Jump to content

Twardy i słaby hamulec rano.

jorgen
 Share

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem ze kiedy odpalę rano i ruszam powoli to ciężko hamuje, hamulec jest twardy i muszę mocno cisnąć żeby zahamować, następnie wszystko wraca do normy. Co to może być ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

13 godzin temu, jorgen napisał:

Ostatnio zauważyłem ze kiedy odpalę rano i ruszam powoli to ciężko hamuje, hamulec jest twardy i muszę mocno cisnąć żeby zahamować, następnie wszystko wraca do normy. Co to może być ?

Dziwna sprawa. Zapowietrzony to on chyba nie jest bo pedał byłby miękki cały czas a hamulec słaby. Najlepiej rozebrać wszystko poczyścić i nasmarować. Z rana sprawdzić rezultaty prac. Jeśli to nie pomaga to może należałoby wymienić płyn na nowy, choć nie wiem czy to coś da. Sprawdzić wzrokowo serwo hamulca. Ogólnie wszystko do sprawdzenia ale etapami, wtedy dojdzie się do tego co nie działało prawidłowo.

Jeżeli jest twardy i słabo hamuje, to znaczy, że nie ma wspomagania. Brak podciśnienia w zbiorniku. Tak jak pisałem, zacząłbym od sprawdzenia połączenia serwa z kolektorem. Szczelność i zawór.

Klocki i zaciski sprawdzone. Dziwna sprawa bo jak zdemontowałem zaciski to gumki były Ok ale wydaje mi się ze powinna być taka plastikowa osłonka na jednej prowadnicy (są dwie na każdym zacisku) a jej nie ma . Dałem więcej smaru i złożyłem. Nic to nie dało

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odnowię wątek. U mnie zaczęło być prawie podobnie. Po 20 minutach postoju hamulunek jak deska. Po odpaleniu silnika, hamulunek idzie ze dwa centymetry w dół. Reaguje szybko. U Ciebie jest stan agonalny. Stara 2,0 RC po całej nocy ma pedał miękki. Trzyma podciśnienie. Zawór (w STI) jest w przewodzie i wygłąda na niemożliwy do wymiany. Trzeba kupić cały wężyk.