Jump to content

SWAP czy lepiej remont?

Pmmlody

Recommended Posts

Witam. Pacjent Subaru imprezaGF 1.6 . Stuka mi w silniku ...ale z tego co się doczytałem to raczej jest to piston slap...czy jakoś tak.Zastanawiam się czy lepiej jest przełożyć silnik czy odpuścić sobie i jeździć dopóki nie piardnie. Znalazłem na aledrogo silnik za 700  ....i nie wiem czy się bawić ?

IMO temat do przemyślenia. Może  warto zrobić rozeznanie ile będzie kosztował remont, ile warta jest twoja impreza, w jakim stanie jest twoja impreza,  jak mocno jesteś związany ze  swoją imprezą  - żeby  się nie okazało że remont przewyższy/dorówna wartości auta jak  w przypadku subarowskiego diesla ( tu akurat użytkownicy nie mają innego wyboru bo używanych silników jak na lekarstwo)w szczególności że impreza z silnikiem 1,6 zainteresowaniem i popularnością nie grzeszy. Ponieważ silnik ten jest raczej wytrzymałym motorem, dośc paliwożernym i raczej nikt go do upalania nie  kupował to istnieje szansa że trafisz  na zdrowy słupek z niedużym przebiegiem. Ale jest to  jakieś ryzyko. 

2 godziny temu, Pmmlody napisał:

Witam. Pacjent Subaru imprezaGF 1.6 . Stuka mi w silniku ...ale z tego co się doczytałem to raczej jest to piston slap...czy jakoś tak.Zastanawiam się czy lepiej jest przełożyć silnik czy odpuścić sobie i jeździć dopóki nie piardnie. Znalazłem na aledrogo silnik za 700  ....i nie wiem czy się bawić ?

700 zł?

Po co Ci silnik z trabanta?

Dziś miałam okazję posłuchać i porównać prace silnika tego co ewentualnie chcę kupić i swojego i mogę szczerze powiedzieć że mój wypada słabo nawet bardzo. U mnie po odpaleniu od razu słychać stukanie a tam mimo że silnik od kilku tygodni nie odpalany to cisza. Ja y siebie mam przejechane '130'tkm a tamten 110tmil mój od kilku lat na gazie tamten na benzynie. ... kurczę chyba się skuszę wrzucę do garażu i niech czeka. Przekładkę zrobię sam jak padnie stary .

Osłuchałem go z każdej strony i muszę stwierdzić że to nie zawory. Ten hałas jest do momentu zagrzania silnika potem jest cisza...no chyba że dodaje gazu. Panewki to też nie są . Obstawiam te wibrujące tłoki.

13 minut temu, Narrator napisał:

700 zł?

Nie. Anglik . Za 700 zł miałbym trzy trabanty i skrzynkę wódki...hihi

25 minut temu, Narrator napisał:

700 zł?

Nie. Anglik . Za 700 zł miałbym trzy trabanty i skrzynkę wódki...hihi

Zapomniałem napisać że auto jest z 98r . Warte pewnie ze 3-4 tyśki 

O tym też myślałem ale boje się że samemu sobie z tym nie poradzę .Bo o ile silnik mechanicznie będzie pasował to elektronicznie chyba nie koniecznie a auto służy mi na dojazdy do pracy i nie chcę zbyt mocno inwestować .

Jak nie kupiles jeszcze tego nowego silnika to ja sprzedam Ci moj ex, przebieg 195 k km, za 200 zlotych. Daje gwarancje rozruchowa, wyciaglem bo zmienilem na 2.0

Wysłane z mojego X5max_PRO przy użyciu Tapatalka

A jak chcesz o swapie pogadac to dawaj na pw

Wysłane z mojego X5max_PRO przy użyciu Tapatalka