Jump to content

Zawieszenie Forester I

Recommended Posts

Mam Forestera I z 2002 roku. Wersja amerykańska i mam pytanie, czy zawieszenie w moim aucie, jest takie samo jak w wersjach europejskich?

Nie znam się na tym, ale ostatnio byłam u jednego mechanika i powiedział, że nie podejmie się naprawy, bo w hurtowni nie może znaleźć części. Oczywiście są do 2.0 w turbo i tych wolnossacych, ale mojego silnika w ogóle nie ma.

Zaprowadziłam do innego, takiego który głównie zajmuje się subaru (robił mi rozrząd i uszczelke pod głowicą) i on ma mi zrobić to zawieszenie. 

Ale pytam z czystej ciekawości. Czy są jakieś różnice?

Miałem OBK z tego rocznika. Numery części są inne, bo charakterystyka także, ale jeśli chodziło o amortyzatory, gumy itp. to wszystko pasuje.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

W 2 cale zawieszenie jest takie samo prócz zestawu amor, sprężyny bo chyba nie ma sls. Reszta jest taka sama (tuleje, gumy, łączniki)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

Jestem załamana. Zrobiłam na razie zawieszenie z przodu i na dniach miałam się umawiać na tył...

No i mam problem...

Od jakiegoś czasu słychać było takie stuki i dzwonienie z tylu samochodu. Dziś jak wracałam od rodziców, jakieś 2 km od domu zrobiło się coś dziwnego. Dzwonienie i stuki zniknęły, za to pojawił się hmm... nie wiem jak to nazwać, taki turkot, takie trrrrrr... I w rytm tego trzęsienie samochodem.

Takie coś dzieje się przy ruszaniu i w ogóle jak wchodzi na obroty.

Gdzieś wyczytałam, że to może dyfer, może łożyska, a może huk wie co jeszcze...

Jutro będę dzwonić do mechanika, ale boję się, czy w ogóle będę mogła do niego dojechać, zeby całkiem coś się nie rozsypało. A mam ok 15 km