego) ot taki temat.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny dobry wybor w tym przypadku to benzyna - nie popsuje ci sie zaden EGR, ani DPF, ani zadnego turbo. oprocz tego disel starsznie truje. Ktos napisze, ze jest bardziej ekonomiczny.... biorac to co napisalem nie ma zadnej ekonomiki.....

Automat  daje duzo frajdy i spokoju. 

kazdy fan disla, moze sie ze mna spierac - nie ma o co. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jatyon napisał:

nie popsuje ci sie zaden EGR

Ale wiesz, że silniki benzynowe też mają EGR i też się psuje?

A zdaje się od nowego roku każde nowe auto benzynowe będzie miało GPF?

 

Także chyba lepiej nic nie kupować. Wtedy bez wątpienia się nie popsuje....;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...