Skocz do zawartości

Dostępność nowej generacji Imprezy w Polsce


hamakarol

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, radekk napisał:

Patrzę pierwsza wymienioną 200KM, Focus na pewno jest ST i ma też więcej, Seat Leon na pewno 180, Meganka  coś podobnie, więc nie wiem gdzie inne nie mają bo póki co każdy z wymienionych przez Ciebie ma też wersję mocniejsze 

 

Ale to ni musi być ST. Zwykły Focus Focus 1.5 150KM ma 8.9s do 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka obserwacji z eksploatacji auta:

Plusy ujemne

- głośne fabryczne opony (samochód jest fajnie wyciszony a oponisko klepie, według mnie profil 40 jest za niski, byłoby lepiej gdyby był 45)

- pogubiłem się z systemem IT... (nie jest intuicyjny i będę musiał wziąć instrukcję obsługi, czego nie znoszę....)

- standardowo przy moim wzroście siedzisko jest za krótkie (choć jest znacznie lepiej niż w Forku)

- za cichy układ wydechowy (mam nadzieję, że na tę bolączkę coś SIP poradzi)

Plusy dodatnie:

- TRAKCJA - samochód zagina czasoprzestrzeń ;) Niby zwykły kompakt, niby cywilne auto, ale w winklu jakoś dramatycznie od STI nie odstaje (serio, specjalnie testowałem)

- jakość wykonania wnętrza - tego jeszcze u nas nie grano w tej klasie samochodów. Trudno się doczepić 

- nowy silnik - suche dane papierowe nie oddają sposobu pracy tej jednostki. Jest płynnie, jest dynamicznie (choć oczywiście sportowych osiągów próżno tu szukać) i co bardzo mnie dziwi - oszczędnie. Moja księżna małżonka ganiając po mieście w korkach zamyka samochód w 8 litrach (dla porównania XV-ka przy tej samej eksploatacji kończyła na 9-9,5) 

- widoczność - przy moich gabarytach w większości kompaktów słabo się mieszczę, a przez to słabo widzę. Imprezynka daje mi znakomity ogląd sytuacji. Siedzę dość nisko i dzięki temu nic mi nie przeszkadza. Słupki nie są dolegliwe przy manewrowaniu

-  pozycja kierownicza - oprócz siedziska (nieco za krótkie) - jest genialnie. 

- ergonomia - kokpit jest zrobiony tak, jakby to ja sam go projektował (subiektywnie oczywiście, to jeden z najbardziej "przyjaznych" mi samochodów w salonie)

- design - komu Kaśka, komu Maryśka, mnie podoba się bardzo. Tak z zewnątrz, jak i wewnątrz. Samochód nie "krzyczy" a mimo to ma atrakcyjne kształty. Wewnątrz to, jak już wspomniałem, projekt pode mnie. Nie potrafię się doczepić.

- systemy wspomagające - eye sight jest już znany i nie ma co o nim dalej pisać, ale utrzymywanie samochodu w pasie ruchu jest strasznie fajną zabawką (samochód sam skręca :) ), sygnalizacja zajętego pasa (martwy kąt) jest super i włącza się wtedy kiedy faktycznie już się nie zmieścisz. Ogólnie fajnie.

- światła -ponieważ dopada mnie już peseloza i oczy jakby jakieś  już nie takie ;), bardzo doceniam fakt, że jadę jak w środku dnia. Pomijam fakt, że skręcają razem z kierownicą, ale sama barwa i intensywność światła dają duży spokój nawet w deszczu ( u nas teraz dużo pada...)

- zawieszenie - nie wiem jak to zrobili, jest sztywne i komfortowe. Nie męczy na nierównościach, pracuje cicho a mimo to trzyma jak wściekłe.... Czary :)

Ogólnie samochód w nowej dla nas klasie. Wykonanie, ergonomia, jakość i trakcja sprawia, że porównanie z Mazdą czy Toyotą traci sens. Teraz bijemy się z Volvo V40 czy Audi A3 (od których Impreza jest wyraźnie większa). Co ciekawe gdyby spakować V40 (bez napędu na 4 łapy!) tak jak Imprezę Sport otrzymamy kwotę 160 000 zł (Audi nie sprawdzałem) więc jestem optymistycznie nastawiony do sprzedaży tego samochodu. Jak będzie? Czas pokaże, ale jedno jest pewne - mamy fajny produkt i podejmuję się obronić go przed wszystkim co obecnie można uznać za porównywalne.

Pozdrawiam

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...