Jump to content
Sign in to follow this  
PawelBoro

Problem Forester 2,5xt 06

Recommended Posts

Panowie mam problem . Po przejechaniu około 30 km poczułem dym . . Stanołem obwąchalem nic. Otwarłem maskę i dym się unosił się  z komory silnika . Po stronie filtra od dołu silnika . . Olej sprawdzałem przed wyjazdem . Dolałem tez trochę płynu  bo było na minimum. 

Dodam ze 200 km temu robiony rozrząd  z regulacja zaworów 

IMG_0141.MOV

Dodam ze auto ma gaz . Nie jechałem na gazie tylko na benzynie . Staram się nie używać gazu. Zapaliłem na chwile celem sprawdzenia czy nic się nie tłucze . Raczej nic . Zapaliło normalnie , nic na desce nie swieci . Tak jakby temperatura była trochę za niska na wskaźniku

7 minut temu, PawelBoro napisał:

Panowie mam problem . Po przejechaniu około 30 km poczułem dym . . Stanołem obwąchalem nic. Otwarłem maskę i dym się unosił się  z komory silnika . Po stronie filtra od dołu silnika . . Olej sprawdzałem przed wyjazdem . Dolałem tez trochę płynu  bo było na minimum. 

Dodam ze 200 km temu robiony rozrząd  z regulacja zaworów 

IMG_0141.MOV

Po wymianie rozrządu i innych przy okazji naprawach, związanych z wyjęciem silnika i zmianą płynów, mój XT dymił i śmierdział prze następne 100-200km zanim się wszystko wypaliło, co utkwiło w różnych zakamarkach. Poczekaj, pojeździj i kontroluj min. co dzień stany płynów, najlepiej na zimno.

No powiem tak : obyś się nie mylił Klos.

Ale jestem zdenerwowany  jak cholera . 

Dzieki za miłe słowo :unsure:

Zlokalizuj wyciek oleju który spala się na wydechu.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Będę lokalizował jak wrócę do domu . Bo latarką w telefonie to sobie można . Na pierwszy rzut oka sucho. Dzięki 

oprócz tego co oczywiste czyli oleju silnikowego, skrzyni, dyfra, pamiętaj o wspomaganiu, u mnie w imprezie pokapywało z maglownicy i czasami też tak przydymiało.

Popatrzę tam ale muszę  wjechać na kanał i zdjąć osłonę . Teraz  zastanowiło mnie sprzęgło . Tzn jak naciskam to przy końcu trochę piszczy . Też na zgaszonym silniku. Biegi wchodzą jak dawniej , nic nie ślizga . Pewnie ta tulejka aluminiowa ? Ciężko też chodzi pedał sprzęgła . Wiem że z czasem chodzi coraz ciężej od wymiany . Ale irytujące to jest. <_<

U mnie ściekało okresowo z uszczelki pokrywy zaworów na kolektor wydechowy, o ile się nie mylę. Może być ew. smar z osłony przegubu, widziałem takie coś w OBK.

Edited by HiszpanskaInkwizycja

Ja miałem przy zakupie wyciek z korka spustowego.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Ciezkie sprzeglo to chyba standard, ale moje nie popiskuje. Jak bedziesz wymienial to sobie lozyskowanie lapki przesmarujesz, albo przy robocie rozrzadu-silnik i tak wyjezdza zatem warto drobiazgi ogarnac przy okazji.

Właśnie robili rozrząd . Łożyska i niczego innego nie słychać . Tylko jak by skrzypialo  coś . Mówiłem żeby rzucili okiem na sprzęgło . Chyba rzucili :biglol:

Kiedy kupiłem swojego Forestera 2.0 SG to wyciekał olej poprzez przerdzewiały filtr oleju. Rozchlapywał się po blaszanych osłonach kolektorów i w nich się zbierał. Śmierdziało palonym olejem i dymiło się z komory silnika. Dopiero po zdemontowaniu osłony pod silnikiem znalazłem przyczynę. Jednak śmierdziało tym olejem jeszcze chwilę po usunięciu usterki.

Wyglada na to ze dymi się z osłon kolektora . Zardzewiałe i nasiąknięte olejem który rozlał się przy odkręcaniu dekli. Dzięki Panowie :)