Skocz do zawartości

Dostępność nowej generacji Imprezy w Polsce


hamakarol

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aflinta napisał:

O dostępności nic nie wiem, ale widziałem taką czarną kilka dni temu na blachach z okolic Łodzi i oklejoną nazwami któregoś z dealerów... ale nie miałem możliwości przyglądnięcia się.

 

Gdzieś czytałem, że ma być w EU dostępna od października, więc może dealerzy w PL też się już zaopatrują?

 

  Afinta, a  jak wygląda "na żywo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak jak na zdjęciach - skrócony i ugrzeczniony Levorg bez kurnika. Zwykły kompakt z podobno świetnym prowadzeniem (nie jeździłem, opieram się na relacji). Środek standardowy w Subaru. Nie wiem jaka będzie różnica w cenie, ale chyba wolałbym podwyższone XV (ogólnie wolę wyższy prześwit od kiedy podniosłem auto).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
4 godziny temu, aflinta napisał:

widziałem taką czarną kilka dni temu na blachach z okolic Łodzi i oklejoną nazwami któregoś z dealerów

To był jeszcze poprzedni model - mamy taką w Rzgowie :)

Nowe są w drodze i istotnie powinny być w październiku.

Będą 2 wersje silnikowe - 1.6 ( 114KM) oraz 2.0 (155 KM).

Wszystkie z systemem EyeSight (więc naturalnie a ze skrzynia automatyczną ).

Budowane na nowej platformie SGP - m.in. stąd naprawdę znakomite prowadzenie.

Szczegóły już wkrótce u dealerów :)

 

Pozdrowienia 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już cennik

 

http://www.subaru.pl/datasheet/2018impreza.pdf

 

Różnica w cenie 2,5 Euro (pomiędzy wersją droższą sport,a exclusive)  za skórę większe felgi i elektryczny szyberdach. Nie wiem czy nie wolałbym tańszej wersji za 26500 Euro.

 

A jaki jest okres oczekiwania na auto? 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec października będzie niewielka ilość samochodów przeznaczonych do sprzedaży. Ja miałem okazję zobaczyć Imprezę na żywo i powiem tylko tyle: jak większość Subaru jest strasznie niefotogeniczna... Jak patrzę na fotki i przypomnę sobie swoje odczucia to się zastanawiam jak to możliwe ;) To inne auta, serio, jak obejrzycie w salonach to inna bajka jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajna ta Impreza, jestem bardzo ciekaw jak nowa platforma sobie radzi, aczkolwiek nie byłbym sobą gdybym się nie przyczepił wersji z cennika... "sport". Serio?

 

Tutaj krótka "ewolucja" Imprezy 2.0 NA:
0-100km/h:

1993: 10s (116hp)

2005: 8.8 (160hp)

2007: 9.6 (150hp)

2017: 9.8 (156hp) 

 

Bonus: 2017 Smart Brabus fortwo: 9.5 (109hp)

 

Podsumowując ktoś uznał za stosowne nazwanie jednej z najwolniejszych Imprez NA z 2.0 w historii "sport" bo... ma większe koła, jest najcięższa i ma aluminiowe pedały? :D Ja bym śmiało użył nazwy "STI". 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tinuviel napisał:

Bonus: 2017 Smart Brabus fortwo: 9.5 (109hp) 

 

Bonus to jest taka Skoda Fabia 1.0 TSI 9.5s (110hp)

Ja wiem, że małe lekkie i turbo ale na suchej drodze będzie trudno dotrzymać kroku z pod świateł.

 

Żeby tak chociaż dali Sporta z 1.6DIT to te 170hp pozwoliłoby zejść poniżej  9s :)

Za rok, dwa czeka mnie wymiana samochodu i na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia co wybrać. Oczywiście o zmianie marki nawet nie ma mowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gamsiu napisał:

 

Bonus to jest taka Skoda Fabia 1.0 TSI 9.5s (110hp)

Ja wiem, że małe lekkie i turbo ale na suchej drodze będzie trudno dotrzymać kroku z pod świateł.

 

Żeby tak chociaż dali Sporta z 1.6DIT to te 170hp pozwoliłoby zejść poniżej  9s :)

 

 

 

albo 2.0 z BRZ-a, albo H6, albo wspomóc konkretnym silnikiem elektrycznym. Trochę żal że dwudziestolenie imprezy 2.0 NA mają takie same osiągi jak obecne wersje "sport". Ja nie wiem jaki jest biznesplan Subaru na EU ale te auta robią się za wolne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tinuviel napisał:

 

albo 2.0 z BRZ-a, albo H6, albo wspomóc konkretnym silnikiem elektrycznym. Trochę żal że dwudziestolenie imprezy 2.0 NA mają takie same osiągi jak obecne wersje "sport". Ja nie wiem jaki jest biznesplan Subaru na EU ale te auta robią się za wolne... 

 

2.0 z BRZ trochę hmm słyszy się to tu to tam o padniętych. Za to nie słyszałem, żeby ktoś 1.6DIT zajechał. Może to jednak wynikać z różnic w użytkowaniu BRZ a Levorgiem :)

Ale jakbym miał do wyboru Imprezę 2.0 156hp a 2.0 200hp to bym się nie zastanawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gamsiu napisał:

Poczekam jeszcze kilka lat na Imprezę 1.6DIT a jak nie to będę rzucał monetą Forek XT - Levorg ;)

 

Tak w zasadzie to jest Impreza 1.6 DIT, występuje tylko w wersji kombi i nazywa się Levorg...

Jest w zasadzie nawet w wersji 300 konnej, ale wtedy już nie kombiak i nazywa się  STI

"Ta Impreza" to po prostu kompakt z porządnym napędem. Zobaczcie na inne marki - też cywilne auta raczej nie mają więcej mocy (Astry, Meganki, Focusy, itp.), a np. Focus RS to już jest promowane jako osobny segment, czyli jak STI czy chociaż WRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pitz napisał:

 

Tak w zasadzie to jest Impreza 1.6 DIT, występuje tylko w wersji kombi i nazywa się Levorg...

Jest w zasadzie nawet w wersji 300 konnej, ale wtedy już nie kombiak i nazywa się  STI

"Ta Impreza" to po prostu kompakt z porządnym napędem. Zobaczcie na inne marki - też cywilne auta raczej nie mają więcej mocy (Astry, Meganki, Focusy, itp.), a np. Focus RS to już jest promowane jako osobny segment, czyli jak STI czy chociaż WRX.

 

No niby tak ale nie do końca.

Lanos miał do wyboru 1.5, 2.0 N/A, 2.0diesel, 2,5WRX i 2,5STI. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i jak widać sporo Lanosów jeździ po naszych drogach.

Levorg miał być chyba Legacy Evolution.

Teraz rzeczywiście jest tak, że jak ktoś chce "tanie daily" to może wybrać Imprezę, jak trochę szybsze wozidło to Levorga a jak na ostro to STI. Tylko, że to są 3 różne samochody. Impreza ma 4,44m i nową platformę, Levorg to kombi a STI to nie auto po bułki do sklepu :D

Dlatego uważam, że 1.6DIT w nowej Imprezie załatwiałoby sprawę i byłoby hitem sprzedaży. Miałby te 8.9s 170KM i to byłoby w sam raz jak na kompakt z porządnym napędem :)

Astra 1.4 150KM jedzie 8.5s ale jest też do wyboru 1.6 200KM Megana też ma 1.6 165KM co jedzie 8.2s Focus 1.5 150KM jedzie 8.9s ale jest też ciut szybsza wersja 182KM To wszystko są zwykłe cywilne auta a nie jakieś hot hatche OPC, GT, ST czy RS.

 

U mnie przy wyborze auta dochodzi jeszcze problem z parkowaniem. Mam dom budowany 40 lat temu z trzema garażami, każdy po 4,5m długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pitz napisał:

 Zobaczcie na inne marki - też cywilne auta raczej nie mają więcej mocy (Astry, Meganki, Focusy, itp.), a np. Focus RS to już jest promowane jako osobny segment, czyli jak STI czy chociaż WRX.

Patrzę pierwsza wymienioną 200KM, Focus na pewno jest ST i ma też więcej, Seat Leon na pewno 180, Meganka  coś podobnie, więc nie wiem gdzie inne nie mają bo póki co każdy z wymienionych przez Ciebie ma też wersję mocniejsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...