Jump to content

Kto na trenera kadry siatkarzy?


tomekmix

Recommended Posts

Wczoraj czytałem o Piotrku Gruszce że ma duże szansę zostać trenerem dzisiaj o Kubie Bednaruku. Czekam aż się w końcu chłopaki podniosą, po słabszym sezonie. Będą pewnie wybierać 3 miesiące trenera, aby po 8 miesiącach znowu go zwolnić.

Link to comment
Share on other sites

Grucha jest namaszczony przez generalnego sponsora siatkówki, natomiast co do umiejętności, charyzmy i wiedzy - to się może dopiero okazać. Z GKS-em zrobił przyzwoity wynik, ale de Giorgi jeszcze lepszy w KK i nijak to się nie przełożyło na kadrę. Trudno będzie zagrać gorszy sezon niż ostatni, więc ktokolwiek zostanie wybrany, już w pierwszym roku ma olbrzymią szansę na tytuł zbawcy polskiej siatkówki i spokojny etat na co najmniej następny rok. .

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś sądzi, że problemem męskiej reprezentacji siatkówki, jest trener ... to jest w grubym błędzie. Niestety MŚ we Włoszech/Bułgarii zapowiadają się dla nas słabo. Od zdobycia tytułu MŚ w 2014 roku (niezapomniany mecz z Brazylią w Spodku) odpadliśmy w 1/4 zarówno w Rio (olimpiada) jak i w Sofii (ME) a ostatnio w Polsce w barażach. Obym się mylił.

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na kandydatów którzy byli brani pod uwagę przy wyborze de Giorgiego , Gruszka z 3 letnim stażem trenerskim wygląda dziwnie:) . Subleo trener jest rozliczany za wyniki, chyba nie myślisz że Kubiak bedzie odpowiadał z Konarem:) Jak Antiga nie powołał Kurka na MS to kązdy pukał się po czole a wyszło jak wyszło. Gdyby De Giorgi zabrał samych młodych rezygnując ze starej kadry (Drzyzga, Kurek , Kubiak) nikt by nie miał pretensji

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, tomekmix napisał:

Gdyby De Giorgi zabrał samych młodych rezygnując ze starej kadry (Drzyzga, Kurek , Kubiak) nikt by nie miał pretensji.

 

To prawda ... może szanse awansu nie byłyby większe, ale byłby to na pewno perspektywiczny krok. Jednak wg mnie nie można odpowiedzialności koncentrować na jednej osobie, trenerze. Za wynik odpowiadają wszyscy począwszy od władz PZPS, przez sztab szkoleniowy aż po zawodników.

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej odpowiada trener, PZPS poza drobiazgami stworzył dobre warunki, odpowiada za to, kogo zatrudnił. Trener powinien był tak ułożyć cykl przygotowań, żeby drużyna jako całość w docelowej imprezie wypadła przyzwoicie. Przyzwoicie, tzn. medal byłby miłym zaskoczeniem, ale bez nadmiernych oczekiwań, poza stworzeniem fajnego widowiska, pokazania serca do gry. Tymczasem chłopaki po 6 - tygodniowym czy nawet dłuższym skoszarowaniu wyglądali na zrezygnowanych, bez planu i bez celu. Na drugim biegunie Francuzi - dwa tygodnie przygotowań i klapa równie spektakularna. De Giorgiemu zabrakło wg mnie doświadczenia reprezentacyjnego, inna jest praca w klubie niż na zgrupowaniu kadry. Wszyscy podkreślali wagę, jaką trener przykładał do zagrywki podczas zgrupowania - nie wyjdziesz z hali jeżeli nie wykonasz zadania. Ostatecznie nas rozstrzelali nie my. Zatorski, jeden z lepszych libero na świecie, ze statystyk wynika, jakby dopiero wprawiał się w trudnej sztuce przyjęcia i obron. Błędy w przygotowaniu imho. Najdalszy jestem od zarzutów dla zawodników. Jeżeli Drzyzga grał jak grał, pomimo tego był pierwszą opcją na sypie, to oznacza, że wg de Giorgiego lepszych w Polsce aktualnie nie ma. Z kolei grał jak grał, bo przyjęcie było jakie było, lepiej na ten moment nie potrafił. Zawsze to wybór trenera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...