Jump to content
Ireq

Uszczelka łukowa na styku błotnika TP i drzwi TP...

Recommended Posts

Witam Kolegow,

Uszczelka jak w temacie, odeszla i nie chce sie trzymac swego miejsca na blotniku na skutek czego miedzy blotnikiem, a drzwiami pozostaje okolo jednocentymetrowa szpara, w ktora w tej chwili dostaje sie woda i wszystko inne co sie na drogach znajdzie. W samej uszczelce widac bylo cala mase piachu, a pod nim rdzy, wydaje mi sie, ze nazwyczajniej spuchlo metalowe wzmocnienie/mocowanie wewnatrz gumy, rozszerzylo tym samym calosc i dlatego nie chce sie cala uszczelka trzymac na miejscu. Oczywiscie wizyta w ASO, gdzie po konsultacjach (nawet z blacharzem:P) stwierdzono, ze element (uszczelka) wymaga wymiany. Oczywiscie takich rzeczy to na miejscu nie ma, wiec trzeba zamowic, ceny tez nie moglem poznac bo trzeba bylo sie skonsultowac z dzialem czesci zamiennych...  W kazdym razie zastanawiam sie czy sa szanse, zeby to pod gwarancje podciagnac, nie patrzac nawet ile to bedzie kosztowalo. Tym bardziej, ze na tylnych siedzeniach nikt zazwyczaj nie jezdzi, bo to mi zasugerowano, iz ktos wsiadajac zrzucil te uszczelke i tyle. Wydaje mi sie, ze ciezko stwierdzic, iz jest to element elsploatacyjny, ktory sie zuzywa i nie podlega gwarancji auta.

Co myslicie o tym, powinienem zawalczyc o wymiane w ramach gwarancji, czy odpuscic temat?

Pozdrawiam Wszystkich.

Byłaby szansa na jakieś zdjęcie do opisu, jak to wygląda?

Tak to wygląda, udało mi się poznać cenę. Jedna ta gumką kosztuje prawie 200 PLN, więc nie mało wcale. Zobaczymy czy uda się pod gwarancje to podciągnąć.

IMG_20170922_143312.jpg

U mnie te uszczelki dosyć mocno się trzymają,pomimo dość intensywnej eksploatacji tylnych siedzeń.

Dla porzadku maly update, udalo sie, uszczelka wymieniona uznaniowo przez SIP. Oczywiscie dziekuje. Najgorsze to to, ze ta po drugiej stronie tez zaczyna miec luz i pewnie juz na gwarancje sie nie zalapie. Coz zycie... :P