Skocz do zawartości

Twardy i słaby hamulec rano.


jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem ze kiedy odpalę rano i ruszam powoli to ciężko hamuje, hamulec jest twardy i muszę mocno cisnąć żeby zahamować, następnie wszystko wraca do normy. Co to może być ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jorgen napisał:

 

Ostatnio zauważyłem ze kiedy odpalę rano i ruszam powoli to ciężko hamuje, hamulec jest twardy i muszę mocno cisnąć żeby zahamować, następnie wszystko wraca do normy. Co to może być ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dziwna sprawa. Zapowietrzony to on chyba nie jest bo pedał byłby miękki cały czas a hamulec słaby. Najlepiej rozebrać wszystko poczyścić i nasmarować. Z rana sprawdzić rezultaty prac. Jeśli to nie pomaga to może należałoby wymienić płyn na nowy, choć nie wiem czy to coś da. Sprawdzić wzrokowo serwo hamulca. Ogólnie wszystko do sprawdzenia ale etapami, wtedy dojdzie się do tego co nie działało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i zaciski sprawdzone. Dziwna sprawa bo jak zdemontowałem zaciski to gumki były Ok ale wydaje mi się ze powinna być taka plastikowa osłonka na jednej prowadnicy (są dwie na każdym zacisku) a jej nie ma . Dałem więcej smaru i złożyłem. Nic to nie dało


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Odnowię wątek. U mnie zaczęło być prawie podobnie. Po 20 minutach postoju hamulunek jak deska. Po odpaleniu silnika, hamulunek idzie ze dwa centymetry w dół. Reaguje szybko. U Ciebie jest stan agonalny. Stara 2,0 RC po całej nocy ma pedał miękki. Trzyma podciśnienie. Zawór (w STI) jest w przewodzie i wygłąda na niemożliwy do wymiany. Trzeba kupić cały wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...